Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 07 lipca 2022 napisz DONOS@

Drogie mieszkania w Łomży

mm cz, 23 września 2021 08:42

Łomża znalazła się na 23 miejscu w Polsce pod względem wysokości cen mieszkań na rynku wtórnym. Jak wynika z zestawienia przygotowanego przez rankomat.pl, za 1 m2 mieszkania w Łomży na rynku wtórnym płacimy średnio 5908 zł. Drożej jest w Białymstoku, ale taniej płacą w Suwałkach czy Ełku.

Beatyfikacja Kardynała Stefana Wyszyńskiego

mm cz, 16 września 2021 08:27

- Kardynał Wyszyński kierował odważnie, wytrwale i zdecydowanie łodzią Kościoła w Polsce - tak Polaka chwali Włoch, kardynał Marcello Semeraro w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. W niedzielę w imieniu papieża Franciszka ogłosił Błogosławionymi: Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matkę Elżbietę Różę Czacką, Założycielkę Zakładu dla Niewidomych w Laskach. Łomżanie czują dumę z Prymasa 1000-lecia, z Rodaka i Krajana, który urodził się w Zuzeli w powiecie ostrowskim. Biskup Janusz Stepnowski zuzelski kościół podniósł do rangi Sanktuarium Stefana Wyszyńskiego. Błogosławiony Stefek podczas I wojny uczył się w szkole średniej w Łomży i modlił w Katedrze o powołanie. W niedzielę o godzinie 12. przy Sadowej 2 zostanie odsłonięta tablica Błogosławionego.

18. Pułk w Łomży otrzymał sztandar

mm cz, 09 września 2021 09:13

- Uczynimy wszystko, aby być godnymi spadkobiercami historii i tradycji 33. Pułku Piechoty - tak na Placu Niepodległości w piątek, 3. września 2021 r., obiecał pułkownik Paweł Gałązka, dowódca 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego. Przy ministrze obrony narodowej Mariuszu Błaszczaku dziękował społeczeństwu Łomży i Ziemi Łomżyńskiej za ufundowanie sztandaru: samorządy, firmy i obywatele zebrali ok. 115 tysięcy zł. - Jeżeli zajdzie potrzeba, to krwi własnej ani życia szczędzić nie będziemy dla naszej ukochanej Ojczyzny... Sztandar 18. Pułku defilował przed pododdziałami, a w sobotę wdzięczni za sztandar żołnierze zorganizowali piknik w koszarach przy Alei Legionów. Niesforny wiatr historii wiał, kędy chciał. Podczas uroczystości był tak silny, że zdmuchnął nawet sztandar 18. Pułku tuż przed poświęceniem - z metalowych słupków, na których położono drzewce.

Słoneczny nowy rok szkolny wreszcie w realnych murach

mm śr, 01 września 2021 17:34

- Nauczanie zdalne w pierwszej i drugiej klasie ogólniaka miało wiele wad i kilka zalet - uśmiecha się do wspomnień Szkoły online Szymon Borawski, 3-klasista I LO imienia Tadeusza Kościuszki w Łomży, gdzie nowy rok szkolny zaczęło 687 uczennic i uczniów. Szymon jako chorąży wprowadził sztandar na asfalt boiska za ponad 100-letnim gmachem przy ul. Bernatowicza. Klasy ciasno dokoła placu po deszczu stłoczone, jakby nie było Covida. Ale jest w przemowach i rozmowach. W Łomży chyba z kilkanaście tysięcy uczniów i przedszkolaków zaczęło w słoneczną środę rok szkolny. Tyle się zdawało, bo wiceprezydent ds. oświaty Stypułkowski nie umiał sam odpowiedzieć 1. września.

Piękne są Miss Foto i Miss Sympatii

mm cz, 26 sierpnia 2021 07:57

Miss Ziemi Łomżyńskiej Aleksandra Wasik z Nowogrodu zakwalifikowała się do finału Konkursu Miss Polski w Nowym Sączu, gdzie 20. sierpnia zdobyła tytuł Miss Foto. Weronika Przestrzelska z Łomży nosi zaszczytną koronę Miss Podlasia i w stolicy Sądecczyzny uczestniczki gali Miss Polski wybrały ją spośród siebie jako najsympatyczniejszą. Piękne dziewczęta: Ola i Weronika poznały się z widzenia przed konkursem, bo uczyły się w II LO w Łomży. Studiują w Białymstoku. Ola jest po 1. roku dietetyki UMB, natomiast Weronika skończyła 2. rok stosunków międzynarodowych UwB.

Wojsko na swojsko i na serio

mm cz, 19 sierpnia 2021 10:36

Przez 4 dni odbywały się wydarzenia z okazji Święta Wojska Polskiego w Łomży. Od czwartku do niedzieli, m.in., żołnierze składali kwiaty na grobach dowódców 33. Pułku Piechoty, spotykali się z wiceprezydentem Łomży i starostą łomżyńskim, przyjmowali odznaczenia i awanse, paradowali w kolumnach na terenie koszar, bawili się ze społeczeństwem Łomży na pikniku militarnym w Parku Jana Pawła II i śpiewali piosenki patriotyczne amatorsko i z gwiazdami. Różnorodnie i w ciekawy sposób zaprezentowały się: 18. Łomżyński Pułk Logistyczny i 13. Batalion Lekkiej Piechoty WOT.

Łomżyniak na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020

JJS cz, 12 sierpnia 2021 08:51

Karol Łebkowski po 11 dniach wrócił z Japonii. 56-letni sędzia międzynarodowy w zapasach był w w gronie 50 sędziów z całego świata jedynym Polakiem. Jako kierownik maty sędziował aż przez 7 dni od 6 do 8 pojedynków dziennie. - Czarną maskę z logo UUW przeciw zarazkom zdejmowałem tylko w pokoju hotelowym i podczas walk w hali sportowej - opowiada uśmiechnięty arbiter, który 5 lat temu sędziował na Igrzyskach w Rio de Janeiro. - W Rio atmosfera była gorąca, tłum kibiców, żywiołowy doping i emocje. W Tokio zawodnicy i sędziowie czuli smutek przy pustych trybunach.

Ogród marzeń Państwa Jarosik

mm cz, 05 sierpnia 2021 08:49

Łączy ich miłość wzajemna, od serca, i miłość do kwiatów. Ona kocha hortensje, których ma około 20 gatunków, on kocha róże. - Naszym marzeniem było mieć swoją działkę i urządzić ją od samego początku, tylko według własnego pomysłu - opowiada z uśmiechem Danuta Jarosik, która od 11 lat urządza i pielęgnuje z mężem Waldemarem 394 mkw. ziemi w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym imienia Jakuba Wagi w Łomży. Ponad dekada wspólnej pasji owocuje nagrodą: Danuta i Waldemar Jarosik zwyciężyli w Konkursie "Piękno mojej działki", jaki organizują Zarząd Podlaski Polskiego Związku Działkowców i Miasto Łomża. Jurorów urzekły kompozycje kwiatowe, finezyjne kształty roślin i krzewów ozdobnych oraz oryginalne i unikatowe elementy małej architektury. Gratulujemy!

W oku kamery

mm cz, 29 lipca 2021 10:45

Kamer w miejskim monitoringu jest 145. Ponadto SM Perspektywa posiada prawie 200 kamer, a Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa prawie 60. Kamery posiadają sklepy, MPK-i, stacje paliw czy prywatne nieruchomości. Na ile to inwigilacja, a na ile dbanie o nasze bezpieczeństwo?

10 000 Łomżan nie płaci za śmieci?

mm cz, 22 lipca 2021 10:41

Łomżę na koniec 2020 roku wg danych Urzędu Miejskiego zamieszkiwało 57 901 mieszkańców. (wg GUS ponad 60 tys.). Za śmieci natomiast na koniec maja 2021 roku płaciło 48 471 mieszkańców miasta. Na tyle osób złożono deklaracje śmieciowe. A reszta?

Bulwar do plaży?

mm cz, 08 lipca 2021 09:07

Wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda w towarzystwie posła Lecha Antoniego Kołakowskim (Partia R), prezydenta Mariusza Chrzanowskiego i wiceprezydenta Andrzeja Garlickiego ogłosił, że spośród 212 wniosków miast z Polski na konkurs Programu Rozwój Lokalny wygrało zaledwie 29. Dzięki temu, złożony w październiku 2020 r. projekt „Łomża – Miasto, w którym żyję i pracuję”, dostanie dofinansowanie aż na 3 miliony 521 tysięcy 346 euro.

Kto utworzy geriatrię w Łomży...?

mm cz, 01 lipca 2021 08:23

Dyrektor Jarosław Pokoleńczuk, na pytanie o szansę powołania oddziału geriatrycznego w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży, odpowiada krótko: - Długa droga przed nami... Wyjaśnia, że "nie bardzo jest miejsce: w pomieszczeniach po stacji krwiodawstwa wstępnie planowana jest onkologia", a do przebudowy starej pralni potrzebne są bardzo duże fundusze. I brak specjalistów: "nie zatrudniamy żadnego geriatry". Sposób na krótką metę to zatrudniać geriatrę w oddziale wewnętrznym. - Mamy coraz krótszą ławkę życia - komentuje 81-letni społecznik Jan Lisiecki. Walczy o geriatrię od 8 lat...

„Kordon się trzyma – czyli normalka”

mm śr, 23 czerwca 2021 20:48

Po prawie 4 godz. „dyskusji” prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, 13. głosami za „totalnej koalicji”, jak nazwał większość prezydencką Wiesław Grzymała z PiS, otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu za 2020 rok. Sesja potwierdziła jeden wielki kogel-mogel w radzie.

Nadciągają upały

mm cz, 17 czerwca 2021 08:25

Do Łomży nadciąga fala upałów lata i z dnia na dzień będzie coraz goręcej Możemy spodziewać się temperatur w cieniu ponad 30 stopni Celsjusza. W sobotę o godzinie 11. zostanie otwarte strzeżone łomżyńskie kąpielisko miejskie i plaża nad Narwią. - Ratownicy będą czuwać nas bezpieczeństwem na brzegu i patrolować rzekę przez całe wakacje - informuje Tomasz Malinowski, prezes Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Łomży. Kąpiel w upalne dni ochłodzi, jednak nie zastąpi rozsądnego postępowania, gdy termometr się gotuje. Lepsze warzywa i owoce niż mięso, a woda na gorąc lepsza niegazowana, zamiast oranżady czy barwionych napojów z cukru. Lody nie ochłodzą.

Protest pielęgniarek

mm cz, 27 maja 2021 09:12

- Boimy się, że w pewnym momencie nie będzie komu zajmować się pacjentami, gdyż bardzo mało młodych przychodzi do pracy w ochronie zdrowia, jest tendencja spadkowa. Najwięcej pielęgniarek pracuje w grupie wieku 50-59 lat i wkrótce mogą odejść na emeryturę - mówi Katarzyna Jarocka, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. Związek zaprotestował 12. maja w Warszawie: nie zgadza się z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim w sprawie nowej siatki płac i zażądał poprawy warunków pracy. Do porozumienia nie doszło, więc związek zapowiedział protest w poniedziałek, 7. czerwca. W szpitalu w Łomży z zatrudnionych 448 pielęgniarek i 38 położnych - 486 osób, do związku należy 346 osób.

Chcemy Pfizera

mm cz, 20 maja 2021 08:14

Od grudnia 2020 r., kiedy wprowadzono do użytku szczepionki przeciw Covid-19, w Łomży w pełni zaszczepione zostały 9 534 osoby, natomiast prawie 35 tysięcy osób otrzymało pierwszą dawkę. Ze źródeł państwowych nie wiadomo, ilu zaszczepionych to mieszkańcy grodu nad Narwią, bo system rejestracji pozwala wybrać miejsca szczepień i nie ma rejonizacji. W powiecie łomżyńskim w pełni zaszczepionych jest 2 200 ludzi, a jedną dawką 7 635 osób. Do maja 2021 r. szczepienia w mieście i powiecie odbywały się w około 20 przychodniach i gabinetach, jednak dla przyspieszenia akcji rząd wprowadził Powszechne Punkty Szczepień, które powstały, m.in., w Łomży, Giełczynie i Piątnicy.

Bohaterka kontra złodziej

mm cz, 13 maja 2021 08:18

Moc odwagi, opanowanie i konsekwencję wykazała młoda sprzedawczyni w sklepie osiedlowym w Łomży. W minioną środę około godz. 11. przed południem do sklepu przy ul. Chabrowej przyszedł mężczyzna z torbą zakupową. Próbował ukraść kilka towarów, jednak nie przewidział, co go czeka.

Prezydent podzieli hotel przy Wesołej?

mm cz, 06 maja 2021 07:52

- Procedujemy w tej chwili, prawnicy się tym zajmują, podział tej wspólnoty na część miejską i część wspólnotową, w której miasto będzie miało swój udział – mówił radnym na sesji Rady Miasta wiceprezydent Łomży Andrzej Garlicki. Chodzi o zakupione udziały w budynku po dawnym hotelu robotniczym przy ul. Wesołej 117, które miasto kupiło „okazyjnie” w 2016 roku i od tamtego czasu obiekt stoi pusty.

Wojsko chce budować w Łomży, ale...

mm cz, 29 kwietnia 2021 08:46

Rada Miejska Łomży nie zgodziła się na sprzedaż w trybie bezprzetargowym 60 arów ziemi przy ul. Rubinowej dla 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego Wojska Polskiego. Poszło o bonifikatę.

Elektromobilność po łomżyńsku czyli awaria ...

mm cz, 22 kwietnia 2021 08:14

Zachodnia Europa infrastrukturą zachęca ludzi do zmiany, natomiast w Polsce obraz ładowarki przed Ratuszem pokazuje, gdzie jesteśmy. Mijają kolejne miesiące i nawet brak informacji, czy cokolwiek dzieje się w sprawie przywrócenia punktów ładowania "do życia" – pisze zirytowany Czytelnik 4lomza.pl i pyta, co dalej? Co dalej z ładowaniem samochodów elektrycznych w sercu miasta.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę