Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@
Biuletyn nr 44

Dyskusja o programie zwalczania nowotworów

Rada Ministrów i Sejm mają zatwierdzić 10-letni Narodowy Program Zwalczania Chorób Nowotworowych. Program będzie realizowany przez ministra zdrowia i Radę ds. Zwalczania Chorób Nowotworowych. Chodzi tutaj przede wszystkim o zmniejszenie zachorowalności na nowotwory przynajmniej o 10 proc. i zwiększenie wyleczeń z obecnych 30 do 40 proc. w przypadku mężczyzn i do 50 proc. w przypadku kobiet.

Specjaliści chcą także osiągnąć w Polsce średnie europejskie wskaźniki w zakresie wczesnego wykrywania nowotworów. Program przewiduje wdrożenie kształcenia lekarzy, w tym lekarzy rodzinnych, oraz utworzenie sieci ośrodków onkologicznych wyposażonych w nowoczesny sprzęt. Wprowadzono gwarancje prawne, które mają zapewnić stabilne, wieloletnie finansowanie programu zwalczania chorób nowotworowych. Łączna kwota na 10 lat wynosi 3 mld zł, z tego co najmniej 2 mld zł będzie pochodziło z budżetu państwa (minimum 200 mln rocznie), pozostałe – ze środków pozabudżetowych, głównie z funduszy europejskich.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę