Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 czerwca 2020 napisz DONOS@

Ciepło, za ciepło...

Foto: Ciepło, za ciepło...
cz wt, 03 lipca 2012 12:17

Wysoka temperatura powietrza – powyżej 30 stopni Celsjusza - może być bardzo niebezpieczna dla zdrowia. Upały niosą ze sobą ryzyko przegrzania się organizmu, odwodnienia czy udaru słonecznego. Takie temperatury są szczególnie niebezpieczne dla dzieci oraz osób starszych – ostrzega sanepid i zachęca do zapoznania się z podstawowymi regułami zachowania się podczas upałów.

Pieniądze na przeprowadzkę „zakaźniaka”

cz wt, 19 czerwca 2012 08:43

Niemal 5 mln zł przekaże samorząd województwa podlaskiego na adaptację pomieszczeń szpitala na potrzeby przenoszonych oddziałów i przychodni z budynku Szpitala Zakaźnego w Łomży. Chodzi o przebudowę pomieszczeń głównym budynku szpitala na potrzeby Oddziału Chorób Płuc i Gruźlicy a przy okazji także adaptacja pomieszczeń na potrzeby Oddziału Ginekologiczno-Położniczego oraz Oddziału Noworodków i Wcześniaków z Pododdziałem Patologii Noworodka i Intensywnej Opieki, które w związku z przeprowadzką „zakaźniaka” też zostaną przeniesione. Wszystkie prace remontowe mają zakończyć się w połowie grudnia.

Młode pielęgniarki w Łomży - oczepkowane

Foto: Młode pielęgniarki w Łomży - oczepkowane
cz pt, 27 kwietnia 2012 12:21

- Wykształcenie pielęgniarskie daje satysfakcję z niesienia pomocy chorym i cierpiącym oraz gwarantuje łatwą do znalezienia i dobrze płatną pracę, zwłaszcza w zachodniej Europie i Stanach Zjednoczonych Ameryki – tak Karol Ibrahim (lat 24) przedstawia motywy podjęcia studiów w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Urodzony w Białymstoku młodzieniec jest jednym z pięciu, którzy wraz z 29 koleżankami złożyli w czwartek ślubowanie podczas uroczystego „czepkowania” pielęgniarek.

Więcej wiedzieć, to bać się mniej...

Foto: Więcej wiedzieć, to bać się mniej...
cz pt, 20 kwietnia 2012 12:04

Specjaliści profesorowie, doktorzy ze Szczecina, Warszawy czy Białegostoku rozmawiają w Łomży o roli profilaktyki w nowoczesnej onkologii. Konferencję zorganizował Instytut Medyczny PWSIiP w Łomży. - W XXI wieku choroby nowotworowe stały się jednym z najczęściej podejmowanych tematów – mówiła na wstępie konferencji doktor Krystyna Wróblewska. - Najważniejsze by zapobiegać, wykryć jak najwcześniej i leczyć – mówiła dodając, że dla lekarzy bardzo ważny w tym wszystkim jest „świadomy pacjent”.

NFZ wybrał „lepiej” - dziś chorych z Łomży wysyła do... Białegostoku i Augustowa

Foto: NFZ wybrał „lepiej” - dziś chorych z Łomży wysy...
cz śr, 18 kwietnia 2012 12:05

Przez kilka ostatnich lat łomżanie na miejscu mogli wykonać profesjonalne badania i sprawdzić, czy nie zagraża im osteoporoza. W grudniu białostocki oddział NFZ-u wybrał jednak inną ofertę niż złożona przez placówkę, która dotychczas prowadziła poradnię osteoporozy. Niestety, okazuje się, ze nowy „wykonawca” nie sprostał wymaganiom. - Podlaski NFZ na początku kwietnia rozwiązał ze spółką PROMEDPOL umowę o udzielanie świadczeń w poradni leczenia osteoporozy w Łomży – przyznaje Małgorzata Jopich z białostockiego Funduszu i mieszkańców wysyła do poradni w Białymstoku i Augustowie. Tymczasem w Łomży od początku stycznia stoi nieużywany (sic!) nowoczesny densytometr do badania gęstości kości!

Najbliższa dyżurna apteka w Zambrowie

cz śr, 28 marca 2012 08:15

Jedyna apteka dyżurna w Łomży przy ul. Moniuszki 14 była nieczynna w niedzielę, 25. marca, bo nie działa od... 31 stycznia! Nadzór farmaceutyczny przed taką możliwością ostrzegał urzędniczki wydziału zdrowia Urzędu Miasta w styczniu, ale jak widać, bez żadnego skutku.

Wróci poradnia logopedyczna łomżyńskiego szpitala

cz śr, 22 lutego 2012 14:50

Podlaski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia rozstrzygnął kolejne konkursy uzupełniające z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. Wśród nich był także ten dotyczący poradni logopedycznej w Łomży, która po trzech miesiącach „niebycia” od 1 marca powróci do szpitala. Przypomnijmy poradnia logopedyczna byłą jedną z kilku poradni zlikwidowanych w styczniu po niekorzystnych dla łomżyńskiego szpitala rozstrzygnięciach konkursów przez NFZ. Przeciwko jej zamknięciu protestowali korzystający z usług pacjenci, a po nagłośnieniu sprawy przez media Fundusz zdecydował się na rozpisanie konkursów uzupełniających.

Plan restrukturyzacji łomżyńskiego szpitala

Foto: Plan restrukturyzacji łomżyńskiego szpitala
cz pon, 20 lutego 2012 12:56

Zwolnienie 110 pracowników do 2018 roku przyniesie szpitalowi w tym czasie ponad 14,5 mln zł oszczędności. To jeden z elementów opracowanego „Programu Restrukturyzacji Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży 2011 – 2018”. Sytuacja finansowa placówki „jest niekorzystna i niestabilna”, a odzwierciedleniem tego „jest wzrastające zadłużenie i brak możliwości zrównoważenia przychodów z kosztami.” Według danych za 2011 roku przychody ogółem szpitala wyniosły 93,5 mln zł, a jego zobowiązania na koniec roku przekroczyły 37 mln zł, przy czym wymagalne zbliżył się już do 16 mln zł.

Poradnie specjalistyczne wracają do łomżyńskiego szpitala

Foto: Poradnie specjalistyczne wracają do łomżyńskieg...
cz śr, 01 lutego 2012 12:52

Jeśli nic nadzwyczajnego nie nastąpi za tydzień wznowi prace pięć poradni specjalistycznych łomżyńskiego szpitala, które przestały funkcjonować od stycznia 2012 roku. - To poradnie: endokrynologiczna, kardiologiczna, nefrologiczna, reumatologiczna i urologiczna – mówi Marian Jaszewski, dyrektor szpitala – informując o pozytywnym rozstrzygnięciu przez Narodowy Fundusz Zdrowia konkursów uzupełniających z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. - Szpital w Łomży otrzymał także kontrakt na wykonywanie badań rezonansu magnetycznego.

Recepty z aptekarską dokładnością...

Foto: Recepty z aptekarską dokładnością...
cz pt, 13 stycznia 2012 15:13

- Wszelkie recepty z błędami, jak pieczątka z napisem, że decyzja o refundacji należy do NFZ, nie będą realizowane albo realizowane za 100-procentową odpłatnością – mówi Jarosław Mateuszuk, prezes Okręgowej Izby Aptekarskiej w Białymstoku, na wieść, że Sejm nie przyjął dzisiaj zastrzeżeń aptekarzy do ustawy o refundacji leków. - Podtrzymujemy swoje stanowisko o realizacji recept, zgodnie z zarządzeniem ministra zdrowia z końca grudnia, i czekamy na stanowisko oraz dalsze wytyczne Naczelnej Rady Aptekarskiej.

Wiejskie przychodnie bez ginekologów

cz pon, 09 stycznia 2012 10:00

Należące do Zakładu Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Łomży przychodnie w sześciu okolicznych gminach nie mogą świadczyć specjalistycznych usług z zakresu ginekologii i położnictwa. NFZ nie podpisał z ZPOZ kontraktu na funkcjonowanie poradni takich w Piątnicy, Jedwabnem, Nowogrodzie, Śniadowie, Miastkowie i Wiźnie.

Protesty po likwidacji szpitalnej poradni logopedycznej

cz pt, 06 stycznia 2012 16:13

Rodzice dzieci z okolic Kolna protestują przeciwko zlikwidowaniu poradni logopedycznej przy łomżyńskim szpitalu. Teraz, aby ich dzieci skorzystały darmowych porad logopedy, muszą jechać ponad 100 km do... Białegostoku. W liście wysłanym do Marszałka Województw Podlaskiego, Przewodniczącego Sejmiku i radnych, podkreślają, że „trwająca co najmniej półtorej godziny podróż w jedną stronę, poza dużymi kosztami, byłaby także niezwykle męcząca dla naszych dzieci, a dwudziestominutowe zajęcia zapewne nie przyniosłyby oczekiwanego rezultatu, bo umęczone podróżą dzieci nie będą w stanie normalnie ćwiczyć.”| Okazuje się, że przeciw likwidacji poradni logopedycznej w Łomży protestują też i inni, a NFZ ustępuje. - Bierzemy pod uwagę takie rozwiązanie jak możliwość ogłoszenia dodatkowego konkursu po to, żeby mieszkańcy tych miejscowości mieli do logopedy bliżej – mówił w Obiektywie TVP Białystok Adam Dębski, rzecznik podlaskiego NFZ.

Lekarze protestują i... przyjmują pacjentów

cz cz, 05 stycznia 2012 19:50

Kolejny spór zbiorowy lekarzy z rządem w sprawie wypisywania recept na leki refundowane potrwa przynajmniej do poniedziałku. Jednak łomżyńscy lekarze rodzinni zapewniają, że konflikt dotyczący dość kontrowersyjnej ustawy o lekach refundowanych nie dotknął, ani nie dotknie pacjentów. - Porozumienie Zielonogórskie uczestniczy w proteście przeciwko wadliwej ustawie o refundacji leków, ale normalnie przyjmujemy, badamy i diagnozujemy pacjentów oraz wystawiamy recepty – zapewnia dr Waldemar Pędziński, lider PZ w Łomży i powiecie łomżyńskim.

NFZ zapowiada kontrole u tych którzy wygrali konkursy...

cz wt, 03 stycznia 2012 16:03

Mimo że podlaski NFZ zakończył już kontraktowanie usług medycznych na 2012 r., to wciąż ogłasza i będzie ogłaszał konkursy uzupełniające - poinformował we wtorek na konferencji prasowej w Białymstoku dyrektor funduszu Jacek Roleder. NFZ ocenia, że świadczenia medyczne w regionie są „w zdecydowanej większości zabezpieczone”. Dyrektor zapowiada także kontrole u świadczeniodawców, którzy wygrali konkursy. Fundusz ma takie sygnały, ze niektórzy z nich mogli podać nieprawdę w dokumentach lub świadczą usługi niezgodne z ofertą.

Szpital bez przychodni

Foto: Szpital bez przychodni
cz pon, 02 stycznia 2012 09:44

Od dziś nie działa kilka szpitalnych przychodni specjalistycznych, które jeszcze w ubiegłym tygodniu świadczyły usługi. To m.in. poradnie: diabetologiczna, nefrologiczna, chirurgii onkologicznej, reumatologiczna, kardiologiczna, geriatryczna czy wad budowy i postawy. Nie działają, bo białostocki oddział NFZ nie podpisał ze szpitalem kontraktów na te usługi. Marian Jaszewski, dyrektor szpitala mówi, że szpital od wyników przetargów odwołał się, ale w większości wypadków nie ma jeszcze odpowiedzi z Fundusz.

Szpitalny rezonans dalej bez kontraktu

Foto: Szpitalny rezonans dalej bez kontraktu
cz so, 31 grudnia 2011 14:19

W łomżyńskim szpitalu kilka miesięcy temu oddano do użytku nowoczesny rezonans magnetyczny. Kosztował grubo ponad 4 mln zł, a większość środków pochodziła z Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych Ministerstwa Zdrowia. W tym roku szpital na rezonans nie miał kontraktu, bo te były rozstrzygane wcześniej. Ale okazuje się, że w przyszłym roku bezpłatnych badań też tu nie będzie można robić bo NFZ nie podpisał ze szpitalem kontraktu. Dostała go prywatna firma, której rezonans jednak nie jest tak nowoczesny jak ten szpitalny.

Przychodnie bez kontraktów...

Foto: Przychodnie bez kontraktów...
cz cz, 22 grudnia 2011 11:13

Dwanaście przychodni specjalistycznych łomżyńskiego szpitala nie ma kontraktu na świadczenie usług medycznych od 1 stycznia 2012 roku. Tak wynika z rozstrzygnięć konkursów dokonanych przez podlaski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia. - Napisaliśmy protesty. Dziś zostały wysłane. Liczymy, że to coś zmieni – mówi Marian Jaszewski dyrektor szpitala. Jeśli Fundusz protestów nie uwzględni z łomżyńskiego szpitala znikną poradnie m.in. kardiologiczna, reumatologiczna, nefrologiczna czy neurologiczna. Wówczas prace może stracić też około 17 pracowników szpitala.

„Znaczne ograniczenie dostępności dzieci do lekarzy dentystów”

cz śr, 21 grudnia 2011 14:59

Od nowego roku w Łomży będzie dzieci będą miały utrudniony dostęp do lekarzy dentystów – twierdzą prezydent miasta i przewodniczący Rady Miasta. Obaj wysłali dziś pismo do dyrektora Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Białymstoku w którym postulują „uwzględnienia potrzeb dzieci w planie leczenia i zawarcia umów ze szkolnymi gabinetami stomatologicznymi w mieście Łomży.” List ten trafił także m.in. do prezes NFZ-u jak i Ministerstwa Zdrowia.

30 000 zł w implancie za uchem

Foto: 30 000 zł w implancie za uchem
mm cz, 08 grudnia 2011 14:32

52-letni mężczyzna z Łomży doczekał się wszczepienia implantu BAHA, dzięki któremu może w pełni odzyskać słuch. Pionierskiej nad Narwią operacji po raz pierwszy dokonał dr Marek Pyd, ordynator oddziału laryngologicznego Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, któremu doświadczenie w zastosowaniu tej metody przekazał prof. Ireneusz Kantor z Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.

Dziesiątki milionów realnych złotych na „wirtualne zdrowie”

cz wt, 08 listopada 2011 17:16

Blisko 62 mln zł ma kosztować „Podlaski System Informacyjny e-Zdrowie”. Większość pieniędzy (52 mln zł) na jego budowę, która ma zakończyć się w 2014 roku, będzie pochodziła z funduszy unijnych. Planowane jest zbudowanie Modułu Ruchu Chorych, Modułu Elektronicznej Dokumentacji Medycznej, Modułu części szarej sprawozdawczo – finansowej (zarządczy) oraz stworzenie vortalu, czyli internetowej strony pacjenta i lekarza.

« · «« · 29 · 30 · 31 · 32 · 33 · 34 · 35 · 36 · 37 · 38 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę