Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 05 lipca 2020 napisz DONOS@

Malwina z Łomży daje mata za matem we Lwowie

Foto: Malwina z Łomży daje mata za matem we Lwowie
mm śr, 24 lipca 2019 11:37

15-letnia szachistka z Łomży Malwina Szewczyk zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Europy Niesłyszących w Szachach. - Zawody odbywały się we Lwowie na Ukrainie w dniach od 15. do 21. lipca – informuje Magdalena Sobocińska z Akademii Szachowej Sobocińscy. - To ogromny sukces międzynarodowy łomżynianki, ponieważ nasza 15-latka triumfowała w turnieju juniorów do lat 19, zdobywając aż 6 punktów z 7. Wyprzedziła szachistki i szachistów z Ukrainy, Anglii, Białorusi, Estonii i Litwy. Zwyciężyła w 5 partiach i zremisowała dwa razy. Ani razu nie przegrała.

Biegaczka Justyna Korytkowska dzielnie walczy z rakiem

Foto: Biegaczka Justyna Korytkowska dzielnie walczy z...
cz cz, 18 lipca 2019 15:40

- Ostatnio zdiagnozowano u mnie rzadkiego raka LAMN. Straszne jest usłyszeć taką diagnozę – tak zdarzenia miesiąc temu przedstawiła na profilu społecznościowym Justyna Korytkowska, 33-letnia utytułowana lekkoatletka z Łomży, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski ze złotym medalem na 5000 m w 2014 roku. - Gdyby to przytrafiło mi się w Polsce, to pewnie odesłaliby mnie do domu z bólem brzucha – mówi portalowi Onet. - Tym bardziej, że czułam się dobrze po podaniu środków przeciwbólowych. Tymczasem lekarze w Szwajcarii zdecydowali się na natychmiastowy zabieg.

Piłkarski „Turniej Służb”

Foto: Piłkarski „Turniej Służb”
cz wt, 16 lipca 2019 09:13

Wygrali łomżyńscy strażacy pokonując w finale funkcjonariuszy służby więziennej z Czerwonego Boru. Na boisku Orlik przy I LO w Łomży rozegrano piłkarski „Turniej Służb” o puchar Komendanta Miejskiego Policji w Łomży. Turniej był jedną z inicjatyw zorganizowanych w ramach lokalnych obchodów jubileuszu 100-lecia powstania Policji Państwowej, a do rozgrywek przystąpiło sześć zespołów.

Brązowy medal sztafety Prefbetu

Foto: Brązowy medal sztafety Prefbetu
cz pon, 15 lipca 2019 08:28

Igor Duchnowski, Dawid Likwiarz, Bartosz Jurak i Piotr Dąbrowski, czyli sztafeta 4x400 metrów chłopców „Prefbet Śniadowo” Łomża, wywalczyli brązowy medal podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rozgrywanej w Poznaniu wywalczyła brązowy medal. - Nasi zawodnicy stoczyli ciężki bój, a sprawa podziału medali toczyła się do samej mety – podkreśla Andrzej Korytkowski, trener i prezes klubu.

Tomasz Waldziński - Trener Coach

Foto: Tomasz Waldziński - Trener Coach
cz pt, 12 lipca 2019 13:46

Tomasz Waldziński, trener i założyciel UKS „Retur” Łomża, a od niedawna także kierownik Zakładu Kultury Fizycznej w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, uzyskał prestiżową specjalizację w tenisie Trener Coach przyznawaną przez International Tennis Federation. Tego typu uprawnienie trenerskie jest identyfikowalne w skali międzynarodowej, a w Polsce posiada je zaledwie kilka osób.

Wakacje w mieście na sportowo (dla dzieci do lat 10)

Foto: Wakacje w mieście na sportowo (dla dzieci do la...
JJS pt, 12 lipca 2019 10:08

Akademia Piłkarska Lider po raz kolejny zaprasza dzieci spędzające początek sierpnia w Łomży na półkolonie dochodzeniowe "Sportowe Wakacje w mieście" Proponujemy spędzenie wolnego czasu w sposób aktywny i ukierunkowany na kształtowanie zdrowych nawyków, które mają pozytywny wpływ na poprawny rozwój i dalsze zdrowe życie młodego człowieka.

Młodzieżowa Mistrzyni Polski w skoku w dal z Łomży

Foto: Młodzieżowa Mistrzyni Polski w skoku w dal z Łomży
cz pon, 01 lipca 2019 08:26

Katarzyna Bargielska, absolwentka II LO w Łomży i wychowanka trenera Jana Kotowskiego z LKS Narew Kurpiewski Łomża, która aktualnie reprezentuje AZS-AWF Biała Podlaska, zdobyła złoty medal podczas rozgrywanych w Lublinie Młodzieżowych Mistrzostwa Polski (20-22 lata). - Kasia sprawiła sobie i trenerom wielką niespodziankę pokonując wyżej notowane rywalki z całego kraju – podkreśla Jan Kotowski.

Radość dzieci z 7 krajów na Polonijnych Igrzyskach w Łomży

Foto: Radość dzieci z 7 krajów na Polonijnych Igrzysk...
mm nie, 30 czerwca 2019 16:22

- Najważniejsze, że Igrzyska zakończyły się szczęśliwie: nie było kontuzji ani wypadków i nie było wycieczek do szpitala, tylko do Drozdowa i Warszawy – cieszyła się z udanego przebiegu spotkania sportowego ponad 560 dzieci Hanka Gałązka, prezes łomżyńskiego oddziału Wspólnoty Polskiej, która zorganizowała XIX Polonijne Igrzyska Młodzieży Szkolnej imienia Jana Stypuły w Łomży. Wręczenie pucharów i medali oraz pokazy artystyczne odbyły się w hali II LO, gdzie gościem był Grzegorz Seroczyński, dyrektor Biura Polonijnego Senatu Rzeczpospolitej. Impreza - od czwartku do wyjazdu uczestników w poniedziałek - kosztowała 280 tys. zł (190 tys. zł z Ministerstwa Sportu, 90 tys. zł z Senatu). Rywalizowały dzieci z Estonii, Litwy, Białorusi, Ukrainy, Rumunii, Irlandii i Polski. Igrzyska kończy msza w niedzielę w Katedrze o godz. 16. i koncert o 17. na Starym Rynku.

Daniel Maleszewski Mistrzem Polski AZS 2019 w boksie

Foto: Daniel Maleszewski Mistrzem Polski AZS 2019 w b...
cz so, 29 czerwca 2019 15:11

Z jedenastu finałów rozgrywanych w Łomży Mistrzostw Polski Akademickiego Związku Sportowego w Boksie w czterech wystąpili zawodnicy reprezentujący Państwową Wyższa Szkołę Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. W jednym z finałów spotkało się dwóch łomżan. W wadze 64 kg Daniel Maleszewski pokonał Marcina Kapelewskiego. Obaj trenują na co dzień w BKS „Tiger” Łomża. - Wyszedłem (na ring – dop. red.) tak naprawdę z moim najlepszym przyjacielem. Wiadomo, że krzywdy nie chcieliśmy sobie zrobić. Chcieliśmy pokazać bardzo ładny techniczny boks i nam to wyszło – mówił po walce Daniel Maleszewski ciesząc się udanego powrotu na bokserski ring Polski. - Dałem sobie ostatnią szansę, jeżeli nie wyjdzie no to rzucam (…). Wyszło.

Obóz piłkarski "Lider Camp" dla dzieci

Foto: Obóz piłkarski "Lider Camp" dla dzieci
JJS pt, 28 czerwca 2019 13:53

Nieustający pośpiech, pęd życia, wszystko do zrobienia na wczoraj? Nie ma czasu na realizację dziecięcych marzeń. Gdzie podziały się beztroskie lata dzieciństwa? Wszyscy pędzą i być może nie mają właściwej ilości czasu dla siebie i swoich dzieci. Gdzieś umknął czas kiedy trzeba było przypilnować dziecko... Czy nasze dziecko właściwie się odżywia? Czy nie spędza zbyt wiele czasu w smartfonie? Jak u niego z dyscypliną? Samodzielnością?

Bokserskie walki przyszłych mistrzów w Łomży

Foto: Bokserskie walki przyszłych mistrzów w Łomży
cz pt, 28 czerwca 2019 08:47

- Mistrzostwa Polski AZS w boksie uważamy za otwarte – ogłosili wspólnie Zbigniew Maleszewski prezes Podlaskiego i wiceprezes Polskiego Związku Bokserskiego, Marek Olbryś wicemarszałek i Marek Malinowski członek zarządu województwa. W piątek przed wieczorem w Hali im. Olimpijczyków Polskich rozegrano pierwsze siedem walk. Nim młodzi bokserzy weszli do ringu m.in. przebój „Czarne oczy” zaśpiewał tu Ivan Komarenko.

Łomża ugości na stadionie, w halach i bursach Polonię

Foto: Łomża ugości na stadionie, w halach i bursach P...
cz cz, 27 czerwca 2019 13:55

Około 600 dziewcząt i chłopców z sześciu krajów plus kilkuset z Polski będzie rywalizować w XIX Polonijnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej imienia Jana Stypuły w Łomży. Inaugurację w hali sportowej II LO zaszczycili marszałek Senatu Stanisław Karczewski i prezes Wspólnoty Polskiej Dariusz Bonisławski. Prezes oddziału Wspólnoty w Łomży Hanka Gałązka dostała brawa dzieci i młodzieży, opiekunów grup, trenerów i sędziów w podziękowaniu za kontynuację dzieła Senatora Stypuły, dzięki czemu co roku odbywają się zawody sportowe, połączone z rekreacją, poznawaniem Ojczyzny przodków i rówieśników, m.in., z Estonii, Litwy, Białorusi, Ukrainy, Irlandii i Rumunii.

Piękni i Młodzi na Mistrzostwach Polski AZS w Boksie

Foto: Piękni i Młodzi na Mistrzostwach Polski AZS w B...
cz śr, 26 czerwca 2019 15:37

Najwaleczniejsze studentki i studenci z całego kraju, najsprytniejsze i najsilniejsi w rywalizacji na pięści, będą w Łomży od środy do soboty gościć na Mistrzostwach Polski Akademickiego Związku Sportowego w Boksie. - Spodziewamy się udziału około 50 zawodniczek i zawodników w wieku od 19 do 27 lat, których walki będą odbywać się codziennie popołudniami od godz. 17. - zapowiada Zbigniew Maleszewski, od 30 lat trener boksu i prezes Bokserskiego Klubu Sportowego „Tiger”. - Zapraszam kibiców i widzów, lubiących sportowe pojedynki na ringu. Wstęp na mistrzostwa gratis.

Mistrzyni

Foto: Mistrzyni
cz śr, 26 czerwca 2019 08:22

Malwina Szewczyk, 15-latka z Łomży wygrała Mistrzostwa Polski Niesłyszących Kobiet w szachach. - Malwina, jako juniorka, pokonała bardziej doświadczone od siebie szachistki, co dobrze rokuje na przyszłość – podkreśla Magdalena Sobocińska z Akademii Szachowej Sobocińscy w Łomży, w której trenuje utalentowana szachistka.

Medal na Mistrzostwach Polski

Foto: Medal na Mistrzostwach Polski
cz pon, 24 czerwca 2019 08:01

Ewa Jagielska, 37-letnia lekkoatletka, dziś reprezentująca LŁKS „PREFBET Śniadowo” Łomża, zdobyła brązowy medal podczas Otwartych Mistrzostwach Polski Kobiet w Biegu Ulicznym na 5 km. Mistrzostwa odbyły się w Cieninie Zabornym w Wielkopolsce.

Łomżyński akcent na II Igrzyskach Europejskich

Foto: Łomżyński akcent na II Igrzyskach Europejskich
cz so, 22 czerwca 2019 13:51

W Mińsku uroczyście otwarto II Igrzyska Europejskie. Do końca czerwca w stolicy Białorusi rywalizować będzie ponad 4 tysiące sportowców z 50 krajów z Europy. Reprezentacja Polski w Mińsku liczy 151 zawodniczek i zawodników, a poza nimi jest także człowiek z Łomży. Karol Łebkowski został powołany jako jeden z 40 sędziów z najwyższą klasą pochodzących z krajów europejskich, którzy na Igrzyskach sędziować będą zapasy.

Lekkoatleci z Łomży z awansami na Mistrzostwa Polski

Foto: Lekkoatleci z Łomży z awansami na Mistrzostwa P...
cz cz, 20 czerwca 2019 10:33

W najbliższy weekend kończy się okres, w którym młodzi sportowcy mogą uzyskać minima kwalifikujące ich do udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Również i tym razem będą tam lekkoatleci z łomżyńskich klubów. Jak wylicza Andrzej Korytkowski z Prefbet Śniadowo Łomża 15-tu już teraz uzyskało minima na te imprezę. Najwięcej – prawo do 9 startów mają zawodnicy Prefbet, do 5-ciu startów uprawnienie są zawodnicy Narew Kurpiewski Łomża, a do 1 Liceum Sportowe Łomża.

Obrycki pierwszy w Turnieju Mistrzów Ligi Białostockiej

Foto: Obrycki pierwszy w Turnieju Mistrzów Ligi Biało...
cz pon, 17 czerwca 2019 09:09

Tomasz Obrycki, uczeń Szkoły Podstawowej nr 10 i podopieczny Vafy Mammadova z Klubu Sportowego „Elbrus” Łomża wygrał białostocki Turniej Mistrzów XXIV edycji Szachowej Ligi Szkolnej w grupie chłopców do lat 8. Grali tam najlepsi z najlepszych zawodników województwa podlaskiego, a dla Tomasza Obryckiego były to także przygotowania do występu w Mistrzostwach Europy, które odbędą się w wakacje.

Mali taekwondziści rywalizowali w Łomży

Foto: Mali taekwondziści rywalizowali w Łomży
cz pon, 17 czerwca 2019 08:42

Ponad 150 zawodników rywalizowało w Łomży w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików oraz VII Otwartych Mistrzostwach Miasta Łomży dzieci Taekwondo Olimpijskiego. W pierwszych z nich rywalizowały dzieci w wieku 10-11 lat, w drugich jeszcze młodsi.

Bokserski trening na Starym Rynku

Foto: Bokserski trening na Starym Rynku
cz wt, 11 czerwca 2019 08:26

Zawodnicy bokserskiego klubu sportowego „Tiger” Łomża wieczorem trenowali na Starym Rynku. To były zajęcia pokazowe w ramach obchodzono w całym kraju Ogólnopolskiego Dnia Boksu Olimpijskiego. - Praktycznie we wszystkich klubach bokserskich zrzeszonych w Polskim Związku Bokserskim takie akcje dzisiaj odbywają się – mówi Zbigniew Maleszewski, trener i twórca łomżyńskiego „Tigera” oraz wiceprezes Polskiego Związku Bokserskiego.

« · «« · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę