czwartek, 23 listopada 2017 napisz DONOS@

Miodowa Niedziela św. Rocha na 90-lecie Skansenu

Animacja-gotowa-2----Niedziela-na-św.gif

Muzeum Północno-Mazowieckie oraz Galeria 6na9 Agnieszki Zielewicz i Bractwo Bartne Fratrum Mellicidarum serdecznie zapraszają 20 sierpnia 2017 roku, w godz. 10°°-18°°, do Skansenu Kurpiowskiego im. Adama Chętnika w Nowogrodzie na XXI „Niedzielę św. Rocha”. Głównym tematem tegorocznej imprezy jest bartnictwo. W programie przewidziano opowieść Urszuli Kuczyńskiej o dziejach bartnictwa w Kurpiowskiej Puszczy Zielonej (godz. 12°°, 14°°, 16°° – okrągła altana), pokaz wspinaczki na drzewo bartne przy pomocy leziwa (godz. 13°° i 15°°), pokaz „dziania” barci, warsztaty wykonywania ulików edukacyjnych i warsztaty ekologiczne. Imprezę uświetni tradycyjna muzyka w wykonaniu Kapeli „Miód na Serce” i Kapeli Kurpiowskiej Gminy Łomża oraz występ gościa specjalnego – Apolonii Nowak z Kadzidła. Przybędą także twórcy ludowi i rzemieślnicy, którzy zaprezentują swoje umiejętności i wyroby: wycinanki, kwiaty, rzeźby, obrazy, biżuterię, obrusy, hafty, koronki, ceramikę, wiklinę, naczynia i zabawki. Na straganach pojawi się miód i przysmaki regionalne: sery, pieczywo, ciasta, słodycze, napoje. Przewidziane są także konkursy z nagrodami przygotowane w oparciu o tradycyjne zabawy i gry zręcznościowe. Udostępnione będą wszystkie skansenowskie obiekty. Bilet wstępu na imprezę: dzieci do lat 7 – 1 zł, pozostali – 3 zł.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji oferuje dowóz autobusem z Łomży do Nowogrodu za opłatą w wysokości 5 zł w obie strony.

Poniżej przypominamy, jak w roku 2013  wyglądała Niedziela Św. Rocha w Nowogrodzie. Film  przygotowany przez telewizję  http://naszalomza.pl,

 

Grzegorz Gwizdon
cz, 17 sierpnia 2017 14:43
Data ostatniej edycji: cz, 17 sierpnia 2017 17:32:03

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0