Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

„Fajnie komuś uratować życie...”

cz cz, 02 sierpnia 2007 06:33

W trzecim dniu zaplanowanej na tydzień akcji „Oddając krew ratujesz życie”, podczas której w ambulansie można podzielić się z bliźnimi bezcennym lekiem, dzisiaj w Łomży na Starym Rynku przyjęto 56, a od 50 osób pobrano krew. Jedna donacja to 450 ml szansy na zdrowie, często i przeżycie, dla jej potrzebujących. - Łomżyniacy spisali się na medal – ocenia Anna Ogrodnik-Wycik, kierowniczka łomżyńskiego oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstawa i Krwiolecznictwa. Na jaki medal już nie pytałem, bo w ponad dwa razy mniejszym Grajewie do krwiobusu zgłosiło się w poniedziałek 55 odważnych osób (oddało 49). W pięć razy mniejszym od Łomży Kolnie było 51 ludzi, z których 46 oddało „dar życia”...

Grajewianie oddali krew

cz wt, 31 lipca 2007 08:26

24 litry krwi pozyskało wczoraj łomżyńskie Centrum Krwiodastawa i Krwiolecznictwa. Krwiobus – czyli specjalny ambulans do poboru krwi wyjechał do Grajewa. Akcję pod hasłem „Ognisty ratownik, gorąca krew” zorganizowali miejscowi strażacy. Przez blisko sześć godzin krwiobus był zaparkowany przy kościele Św. Trójcy. Chętnych do podzielenia się najcenniejszym darem było wielu. Oddało ją 55 osób z czego 20 po raz pierwszy.

Krwiobus dla życia

cz pon, 30 lipca 2007 11:37

- Ambulans krwiodawczy, który od dzisiaj przez tydzień będzie kursować w Łomżyńskiem, to ogromna szansa, żeby pozyskać nowych dawców - mówi Anna Ogrodnik-Wycik, kierowniczka stacji krwiodawstwa przy szpitalu wojewódzkim w Łomży. - Krwi brakuje, bo młodzież, która w roku szkolnym regularnie dzieli się krwią z potrzebującymi, wyjeżdża na wakacje, a stali krwiodawcy korzystają z urlopów lub wyjeżdżają do pracy za granicę. Ponadto w sezonie letnim rośnie liczba wypadków, często tragicznych, kiedy wzrasta zapotrzebowanie na ten bezcenny lek.

Nowy sprzęt w grajewskim szpitalu

cz śr, 18 lipca 2007 22:27

Sprzęt medyczny za ponad 20 tys. zł trafił właśnie do szpitala w Grajewie. Kwota nie jest może oszałamiająca, ale warta dostrzeżenia, bo pochodzi z kwest ulicznych. I jest to kolejny dowód na to, że wiele można zdziałać dzięki zapałowi społeczników i zrozumieniu mieszkańców.

Dziecko mogło przeżyć

cz cz, 05 lipca 2007 07:15

Zarzuty nieumyślnego narażenia życia i zdrowia noworodka ostawiła łomżyńska prokuratura Anicie D., lekarce łomżyńskiego pogotowia i Teresie R., pielęgniarce ze Szpitala Wojewódzkiego w Łomży – podała gazeta Współczesna. Sprawa dotyczy nagłej śmierci noworodka, który przyszedł na świat w lipcu ubiegłego roku. Prokuratura powołując się na opinie biegłych twierdzi, że dziecko mogło przeżyć, ale zarówno lekarka jak i pielęgniarka nie zrobiły tego co mogły i w tej sytuacji powinny...

W szpitalu przyspieszą...

cz pon, 02 lipca 2007 12:58

Zwiększenie liczby przyjmowanych dziennie pacjentów to pomysł ordynatorów i kierowników przyszpitalnych poradni specjalistycznych na zlikwidowanie kolejek, które znacznie się wydłużył przez niemal 40 dni strajku lekarzy Wojewódzkiego Szpitala w Łomży. Marian Jaszewski – dyrektor szpitala - ma nadzieję, że nabrzmiałe kolejki uda się rozładować w ciągu 5 – 6 tygodni. Tymczasem pacjenci, którzy mieli trafić do szpitala w okresie strajku, proszeni są o kontakt ze recepcją, aby ustalić nowy termin wizyty.

Koniec strajku w łomżyńskim szpitalu

cz cz, 28 czerwca 2007 19:16

Po 38 dniach kończy się strajk w Łomżyńsim szpitalu. W czwartek wieczorem porozumienie o przerwaniu strajku podpisali lekarze, dyrekcja szpitala i jako gwarant marszałek województwa podlaskiego. Od piątku lekarze mają powrócić do pracy. Będą leczyć pacjentów i wypełniać dokumentację niezbędna do rozliczeń szpitala z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Strajk lekarzy będzie trwał nadal...

cz wt, 26 czerwca 2007 13:29

Lekarze z łomżyńskiego szpitala nie przerwą strajku... Jak twierdzą dyrektor szpitala nie zagwarantował im, że wszyscy strajkujący będą mogli podpisać kontrakty, które mają zastąpić umowy o pracę. Strajkujący nie wykluczają, że w przyszłym tygodniu możne nastąpić zmiana formy protestu, ale na razie nie wiadomo w którą stronę to mogłoby pójść...

Szpitalowi potrzebne są pieniądze...

cz wt, 26 czerwca 2007 08:53

Strajk lekarzy kosztował już łomżyński szpital około 3,5 mln zł. Sytuacja finansowa placówki pogarsza się. Aby zapewnić pieniądze na bieżące wydatki dyrektor szpitala chce zaciągnąć kredyt. Szpitalowi potrzebny jest co najmniej 1 mln zł. Na jego wzięcie musi jednak zgodzić się samorząd województwa podlaskiego, który pełni funkcję organu prowadzącego szpitala. Jak podkreśla Marian Jaszewski – dyrektor szpitala – odpowiedni wniosek o zgodę na zaciągnięcie kredytu został wysłany do Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku.

Laryngologia pracuje

cz pon, 25 czerwca 2007 09:02

Pięć zabiegów planowych zostanie wykonanych dziś na oddziale laryngologii Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. To na tym oddziale jako pierwsi, lekarze przerwali trwający już od ponad miesiąca strajk. Jak podkreśla Marian Jaszewski dyrektor szpitala obsada lekarska na laryngologii nie jest pełna, ale pozwala na funkcjonowanie oddziału.

Dyrektor szpitala zawieszając oddziały mógł popełnić przestępstwo - twierdzą strajkujący lekarze

cz pt, 22 czerwca 2007 18:03

W piątek do Prokuratury Rejonowej w Łomży miało wpłynąć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez dyrektora łomżyńskiego szpitala. Zawiadomienie wysłał Zakładowy Komitet Strajkowy OZZL przy Szpitalu Wojewódzkim w Łomży, który twierdzi, ze decyzja o zawieszeniu funkcjonowania oddziałów okulistyki i laryngologii stwarza zagrożenie zdrowotne dla mieszkańców Łomży i okolic, „ponieważ całkowicie pozbawia chorych dostępu do świadczeń medycznych z zakresu okulistyki i laryngologii w godzinach popołudniowych i nocnych”.

Laryngolodzy ze szpitala w Łomży wracają do pracy

cz pt, 22 czerwca 2007 09:11

Strajkujący lekarze oddziału laryngologicznego zdecydowali się wrócić do pracy – twierdzi dyrektor szpitala Marian Jaszewski. W poniedziałek ponownie oddział ma zacząć przyjmować pacjentów. - Są ludzie myślący, wiedzą jaka jest kondycja finansowa szpitala i wiedzą czym to grozi. Oni przystępują do pracy, ale w dalszym ciągu popierają żądania pracowników ochrony zdrowia dotyczące reformy i podwyżek – mówi Marian Jaszewski. Dyrektor zapowiada, że jeśli inni strajkujący lekarze nie będą chcieli wrócić do pracy i podpisać umów kontraktowych, w przyszłym tygodniu zostanie rozpisany otwarty konkurs ofert dla lekarzy.

Nie jesteśmy terrorystami - lekarze napisali list do biskupa

cz pon, 11 czerwca 2007 15:32

Nie jesteśmy terrorystami – tak piszą w liście otwartym do biskupa łomżyńskiego strajkujący lekarze z łomżyńskiego szpitala. To ich reakcja na słowa bp. Stanisława Stefanka wypowiedziane pod adresem lekarzy na zakończenie procesji Bożego Ciała. Biskup strajki nazwał „znęcaniem się nad zakładnikami na oczach władcy” i powiedział, że to „klasyka terrorystycznej metody”.

Niech dyrektor nas nie zmusza do pracy... bo szpital upadnie

cz pon, 11 czerwca 2007 06:27

„Lepiej niech pan dyrektor nie zmusza nas żebyśmy zaczęli pracować, bo(...) może to przyspieszyć koniec szpitala...” - tak dr Leszek Kołakowski szef komitetu strajkowego lekarzy z łomżyńskiego szpitala, komentując wypowiedź dyrektora szpitala Mariana Jaszewskiego, że od 2 lipca lekarze, którzy złożyli wypowiedzenia będą musieli wrócić do pracy. Dziś rozpoczął się czwarty tydzień strajku lekarzy ze szpitala w Łomży. Od 21 maja szpital pracują jak na ostrym dyżurze. Na specjalistyczną pomoc medyczną mogą liczyć tylko ci pacjenci, którzy trafiają tu w stanie zagrożenia życia. Nie są natomiast wykonywane planowe zabiegi i operacje, zamknięte są pracownie diagnostyczne i poradnie specjalistyczne... i nikt nie wie jak długo to może jeszcze potrwać.

Nie traktujcie pacjentów jak zakładników! - wołał biskup Stefanek w Łomży

cz cz, 07 czerwca 2007 14:18

Dzisiejsze strajki – to klasyka terrorystycznej metody – powiedział na zakończenie procesji Bożego Ciała biskup Stanisław Stefanek. - Znęcanie się nad zakładnikami na oczach władcy traktuje się jako element wymuszenia na władcy określonych gestów. Coś nam się tu pomyliło! - podnosił głos biskup. Pasterz łomżyński przewodniczył dzisiejszym uroczystościom Bożego Ciała w katedrze. Wzięło w nich udział kilka tysięcy wiernych, którzy po Mszy Świętej przeszli w procesji ulicami Łomży.

Lekarze złożyli wypowiedzenia

cz śr, 06 czerwca 2007 09:32

Blisko 70% lekarzy łomżyńskiego szpitala złożyło wypowiedzenia z pracy. To kolejny element protestu zorganizowanego przez Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy. Od ponad dwóch tygodni w łomżyńskim szpitalu trwa strajk ostrodyżurowy, ale jak dotychczas nie przyniósł on oczekiwanych przez protestujących rezultatów. W ramach zaostrzenia protestu 112 ze 170 lekarzy zatrudnionych w Wojewódzkim Szpitalu w Łomży chce odejść z pracy. Lekarzy, którzy złożyli wypowiedzenia z pracy nie przerywają strajku.

Strajk lekarzy: pacjenci bezpieczni, szpital traci...

cz pon, 04 czerwca 2007 10:59

Trzeci tydzień strajku rozpoczynają lekarze z łomżyńskiego szpitala. Akcja strajkowa zorganizowana został przez tutejszych oddział Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy rozpoczęła się 21 maja. Tymczasem przeciągający się strajk pogarsza sytuację finansową szpitala. Jak mówi dyrektor szpitala Marian Jaszewski placówka codziennie traci ok. 100 tys zł.

Oświadczenie ZKS OZZL przy Szpitalu Wojewódzkim w Łomży

cz pon, 28 maja 2007 15:39

Od tygodnia trwa akcja strajkowa lekarzy w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży, która jest częścią strajku ogólnopolskiego. Jest rzeczą niepokojącą ,że od początku naszego protestu rządzący państwem nie próbowali szukać kompromisowych rozwiązań, natomiast wypowiedzi polityków pełne były i są retoryki zaczerpniętej z okresu komunistycznego, na przemian zapewniano społeczeństwo, że nic poważnego się nie dzieje, protest ma mały zasięg i jest zupełnie nieuzasadniony, a bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów pozostaje nienaruszone. Nie zapomniano też o publicznych groźbach w stosunku do strajkujących, których celem była próba zastraszenia środowiska i ograniczenie zasięgu protestu.

Lekarze odeszli od łóżek, teraz chcą odejść ze szpitala

cz pon, 28 maja 2007 09:52

Rozpoczyna sie drugi tydzien strajku lekarzy Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Od ubiegłego poniedziałku szpital pracuje jak na ostrym dyżurze. Na specjalistyczną pomoc medyczną mogą liczyć tylko ci pacjenci, którzy trafiają tu w stanie zagrożenia życia. Jak zapowiada dr Leszek Kołakowski szef komitetu strajkującego tutejszych lekarzy na razie technicznie nic się nie zmienia, przy czym lekarze przymierzają się do składania masowych wypowiedzeń z pracy.

Strajk lekarzy

cz śr, 23 maja 2007 06:14

Strajk będzie trwał dopóki, dopóty nie będzie porozumienia na szczeblu centralnym – mówią lekarze z łomżyńskiego szpitala, którzy podobnie jak ich koledzy z około 200. placówek w całym kraju organizują protest. Szpital za wyjątkiem oddziału ratunkowego, stacji dializ, pododdział onkologii (w zakresie planowych zabiegów chemioterapii), OIOM i sali porodowej pracuje jak na ostrym dyżurze.

« · «« · 73 · 74 · 75 · 76 · 77 · 78 · 79 · 80 · 81 · 82 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę