Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

Emocje w Planie Daltońskim

Emocje i uczucia były inspiracją do przygotowania zadań tygodniowych według Koncepcji Pedagogiki Planu Daltońskiego w gr. II.

 

W poniedziałek dzieci poznały zadania, jakie miały wykonać w ciągu całego tygodnia, w dowolnym dla siebie czasie. Za każde dobrze wykonane zadanie dziecko przyczepiało magnes na tablicy zadań w odpowiednim do danego dnia kolorze. Zadaniem dzieci było narysowanie emocji jaką w danej chwili odczuwało, na podstawie wizualizacji kolejnych etapów pracy. Poza tym dzieci miały do wyboru 4 rodzaje puzzli z twarzami o różnych emocjach, ze stopniowaniem trudności w zależności od umiejętności dziecka. Trzecim zadaniem było kodowanie – emocje/kolory. Przedszkolaki  świetnie poradziły sobie z zadaniami w tym tygodniu. Zadania bardzo przypadły do gustu dzieciom i większość wykonała swoją pracę już na początku tygodnia. Jesteśmy bardzo dumne z naszych zdolnych przedszkolaków :)

Dodatkowo codziennie dzieci zaznaczały swoją obecność na liście obecności, a także emocję jaką odczuwały danego dnia na ,,Sygnalizatorze emocji”.  Wiedziały również jaki jest dzień tygodnia, zaznaczając go na tablicy ,,Dni tygodnia”.  Często korzystaliśmy również z sygnalizatora oraz z zegara daltońskiego. Dzieci uważnie pilnowały również ,,Planu dnia" zaznaczając na bieżąco kolejne etapy.  Był to bardzo pracowity, ale zarazem wesoły i emocjonalny tydzień z ,,Daltonem”.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Agata Komorowska
pt, 13 listopada 2020 20:49
Data ostatniej edycji: pt, 13 listopada 2020 20:56:32

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę