Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

8 czerwcowe Dni Walki z Rakiem

„Odrobina dobra, okazana drugiemu człowiekowi, lepsza jest, niż cała miłość do ludzkości” Richard Demel

To, że chorujemy na nowotwór nie powinno być ani wstydem, ani karą. Informowanie o tym drugich osób powinno wynikać z potrzeby serca i chęci szukania pomocy. Łatwiej jest chorować, gdy się ma przy sobie życzliwe osoby, mogące służyć pomocą i wsparciem. Każda z nas powinna powiedzieć drugiej, której może zaufać tyle, ile potrzebuje.
Na pewno nasi bliscy powinni wiedzieć o naszych problemach i potrzebach, bo niedomówienia i domysły nie sprzyjają zdrowieniu. Musimy mówić o swoich oczekiwaniach, by inni wiedzieli, jak mają się zachować. Nie obawiajmy się swoich i obcych reakcji. Pamiętajmy jednak przy tym, że z choroby i z chorego człowieka nie wolno robić sensacji dnia, wieczoru. Zawsze jest to osobisty dramat, z którym każda z nas w skrytości ducha musi uporać się sama.
Spróbujmy więc żyć trochę inaczej: prościej, skromniej, bardziej po ludzku, normalnie. Tak na miarę człowieka, człowieka słabego, ponieważ jest on wart takich samych starań, jak dzieci, starcy, chorzy i bezradni. Posiadając mniej zajdziemy dalej. Naszym bogactwem nadal niech będzie uśmiech, przyjazny gest, pogodne słowo, gdyż ono buduje i wzmacnia na nowo.

Anna Dąbrowska 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę