Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 07 lipca 2022 napisz DONOS@

30 lat na scenie Beaty Antoniuk

mm cz, 10 lutego 2022 08:38

W Teatrze Lalki i Aktora pojawił się tort z okazji jubileuszu 30-lecia pracy artystycznej Beaty Antoniuk. - Mam to szczęście, że zawodowo robię to, co lubię, bo moja praca w łomżyńskim teatrze od 1992 r. stała się sposobem na życie i patrzenia na świat - opowiada wszechstronna Artystka, która wystąpiła w ponad 50 rolach teatralnych w Polsce i za granicą. Jako dziecko od najmłodszych lat chodziła na zajęcia Teatrzyku Bajka w Domu Kultury WSK w Świdniku. Kluczowy dla drogi Beaty Antoniuk był dzień, gdy usłyszała sakramentalne słowa lalkarskie: „Idź i graj”, które wypowiedział przewodniczący komisji aktorskiej reżyser Jan Wilkowski.

Zmarli i żywi toną w błocie

mm cz, 03 lutego 2022 08:48

Rok temu Miasto Łomża kupiło hektar ziemi za 2 miliony złotych, aby powiększyć nowy cmentarz przy ul. Przykoszarowej, gdzie brak miejsca na groby. To pas ziemi po prawej stronie kościoła. - Aż serce się kroi: ludzie przychodzą w butach zimowych i zmieniają na gumowce, błota jest po kostki, nie ma żadnej alejki. Tam trumny ze zwłokami zmarłych pływają w wodzie w grobach - opowiadają Czytelnicy, którzy w nowej części chowali bliskich. - Szacunek dla zmarłych się należy, ale trzeba o uczuciach rodzin pamiętać - mówi ze łzami Czytelniczka "Bezcennej" o kompromitującym Miasto stanie nowej nekropolii. - Widziałam starowinkę, jak ona biedna nogi z błota nie mogła wyciągnąć.

Orkiestra Serc funduje sprzęt

mm cz, 27 stycznia 2022 08:45

- Podczas 30 lat grania z WOŚP Szpital Wojewódzki w Łomży otrzymywał wsparcie głównie dla oddziału noworodkowego w postaci inkubatorów i aparatów: RTG, USG i nCPAP oraz do badania przesiewowego słuchu - informuje Jolanta Gryc, pełnomocnik dyrektora ds. jakości i akredytacji. W 30-leciu akcji Jurka Owsiaka Fundacja WOŚP kupiła dla szpitala w Łomży nowoczesny sprzęt medyczny za 1 milion 850 tysięcy złotych także dla pediatrii, ginekologii, laryngologii, ZDO, bloku operacyjnego. Szlachetny gest wrzucenia złotówki do puszki z serduszkiem podnosi jakość leczenia i operowania również w szpitalach w Kolnie i Zambrowie. 30. Finał WOŚP odbędzie się w niedzielę.

Kochany Dziadek, Kochana Babcia

mm cz, 20 stycznia 2022 09:36

- Moje kochane wnuki zawsze do babci dzwonią na Dzień Babci, na imieniny, urodziny i w święta - cieszy się Elżbieta Grzanko, której radość sprawia myśl o rozmowie z Bianką i Olivierem. - Jestem szczęśliwa, że pandemia Covid-19 ominęła naszą rodzinę. Rodzice dzieci i wnuki są zaszczepieni. - Lubimy z żoną Dzień Babci i Dzień Dziadka, bo pamiętają o życzeniach dla nas obydwie wnuczki i dwaj prawnukowie - uśmiecha się Ryszard Goździewski, który w Wigilię 2021 siedział przy stole z 10-tką najbliższych. - Takie dni uświadamiają nam, jak ważne jest pielęgnowanie więzi rodzinnej.

Oszuści wyłudzili prawie 1,2 miliona złotych

mm cz, 13 stycznia 2022 08:51

W 2021 roku mieszkańcy Łomży i powiatu łomżyńskiego stracili 1 milion 163 tysiące 785 złotych. Tyle wyłudzili oszuści działający metodami „na policjanta”, „na wnuczka”, „na wypadek”, „na pomoc w ujęciu szajki w banku” czy „na zdalny pulpit”. Tę astronomiczną zdawałoby się sumę przekazaliśmy dobrowolnie pod wpływem silnej emocji lub oddając oszustom dostęp do konta bankowego.

Tragiczny początek 2022 roku

mm śr, 05 stycznia 2022 09:46

Trzy osoby w rejonie Łomży poniosły śmierć w pierwszy poniedziałek 2022 roku. Najpierw w nocy dwoje starszych ludzi zmarło po pożarze mieszkania, a wieczorem na przejściu dla pieszych w Wygodzie zginęła kobieta.

Rok 2021

mm cz, 30 grudnia 2021 13:38

Mrozy po - 25 stopni Celsjusza zaczęły rok 2021 i mrozami rok się kończy, choć lżejszymi po - 10. Patrząc na śniegi, rozmyślamy o 12 minionych miesiącach, które w wielu dziedzinach życia Łomży i okolic przyniosły sukcesy albo konsternację. Oswoiliśmy się z pandemią, lecz jej nie pokonaliśmy, bo wirus ma nowe odmiany, a chęć do zaszczepienia przeciw Covid nie wszyscy. Podsumujemy, co ważnego się wydarzyło i kto awansował w instytucjach. Wbrew pozorom, sporo się działo w 2021.

Upragnione Święta spokoju

mm cz, 23 grudnia 2021 09:00

- Dlaczego warto świętować Boże Narodzenie w taki sposób jak w Polsce...? Trudne pytanie - mówi Sandra Stepkowska, 31-letnia łomżynianka, która ze znajomymi i wolontariuszami przygotowała na Wigilię i Święta potrawy i prezenty dla ponad 70 seniorów w Łomży i powiecie łomżyńskim. - Tyle potraw zrobię na stół wigilijny dla siebie, męża, trójki dzieci, ile zdążę. A czemu warto świętować... To nasza tradycja. Czas cudów, żebyśmy się na chwilę zatrzymali w pędzie codzienności. Spokojnie spędzajmy niezapomniane chwile z najbliższymi i przyjaciółmi, i przy choince, inaczej niż zwykle.

Kotłownia w lesie

mm cz, 16 grudnia 2021 09:31

Miasto Łomża i jej mieszkańcy mają ponieść ryzyko za to, że w Zakładzie Karnym w Czerwonym Borze będzie ciepło. Decyzją prezydenta Chrzanowskiego, miejska spółka MPEC za 5 milionów złotych kupiła tamtejszą kotłownię. Teraz musimy ją doinwestować około 17 milionami złotych. Po co? - pytamy o sens kupna kotłowni w lesie przez MPEC Łomża od Ministerstwa Sprawiedliwości.

Śmierć na ulicach Łomży

mm cz, 09 grudnia 2021 08:28

Straszliwy wypadek przy ulicy Zjazd w pobliżu ronda na placu Tadeusza Kościuszki wstrząsnął wieloma mieszkańcami Łomży. Mężczyzna najprawdopodobniej na przejściu dla pieszych poniósł śmierć pod kołami samochodu ciężarowego, a jego ciało było ciągnięte przez około 1 300 metrów aż do alei Legionów przy Szkole Muzycznej. Przerażeni tragedią ludzie zadawali sobie pytanie: jak do takiego koszmaru doszło...?

Łomżyniak w rządzie Polski

mm cz, 02 grudnia 2021 08:33

Lech Antoni Kołakowski, 58-letni poseł z Łomży, przyjął akt powołania na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. We wtorek 30. listopada 2021 powołanie wręczył wicepremier i minister rolnictwa Henryk Kowalczyk. Nowy wiceminister z Łomży zaczął pełnić od środy 1. grudnia obowiązki w rządzie Rzeczpospolitej. Historyczny awans komentowali dla portalu 4lomza.pl politycy i samorządowcy z lewa i prawa - niezależnie od opcji, praktycy władzy mówią o pośle różnie. Dla Łomży i Ziemi Łomżyńskiej wiceminister Lech Kołakowski to dobra wiadomość.

Domek Ślubów

mm cz, 25 listopada 2021 08:24

- Miasto Łomża planuje przeniesienie Urzędu Stanu Cywilnego do Domku Pastora w całości, to znaczy biuro, sala ślubów i archiwum - potwierdza przypuszczenia inspektor Sylwia Marciniak z Urzędu Miejskiego w Łomży, w odpowiedzi na pytania z portalu 4lomza.pl. W XIX wieku i przed wojną 1939 w dworku działała plebania, po 1980 r. Muzeum, a więc koło historii wciąż się obraca. Możliwe, że siedzibę znajdzie też na piętrze Domku zasłużone Stowarzyszenie Wspólnota Polska.

Ratusz planuje 35 mln zł kredytu w 2022 roku

mm cz, 18 listopada 2021 08:03

Zanim radni miejscy otrzymali do rąk budżet na nowy 2022 rok, 13 głosami koalicji prezydenckiej przegłosowali 100% wzrost wynagrodzenia prezydenta Mariusza Chrzanowskiego. Być może dlatego, że w nowym roku Ratusz planuje zaciągnąć 35 mln zł kredytu. 40 % tej kwoty pójdzie na spłatę wcześniejszych kredytów i odsetek.

Historyk i biegaczka dostali Nagrodę Starosty

mm cz, 11 listopada 2021 20:56

Starostwo Łomżyńskie zorganizowało w Drozdowie uroczystość Święta Niepodległości, w czasie której wręczono nagrody i stypendia za osiągnięcia w nauce i sporcie oraz za promowanie powiatu. Goście stanęli przed Muzeum Przyrody - Dworem Lutosławskich, od strony tarasu z salonem, bo na kwarantannie jest kilkoro pracowników placówki. Chociaż zimno i szarawo było w Drozdowie, lecz nie smutno. Na przekór aurze, laureaci i goście oficjalni mieli pogodne nastroje, a delegacje złożyły biało-czerwone kwiaty przy tablicy współtwórcy odzyskania Niepodległości Romana Dmowskiego.

"7 lat czekam na kanalizację"

mm cz, 04 listopada 2021 08:53

- Chcę przyłączyć kanalizację sanitarną ze swojego domu do ulicy Wojska Polskiego, ale nie będę budować miejskiej infrastruktury sanitarnej do odprowadzania ścieków, bo to obowiązek Miasta - mówi Andrzej Bałazy z Łomży, który 7 lat czekał na remont ulicy Wojska Polskiego. Łomżyniak pamięta, co tłumaczyli mu przed laty urzędnicy w ratuszu i MPWiK, że przyłączenie do kanalizacji miejskiej zrobią po zdjęciu asfaltu z drogi krajowej 63. Gdy remont na Wojska Polskiego zaczął się w październiku, nikt w ratuszu ani MPWiK nie chce podjąć decyzji, aby pomóc rozwiązać problem.

Bohaterowie z SP 5

mm cz, 28 października 2021 09:24

Czworo pracowników Szkoły Podstawowej nr 5 w Łomży przeżyło dużo stresujących emocji, jak w filmie sensacyjnym. Wszystko potoczyło się szybko w poniedziałkowe popołudnie, gdy Krzysztofa Żebrowska zobaczyła na schodach wejściowych mężczyznę z dzieckiem. - Siedział skulony, jak w przysiadzie, myślałam, że zasłabł - opowiada szatniarka. - Mówił, że przyjechał po drugiego syna. Pytałam, czy wezwać karetkę. Nie chciał, więc pobiegłam dzwonić do jego żony. Chciał młodszego zaprowadzić do samochodu na parking. Szedł chwiejnie, a przy konserwatorze stracił przytomność.

Prezydent Łomży chce podnieść podatki w mieście

mm cz, 21 października 2021 10:44

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski spotyka się z klubami radnych, celem przekonania ich do poparcia podniesienia podatków w mieście. Rozmowy trwają, a wyższe stawki nie są ostateczne.

Wełnę i styropian wyrzucać do ...

mm cz, 14 października 2021 09:01

Zakład Gospodarowania Odpadami za zgodą prezydenta Miasta nie realizuje w całości uchwały Rady Miasta odnośnie przyjmowania komunalnych odpadów budowlanych. Cierpią na tym mieszkańcy, którzy mimo opłacenia podatku śmieciowego muszą pozbywać się odpadów „gdzieś”.

Oszuści dzwonią i okradają

mm cz, 07 października 2021 09:09

Tylko w tym roku mieszkańcy Łomży i powiatu łomżyńskiego, w wyniku działania oszustów telefonicznych, stracili około 420 tys. zł. Na wnuczka, na policjanta, na prawnika, na pana z elektrowni, a ostatnio na tzw. zdalny pulpit oszuści wykorzystując naiwność lub chęć pomnożenia majątku, okradają nieświadomych mieszkańców.

Aktor z Łomży w "Weselu 2" Wojtka Smarzowskiego

mm cz, 30 września 2021 08:05

Przemysław Przestrzelski to zdolny 25-letni łomżyniak, absolwent Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie i aktor Narodowego Starego Teatru, który zagrał Pana Młodego, Janka Szczuczyńskiego, w najnowszym filmie "Wesele 2” Wojciecha Smarzowskiego. Nasz Przemek występuje z artystami wysokiej klasy: Panną Młodą jest Michalina Łabacz, teściową - Agata Kulesza, a teściem - Robert Więckiewicz. Reżyser i scenarzysta filmu „Wesele 2” Wojtek Smarzowski, twórca „Drogówki”, „Wołynia” i „Kleru”, wybrał Przemka z Łomży do mocnego filmu, który może "wstrząśnie Polską".

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę