Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Głośna demonstracja pracowników szpitala

cz pt, 28 września 2007 09:05

„Lekarze strajkują, pielęgniarki głodują”, „Lekarze nie lubią chorych, ale lubią kasę”, „Nasze drogi się rozeszły” - takie hasła widnieją na transparentach, z którymi rano demonstrowali pracownicy Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Wyszli przed szpital, aby zaprotestować przeciwko zamykaniu szpitalnych oddziałów za co ich zdaniem są odpowiedzialni są lekarze stawiając wygórowane żądania finansowe.

„Wygaszanie” oddziałów i ewakuacja

cz pt, 28 września 2007 06:10

Dwa oddziały Szpitala Wojewódzkiego w Łomży zostaną w poniedziałek czasowo zamknięte, a na znajdującym się w najtrudniejszej sytuacji oddziale noworodkowym pracować będą od 1 października lekarze wolontariusze - poinformował dyrektor szpitala Marian Jaszewski. To reakcja na decyzję strajkujących lekarzy, którzy w czwartek nie zgodzili się na warunki finansowe zaproponowane przez samorząd województwa. Jeśli nie dojdzie do porozumienia samorządu województwa ze strajkującymi lekarzami, 1 października do pracy w szpitalu wojewódzkim w Łomży może nie przyjść ok. 90 lekarzy, którzy kilka miesięcy temu złożyli wypowiedzenia.

Pomóżcie nam - apelują do łomżan pracownicy szpitala

cz cz, 27 września 2007 16:39

Pracownicy Szpitala Wojewódzkiego w Łomży apelują do społeczeństwa miasta Łomży i okolic o pomoc i poparcie w utrzymaniu szpitala w dotychczasowej formie. "Bądźcie z nami 28.09.07 o godz. 8:00 pod budynkiem Szpitala Wojewódzkiego. Pokażcie, że los szpitala nie jest nam obojętny" - piszą w liście otwartym do mieszkańców Łomży.

Lekarze z Łomży i Suwałk razem ...zwiększają żądania

cz cz, 27 września 2007 13:27

W samo południe łomżyńscy lekarze spotkali się, aby uzgodnić stanowisko w sprawie propozycji dalszej pracy w szpitalu. Jak powiedział nam po spotkaniu przewodniczący komitetu strajkowego, dr Leszek Kołakowski, lekarze nie zaakceptowali propozycji marszałka województwa. Zaznaczył, że teraz lekarze z Łomży negocjacje będą prowadzić wspólnie ze szpitalem w Suwałkach. Zmianie uległy też żądania lekarzy. Będą one takie jakie suwalskich medyków - chcą 1 tysiąca złotych podwyżki w tym roku i włączenie jej do dochodów zasadniczych, a w przyszłym żądają wzrostu płac do 1,6 średniej krajowej. - Do 2010 roku nasze płace powinny wzrosnąć do 3 średnich krajowych – mówi szef komitetu strajkowego łomżyńskich lekarzy. - Podkreśla, że jeżeli ich postulaty nie zostaną spełnione, od poniedziałku nie będą już lekarzami tego szpitala.

Oszukani lekarze odrzucają propozycję marszałka

cz cz, 27 września 2007 10:13

Komitet strajkowy lekarzy z łomżyńskiego szpitala odrzuca wczorajszą propozycję marszałka województwa podlaskiego dotycząca warunków wzrostu ich wynagrodzeń. Tym samym bardzo realne staje sie, że od poniedziałku z pracy w łomżyńskim szpitalu odejdzie ponad połowa lekarzy. Jak podkreśla dr Leszek Kołakowski szef komitetu strajkowego lekarzy propozycja marszałka Dariusza Piontkowskiego była zdecydowanie gorsza od tego co obiecał im we wtorek wicemarszałek odpowiedzialny za zdrowie Marek Olbryś.

Nie powiódł się konkurs na świadczenie usług medycznych w łomżyńskim szpitalu.

cz śr, 26 września 2007 16:58

Mimo, że ogłoszenie było dostępne w prasie ogólnopolskiej i internecie, wpłynęła tylko jedna oferta od lekarza z Białegostoku. Jak się nieoficjalnie dowiedziało Polskie Radio Białystok lekarze z dwóch oddziałów łomżyńskiego szpitala mieli przygotowane oferty. W związku z wczorajszymi deklaracjami wicemarszałka Marka Olbrysia i szansą na porozumienie nie złożyli ich jednak w przewidzianym w konkursie terminie.

Marszałek daje lekarzom mniej niż obiecał wicemarszłek!?

cz śr, 26 września 2007 14:36

Po zakończeniu rozmów władz województwa podlaskiego z przedstawicielami strajkujących w Łomży lekarzy jest szansa na zakończenie protestu w tym szpitalu – podano na oficjalnej internetowej stronie samorządu województwa podlaskiego. Z opublikowanej informacji wynika, że propozycja władz województwa przedstawiona łomżyńskim lekarzom wynosi 800 zł brutto w tym roku, a od przyszłego roku dodatek ten wszedłby w do pensji zasadniczej. Nie ma natomiast mowy o przedstawionej wczoraj przez wicemarszałka Marka Olbrysia propozycji by w przyszłym roku wzrost wyniósł 1,7 średniej krajowej ok. 1860 zł brutto. - Ciężko było nam uwierzyć w tę propozycję - komentuje dr Leszek Kołakowski szefujący komitetowi strajkowemu lekarzy.

„+ 30 zł” wystarczy, ale potrzebne są jeszcze gwarancje

cz wt, 25 września 2007 13:31

Czyżby przełamany impas w łomżyńskim szpitalu? Lekarze godzą się na zaproponowane przez wicemarszałka Marka Olbrysia 800 zł brutto podwyżki w tym roku roku i podwyżki o 1,7 średniej krajowej w przyszłym. By wycofać złożone wypowiedzenia umów o pracę żądają jeszcze gwarancji od władz województwa, że zobowiązania te zostaną dotrzymane. Spotkanie łomżyńskich lekarzy z zarządem województwa ma odbyć się jutro lub w czwartek w Białymstoku. Póki co nie będzie ewakuacji oddziału noworodków. Niepewny jest natomiast los dyrektora szpitala...

Dramatyczna sytuacja w łomżyńskim szpitalu - oddział zakaźny będzie wygaszony

cz pon, 24 września 2007 13:33

Przyjmowanie pacjentów na oddział zakaźny łomżyńskiego szpitala jest od dzisiaj wstrzymane, jutro zapadnie decyzja co dalej z noworodkowym. Według informacji ordynator Marii Wilińskiej zamknięcie oddziału to konieczność ewakuacji dwunastu noworodków w tym czterech o masie ciała poniżej kilograma. Dzisiaj lekarze z oddziału noworodkowego spotykają się z komitetem strajkowym. Dlatego decyzja o ewentualnym wygaszeniu i ewakuacji dzieci zapadnie dopiero jutro. Ale jest to ostateczny termin, żeby zdążyć przetransportować małych pacjentów mówi dyrektor szpitala, Marian Jaszewski. Dzieci trafiłyby do PSK i Szpitala Położniczo-Ginekologicznego w Białymstoku.

Napięcie w szpitalu

cz pon, 24 września 2007 09:47

Lekarze z oddziału chorób płuc i gruźlicy wycofali wypowiedzenia z pracy – poinformował o tym dyrektor łomżyńskiego szpitala Marian Jaszewski. Tym samym w tej chwili ewentualna ewakuacja groziłaby tylko trzem szpitalnym oddziałom: noworodkowemu z poddziałem intensywnej opieki noworodka, chorób zakaźnych i neurologii. Dodajmy, że w dalszym ciągu w sekretariacie szpitala leży ponad 80 wypowiedzeń umów o pracę złożonych przez lekarzy. Oznacza to, że z pracy chce odejść jeszcze blisko połowa wszystkich pracujący tu lekarzy.

Przyjęcia do szpitala w Łomży nie zostały wstrzymane

cz pt, 21 września 2007 16:30

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, dyrektor szpitala wojewódzkiego w Łomży nie wstrzymał dziś przyjęć pacjentów. Miał to być pierwszy krok do zawieszenia działalności niektórych oddziałów, gdyby przed końcem września nie udało się porozumieć z lekarzami, którzy kilka miesięcy temu złożyli wypowiedzenia umów o pracę. Dyrektor decyzję odłożył do poniedziałku, bo wciąż liczy na to, że więcej lekarzy będzie wycofywać wypowiedzenia. Zaznaczył, że w czwartek zrobiło to dziesięciu lekarzy.

LIST OTWARTY LEKARZY SZPITALA WOJEWÓDZKIEGO W ŁOMŻY

cz pt, 21 września 2007 12:57

Od ponad czterech miesięcy trwa w Szpitalu wojewódzkim w Łomży akcja protestacyjna lekarzy a od ponad trzech miesięcy istnieje realne zagrożenie odejściem z pracy 60% personelu lekarskiego. Pomimo, że sytuacja ta jest wiadoma od długiego czasu Dyrekcja i Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego wykazali minimalne zainteresowanie próbami rozwiązania istniejącego konfliktu. Odpowiedzialnością za powstałą sytuację są obarczani lekarze, którzy nie chcą pracować za upokarzająco niskie wynagrodzenie. W ostatnich dniach Dyrektor sugeruje wypowiedziami w mediach, że to z naszej winy w szpitalu zostanie zamkniętych połowa oddziałów i że wykazujemy obojętność na los szpitala i jego pracowników. Opinie te, w całości nieprawdziwe, są jedynie próbą przerzucenia odpowiedzialności na innych i ukrycia efektów nieprawidłowego zarządzania jednostką

Bez przełomu...

cz pt, 21 września 2007 11:49

Poranne rozmowy w szpitalu pomiędzy lekarzami, a dyrekcją placówki nie przyniosły przełomu... Lekarze nie przystali na nową - nieco zmodyfikowaną w stosunku do poprzedniej - propozycję podwyżek płac. Dyrektor chciał zagwarantować lekarzom, że podwyżka po 770 zł brutto będzie obowiązywała nie tylko przez trzy najbliższe miesiące, ale także w 2008 roku o ile kontrakt szpitala z NFZ nie będzie niższy od tegorocznego. Gdyby kontrakt był jednak wyższy wówczas mogłyby odbyć się kolejne negocjacje o podwyżkach. Tymczasem lekarze chcieli aby dyrektor zagwarantował im, że w przyszłych latach ich wynagrodzenie będzie rosło tak aby w 2009 roku osiągnęły poziom, którego domagali się już wiosną.

Lekarze ze szpitala chcą pracować

cz cz, 20 września 2007 16:45

Rosną nadzieje na rozwiązanie patowej sytuacji w łomżyńskim szpitalu. Jutro rano ma odbyć się jeszcze jedno dodatkowe spotkanie komitetu strajkowego z dyrektorem szpitala. Poza tym coraz więcej lekarzy wyraża chęć przejścia na kontrakty i dalszej pracy w tej placówce. O ile jeszcze wczoraj dyrektor wymieniał osiem oddziałów, którym groziła ewakuacja, dziś mówi już o czterech, a nieoficjalnie wiadomo, że taka groźba dotyczy tylko trzech. Lekarze podkreślają, że nie rezygnują z żądań płacowych, ale nie chcą przyczyniać się do likwidacji szpitala, czy niektórych jego oddziałów.

Szpital szykuje się do ewakuacji

cz śr, 19 września 2007 10:17

„Od piątku 21 września nie będziemy przyjmować pacjentów na tych oddziałach na których nie wystarczającej obsady lekarskiej. Będziemy się starali naturalnie wypisywać do domów pacjentów, a ci, którzy będą wymagali dalszej opieki będą przenoszeni do innych szpitali” - zapowiada Marian Jaszewski dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Tak się stanie jeśli lekarze nie wycofają wypowiedzeń umów o prace, które złożyli w czerwcu. O takiej ewentualności dyrektor dziś rano poinformował ordynatorów oddziałów.

Szpital w Łomży szuka lekarzy

cz wt, 18 września 2007 09:53

Konkurs na usługi lekarskie ogłosił dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Poszukiwani są lekarze, którzy mogliby zapewnić opiekę medyczną pacjentom szpitala w 16 jednostkach. Zgodnie z ogłoszeniem, które ukazało się w ogólnopolskim wydaniu Gazety Wyborczej pracę na kontraktach w łomżyńskim szpitalu lekarze mieliby rozpocząć już 1 października, a umowy obowiązywałyby do końca przyszłego roku.

Dyrektor podwyższa ofertę... i ogłasza konkursy

cz pon, 17 września 2007 15:22

Podwyżka po 500 zł netto (a nie brutto), a także wykreślenie z tekstu proponowanego porozumienia zapisu, że przez kolejne 15 miesięcy nie można zorganizować strajku - to nowe propozycje Mariana Jaszewskiego dla lekarzy łomżyńskiego szpitala. W zamian dyrektor chce aby lekarze wycofali złożone wcześniej wypowiedzenia z pracy. - Dwóch z ok. 80 dziś już to uczyniło – podkreśla Jaszewski.

Szpitalowi w Łomży grozi ewakuacja?

cz pt, 14 września 2007 10:53

Tylko tydzień ma dyrekcja szpitala w Łomży na porozumienie z lekarzami. Jeśli nie uda się go osiągnąć do przyszłego piątku trzeba będzie ewakuować szpital. Pacjenci z Łomży mogliby trafić wówczas do Kolna, Zambrowa, a nawet Białegostoku. O takiej ewentualności rozmawiano wczoraj ze starostami okolicznych powiatów – mówił na antenie Radia Nadzieja Marek Olbryś wicemarszałek województwa podlaskiego odpowiedzialny za opiekę zdrowotną.

Ponad 50 lekarzy z Łomży wypowiedziało kontrakty na dyżury.

cz cz, 06 września 2007 15:17

Rezygnujemy z dyżurów bo nie chcemy mieć nic wspólnego z tym szpitalem - mówi część lekarzy, którzy złożyli w lipcu wypowiedzenia z pracy. Był to kolejny etap trwającego ponad miesiąc strajku w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. Dyrektor szpitala ma czas do końca miesiąca na osiągnięcie porozumienia w sprawie nowych warunków zatrudnienia. Jeżeli się to nie uda - 1 października ze szpitala odejdzie ponad stu lekarzy.

Sprawdź za darmo swoje zęby

cz pon, 03 września 2007 17:15

Ruszyła kolejna edycja programu edukacyjnego Colgate i Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego pod hasłem Program Totalnej Ochrony Jamy Ustnej. We wrześniu w wybranych gabinetach stomatologicznych w całym kraju można skorzystać z bezpłatnych przeglądów dentystycznych. W Łomży do akcji przyłączyło się blisko 20 gabinetów stomatologicznych.

« · «« · 73 · 74 · 75 · 76 · 77 · 78 · 79 · 80 · 81 · 82 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę