Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Strajk w łomżyńskim szpitalu był legalny

cz pt, 22 lutego 2008 14:40

Lekarze ze Szpitala Wojewódzkiego w Łomży nie popełnili przestępstwa - uznała łomżyńska Prokuratura Rejonowa. Dyrektor szpitala złożył doniesienie, w którym zarzucał lekarzom, że ich styczniowy strajk był nielegalny - powiedział Polskiemu Radiu Białystok prokurator Tomasz Wilk. Prokuratorzy uznali jednak, że nie był to strajk zorganizowany wbrew przepisom ustawy o sporach zbiorowych. Dyrektor twierdził, że lekarze nie dopełnili wszystkich formalności, lekarze, że po prostu odwiesili wcześniejszy protest. Prokuratorzy przyznali im rację i uznali styczniowy strajk za kontynuację ubiegłorocznych protestów, które były zorganizowane zgodnie z wymogami ustawy.

Ostatnie negocjacje z NFZ-etem

cz pt, 22 lutego 2008 09:58

Dziś, zgodnie z prawem, jest ostatni dzień w którym szpitale i Narodowy Fundusz Zdrowia muszą zakończyć rokowania w sprawie tegorocznego kontraktu. W województwie podlaskim takich kontraktów nie mają jeszcze cztery duże szpitale w tym szpital wojewódzki w Łomży. Dyrektorzy tych placówek nie godzą się na cenę tzw. Punktu medycznego proponowaną przez NFZ. W grudniu fundusz chciał płacić o 10,50 zł za punkt, wczoraj zaproponował już 11,10 zł, ale dyrektorzy wszystkich czterech szpitali solidarnie żądają 12 zł.

Dyrekcja szpitala nie popełniał przestępstwa - uznała prokuratura

cz śr, 06 lutego 2008 10:22

Życie i zdrowie pacjentów łomżyńskiego szpitala, w związku z wprowadzeniem przez dyrekcję placówki od 1 stycznia 2008 zmianowego czasu pracy lekarzy nie było nawet przez chwilę zagrożone - twierdzi prokurator rejonowy w Łomży Tomasz Wilk. Prokuratorzy badali sprawę rzekomego niebezpieczeństwa sprowadzonego na pacjentów placówki po doniesieniu lekarzy zrzeszonych w tutejszym oddziale Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy.

Porozumienie w szpitalu

cz cz, 31 stycznia 2008 16:02

- Od jutra pracujemy normalnie – mówi dr Teresa Krysiak. W łomżyńskim szpitalu lekarze i dyrekcja podpisali porozumienie w sprawie zmiany systemu pracy w placówce. Od jutra lekarze będą pracować w systemie „opt-out” czyli na umowy o pracę z płatnymi dyżurami nadgodzinowymi. Dr Krysiak podkreśla, że podpisane porozumienie ie zmienia dotychczasowy stawek płacowych w szpitalu. Do rozmów o ewentualnych ich podwyżkach zgodnie z umową z września ubiegłego roku lekarze będą chcieli powrócić po podpisaniu przez szpital nowego kontraktu z NFZ-etem.

Głodówka lekarzy zawieszona

cz cz, 24 stycznia 2008 15:18

Głodujący od poniedziałku lekarze szpitala wojewódzkiego w Łomży w czwartek po południu zawiesili strajk. Głodówkę przerwano po rozmowach strajkujących z Bogusławem Dębskim wicemarszałkiem województwa podlaskiego odpowiedzialnym za służbę zdrowia. Co prawda porozumienia nie osiągnięto, ale uzgodniono, że po niedzieli dyrekcja przedstawi lekarzom własne wyliczenia kosztów związanych z ich pracą w systemie „opt-out” czyli z płatnymi nadgodzinami.

Widać koniec strajku w szpitalu? Póki co do głodujących dołączył kolejny lekarz

cz śr, 23 stycznia 2008 16:08

Do głodujących od poniedziałku trójki lekarzy łomżyńskiego szpitala dziś po południu, zgodnie z zapowiedziami, dołączył kolejny lekarz. Tymczasem pojawiła się szansa, że być może już jutro protest zostanie zakończony. W czwartek rano wizytę u głodujących zapowiedział wicemarszałek województwa podlaskiego odpowiedzialny za służbę zdrowie Bogusław Dębski.

Lekarze wciąż głodują

cz wt, 22 stycznia 2008 17:33

Dwa dni strajku głodowego trójki lekarzy z łomżyńskiego szpitala póki co nic im nie dały. We wtorek nie doszło do spotkania głodujący z dyrektorem szpitala Marianem Jaszewskim. Lekarze otrzymali za to od dyrektora dwa krótkie listy. W pierwszym z nich dopytuje ilu lekarzy szpitala jest członkami Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy, w drugim prosi „o jednoznaczne przedstawienie roszczeń będących przyczyną strajku i ewentualnych nowych propozycji”.

Zaczyna się druga doba strajku głodowego trójki lekarzy z łomżyńskiego szpitala.

cz wt, 22 stycznia 2008 07:41

Lekarze domagają się zmiany systemu pracy w szpitalu. Ich zdaniem wprowadzony przez dyrektora szpitala system równoważnego czasu pracy (praca na zmiany) jest niekorzystny dla lekarzy, ale przede wszystkim dla szpitala i pacjentów. Głodujący, tak jak większość zatrudnionych tu lekarzy chce pracować w systemie opt-out – czyli na umowy o pracę z płatnymi nadgodzinami. Lekarze czekają na konkretne rozmowy z dyrekcją szpitala. Grożą, że jeżeli dziś do takich rozmów nie dojdzie, jutro do głodujących mogą dołączyć kolejni lekarze.

Cytologia ratuje życie

cz wt, 22 stycznia 2008 07:13

„Zadbaj o życie! Swoje i swoich bliskich” to hasło tegorocznego Tygodnia Walki z Rakiem Szyjki Macicy. Od poniedziałku do niedzieli w całej Polsce działać będzie ponad 80 punktów informacyjnych, w których będzie można dowiedzieć się więcej na temat profilaktyki raka szyjki macicy - badań cytologicznych i szczepień przeciw wirusowi HPV, odpowiedzialnemu za powstawanie choroby. Jeden z tych punktów znajduje się w Łomży przy ul. Makowej 28.

Głodówka w szpitalu. Lekarze: dla nas jest to akt desperacji

cz pon, 21 stycznia 2008 09:59

Trójka lekarzy z łomżyńskiego szpitala: Teresa Krysiak, Roman Jagodziński i Andrzej Antosiuk rano rozpoczęło głodówkę. To forma strajku lekarzy szpitala zrzeszonych w ramach Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy. Głodują bo jak twierdzą chcą zmusić dyrekcję szpitala do rozmów na temat zmiany warunków zatrudnienia. Ich zdaniem wprowadzony przez dyrekcję szpitala równoważny system pracy jest niekorzystny dla lekarzy, ale także dla szpitala i pacjentów. Lekarze z OZZL chcą pracować w systemie opt-out – czyli na umowy o pracę z płatnymi nadgodzinami.

Głodówka w szpitalu

cz pon, 21 stycznia 2008 07:55

Trzech lekarzy z łomżyńskiego szpitala zacznie dzisiaj strajk głodowy. Głodować mają lekarze zrzeszeni w Ogólnopolskim Związku Zawodowym Lekarzy. Jak twierdzą to powrót do zawieszonej z końcem września ubiegłego roku akcji strajkowej. Wrócili do strajku bo w ich przekonaniu dyrekcja nie realizuje punktów dotyczących wzrostu płac z podpisanego 30 września porozumienia.

Z głodówką do prokuratury

cz so, 19 stycznia 2008 09:06

Jeżeli do poniedziałku nie zaczniemy negocjować z dyrekcją, rozpoczynamy głodówkę - zapowiadają lekarze z Łomży. - To narażenie życia i zdrowia pacjentów - mówi dyrektor i składa zawiadomienie w prokuraturze

Lekarze z łomżyńskiego szpitala zapowiadają głodówkę

cz wt, 15 stycznia 2008 10:08

Jutro nie rozpocznie się strajk lekarzy z łomżyńskiego szpitala. Lekarze zrzeszeni w miejscowym oddziale Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy zdecydowali że ich strajk rozpocznie się ale dopiero w poniedziałek 21 stycznia. Zdecydowali także, że będzie miał on formę głodówki. Póki co nie wiadomo jeszcze ilu lekarzy będzie głodowało.

Gabinety lekarzy rodzinnych będą otwarte

cz wt, 15 stycznia 2008 06:53

W środę lekarze rodzinni nie zamkną swoich gabinetów lekarskich. Wieczorem Porozumienie Zielonogórskie osiągnęło porozumienie z Narodowym Funduszem Zdrowia odnośnie umów na podstawową opiekę zdrowotną w 2008 roku. W przypadku Łomży i województwa podlaskiego groźba zamknięcia dotyczyła około 70 – 80% gabinetów lekarzy rodzinnych.

Ta przerażająca choroba

cz wt, 15 stycznia 2008 06:04

Czterodniowe spotkanie integracyjne osób chorych na stwardnienie rozsiane z Diecezji Łomżyńskiej zakończyło się w Centrum Rehabilitacji pw. św. Rocha w Łomży. Wzięło w nim udział ponad 30 osób, którym z konieczności towarzyszą zazwyczaj opiekunowie. Straszna choroba, podstępna i wciąż mało zbadana, dzięki neurologicznemu leczeniu, rehabilitacji ruchowej, sile woli chorych i wsparciu otoczenia sieje mniejsze zniszczenia w organizmie i nie pustoszy psychiki.

Czarna środa?

cz pon, 14 stycznia 2008 16:39

Środa może okazać się wyjątkowo czarnym dniem w łomżyńskiej służbie zdrowia. Tego dnia wznowie strajku zapowiedzieli lekarze ze szpitala. Okazuje się jednak, że pacjentów może czekać o wiele cięższa przeprawa. W środę zamkniętych może być także większość gabinetów lekarzy rodzinnych.

Rozmowy albo strajk

cz pt, 11 stycznia 2008 16:20

- Nie chcemy strajkować, ale tylko taka groźba może zmusić dyrekcję szpitala do podjęcia z nami rozmów – mówią lekarza z łomżyńskiego szpitala. „Nie przejawił Pan jakiegokolwiek dążenia do rozmów na temat wzrostu wynagrodzenia, co wynika z punktu 3 porozumienia” - napisali lekarze zrzeszeni w tutejszym oddziele Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy. Tym pismem lekarze oficjalnie odpowiadają na stanowisko dyrektora szpitala, który uznał, że ewentualny strajk byłby nielegalny, a jeżeli związkowcy będą chcieli go wznowić, powiadomi prokuraturę.

Strajk lekarzy będzie nielegalny?

cz pt, 11 stycznia 2008 10:05

Wicemarszałek województwa podlaskiego Marek Olbryś odpowiedzialny za służbę zdrowia twierdzi, że łomżyńscy lekarze nie mają podstaw do wznowienia strajku. Jego zdaniem dyrekcja szpitala wywiązuje się z podpisanego w ubiegłym roku z lekarzami porozumienia. Jak podkreśla w porozumieniu tym – sygnowanym również przez wicemarszałka Olbrysia - obiecane lekarzom podwyżki są uzależnione od większych wpływów z Narodowego Funduszu Zdrowia. Tymczasem szpital nie ma jeszcze podpisanego nowego kontraktu zwiększającego te wpływy stąd też podwyżek być na razie nie może.

Lekarze z łomżyńskiego szpitala powracają do strajku?

cz cz, 10 stycznia 2008 14:07

„Uprzejmie informujemy, iż w związku z niedotrzymaniem warunków porozumienia z dnia 30.09.2007 zawartego pomiędzy Komitetem Strajkowym OZZL a Dyrektorem Szpitala w obecności Marszałka Województwa Podlaskiego Zarząd Oddziału Terenowego OZZL w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży dn. 09.01.2008 podjął decyzję o odwieszeniu akcji strajkowej, którą rozpoczniemy w dniu 16.01.2008” -Takiej treści pismo podpisane przez Zarząd OZZL przy Szpitalu Wojewódzkim w Łomży wpłynęło dziś do dyrektora szpitala.

Po lekarzach przyszedł czas na pielęgniarki

cz wt, 08 stycznia 2008 07:29

W poniedziałek 21 stycznia w łomżyńskim szpitalu odbędzie się strajk ostrzegawczy organizowany przez Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych. Siostry z Łomży – podobnie jak w całym kraju – domagają się podwyżek wynagrodzenia. Krystyna Wyszyńska przewodnicząca łomżyńskiego oddziału Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych podkreśla, że pielęgniarki są gotowe do strajku. Przypomina też, że związek jest w sporze zbiorowym z dyrekcją szpitala.

« · «« · 71 · 72 · 73 · 74 · 75 · 76 · 77 · 78 · 79 · 80 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę