Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 czerwca 2024 napisz DONOS@

Wydano dzięki dotacji Urzędu Miasta Łomża

Helena Putkowska so, 02 czerwca 2007 16:51

X CZERWCOWE DNI WALKI Z RAKIEM Zbliża się czerwiec. Dla Amazonek to okres wielu przygotowań i wytężonej pracy. Już niedługo kolejne Czerwcowe Dni Walki z Rakiem, tym razem jubileuszowe - dziesiąte. Aż trudno uwierzyć, że minęło już tyle lat. Gdy po raz pierwszy organizowany był koncert z tej okazji - w czerwcu

To już X Czerwcowe Dni Walki z Rakiem

Helena Putkowska so, 02 czerwca 2007 16:55

To już X Czerwcowe Dni Walki z Rakiem Od wielu lat czerwiec obchodzony jest na świecie jako miesiąc walki z rakiem. Tę ideę symbolizuje żółty żonkil. Dni są głośne, nie przechodzą bez echa. Takie mają być. Muszą zwrócić uwagę na ludzi chorych żyjących wśród nas. Są naszym krzykiem, że profilaktyka jest skuteczna i tańsza niż leczenie. My, kobiety ze Stowarzyszenia Kobiet z Problemem Onkologicznym w Łomży już wiemy, każda walka w życiu ma sens - dlatego od 10 lat prowadzimy walkę - to walka z nowotworem. My ją wygrywamy każdego dnia i nie spoczniemy, póki nie przekonamy wszystkich, że każdy człowiek ma dość siły by zmierzyć się z losem lub jak kto woli - Bóg nie daje nam krzyża, który byłby ponad nasze siły.

PODZIĘKOWANIE

Helena Putkowska so, 02 czerwca 2007 16:58

PODZIĘKOWANIE Wszystkim , którzy nam pomogli i wpłacili na konto naszego Stowarzyszenia 1 % podatku dochodowego za rok 2006 - gorąco dziękujemy! Otrzymaliśmy 16562,24zł - to wielki dar ! Bądźcie z nami!

Samotność moich pacjentek

Helena Putkowska so, 02 czerwca 2007 17:00

1. Samotność doświadczonych chorobą wobec obiegowej wiedzy o raku . Ludzie boją się raka. Ta choroba ma bardzo złą sławę. Mit raka jest dużo okrutniejszy niż realna prawda o tej chorobie. Lekarz wie, że diagnoza nie jest wyrokiem, że można wyleczyć pacjenta, a w każdym razie: można przez wiele lat kontrolować chorobę. Moje pacjentki to na ogół osoby, które po przejściu rozpaczy, wszechogarniającego lęku, czasem gniewu, czasem poczucia krzywdy, uświadomiły sobie, że trzeba podjąć leczenie i potraktować je jako zadanie. Mam szczęście - leczę na ogół dojrzałe kobiety. To oznacza poczucie odpowiedzialności, obowiązkowość a też przywiązanie do życia. Dobrze się z nimi współpracuje. Mogę im ufać.

TRZYMAJ SIĘ ZDROWO !

Helena Putkowska so, 02 czerwca 2007 17:01

Trzy rodzaje nowotworów i trzy inne czynniki ryzyka, rozpoznania i leczenia. Rak szyjki macicy Jest to nowotwór łatwy do wykrycia, jeśli się da sobie szansę i wykona badanie cytologiczne (komórek pobranych z tarczy szyjki macicy podczas zwykłego badania ginekologicznego). Badanie proste, niebolesne, a pozwalające odpowiedzieć na pytanie, czy nie ma stanów przedrakowych lub czy jest jakakolwiek nieprawidłowość. Badanie może być uzupełniane kolposkopią, polegającą na oglądaniu szyjki macicy w powiększeniu 10-50 krotnym dla oceny zmian podejrzanych o procesy złośliwe.

WIELKI PRZYJACIEL AMAZONEK

Helena Putkowska so, 02 czerwca 2007 17:11

W prezentacji naszych Przyjaciół zawsze towarzyszy nam cytat wyszukany przez Anię Dąbrowską: „Człowiek znaczy tyle, ile może dać drugiemu człowiekowi. Człowiek jest wielkim nie przez to co, nie przez to kim jest, ale przez to, czym dzieli się z innymi" Jan Paweł II Osobą, której dziś pragniemy podziękować na łamach naszego biuletynu jest prezes OSM w Piątnicy pan Zbigniew Kalinowski.

ROK 2007 ROKIEM PRZYJACIÓŁ AMAZONEK 1987 - 2007

Helena Putkowska so, 02 czerwca 2007 17:13

Szanowni Państwo, XX-lecie działalności Stowarzyszenia „Amazonki" Warszawa - Centrum Pierwszego w Polsce Klubu Amazonek to niezwykły jubileusz, to święto wszystkich Amazonek. Powstałyśmy, by pomagać sobie nawzajem. Z czasem zaczęłyśmy pomagać innym kobietom chorym na raka piersi.

APEL ONKOLOGÓW POLSKICH

Helena Putkowska so, 02 czerwca 2007 17:18

Warszawa, 04.02.2007r. Światowy Dzień Walki z Rakiem APEL ONKOLOGÓW POLSKICH Apel ten jest wyrazem naszego niepokoju o dalszy rozwój i sposób finansowania onkologii w Polsce. Znamy dobrze potrzeby w zakresie walki z nowotworami w naszym kraju a środowisko onkologów jest zintegrowane i potrafi tę walkę prowadzić.

Spotkanie członkiń Stowarzyszenia z kobietami we wsi Dobrzyjałowo

Helena Putkowska so, 02 czerwca 2007 17:20

18 kwietnia 2007 roku Spotkanie członkiń Stowarzyszenia z kobietami we wsi Dobrzyjałowo na temat „Profilaktyka chorób nowotworowych" zorganizowana przez dyrekcję Szkoły Podstawowej oraz bibliotekę szkolną

Prefacja

Helena Putkowska so, 02 czerwca 2007 17:23

Zaprawdę godnym i sprawiedliwym Słusznym i zbawiennym jest Śmiać się głośno Płakać cicho Deszcz ustaje sady kwitną I tego trzymać się trzeba

Przypomnijmy znaczenie niektórych symboli związanych z chorobą nowotworową.

Helena Putkowska so, 02 czerwca 2007 17:24

Żółty żonkil - symbol świadomej prewencji chorób nowotworowych poprzez osobiste uczestnictwo jednostki w kultywowaniu zdrowego stylu życia.

KALENDARIUM

Helena Putkowska so, 02 czerwca 2007 17:26

Czerwiec 1 - godz.17.00 - Msza św. w intencji chorych na nowotwory i ich rodzin - kościół pw. Krzyża Świętego, ul. Zawadzka 55

« · 1 · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę