Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 sierpnia 2022 napisz DONOS@

MIKOŁAJKI

Agata Komorowska nie, 10 grudnia 2017 22:52

W tym roku Mikołajki świętowaliśmy aż dwa dni. 5 grudnia sześciolatki i pięciolatki pomaszerowały na Stary Rynek, aby uczestniczyć w Mikołajkach zorganizowanych przez Prezydenta naszego miasta Pana Mariusza Chrzanowskiego.

Andrzejki

Agata Komorowska wt, 05 grudnia 2017 21:33

Tradycyjnie już 30 listopada w naszej "Piąteczce" odbyły się przedszkolne Andrzejki.

Pasowanie Maluszków

Agata Komorowska wt, 05 grudnia 2017 21:33

W środę 29 listopada maluszki zostały uroczyście przyjęte do grona przedszkolaków.

Świętujemy Jubileusz

Agata Komorowska śr, 22 listopada 2017 20:15

15 listopada kontynuowaliśmy obchody Jubileuszu 70 lecia naszego Przedszkola. Gdy emocje po wielkiej fecie odrobinę już opadły wszystkie przedszkolaki wspólnie z Panią Dyrektor rozpakowały prezenty, które otrzymaliśmy od zaproszonych gości. Radości było co nie miara. Następnie każda grupa otrzymała urodzinowy tort, a przedszkolaki odśpiewały gromkie STO LAT naszej ukochanej "Piąteczce". Serdecznie dziękujemy za wszystkie podarunki, z pewnością przydadzą się w codziennej pracy i funkcjonowaniu naszej placówki.

Święto Odzyskania Niepodległości

Agata Komorowska śr, 22 listopada 2017 19:43

8 listopada przedszkolaki z "Piąteczki" świętowały uroczystość Odzyskania Niepodległości - Dzień 11 listopada. Z tej okazji naszą placówkę odwiedził kapral Sylwester Modzelewski z Warsztatów Technicznych Łomża.

„Piąteczka” świętuje 70 lat dziecięcą galą i codzienną pracą

Agata Komorowska śr, 15 listopada 2017 19:51

- „W dzieciństwie niewiele zależy od nas, wiele zaś od tych, którzy są z nami”. Słowa Bronisława Rocławskiego często przypominamy sobie dopiero w życiu dorosłym, wspominając wychowawców i nauczycieli... – powiedziała do blisko 300 osób w sali Centrum Kultury Jadwiga Juchniewicz, od 41 lat nauczyciel i 31 lat dyrektor Publicznego Przedszkola nr 5 przy ul. Sikorskiego 216 w Łomży.

Spotkanie z policjantem

Agata Komorowska śr, 15 listopada 2017 19:48

"Bezpieczeństwo w domu, w przedszkolu i na drodze" to temat przewodni spotkania przedszkolaków z aspirantem Panią Moniką Bańkowską, które odbyło się 25 października br. Pani Aspirant przypomniała dzieciom jakie zagrożenia mogą napotkać w codziennym życiu i omówiła sposoby radzenia sobie z tymi zagrożeniami. Przedszkolaki słuchały z wielkim zaciekawieniem. Podczas spotkania dzieci mogły także obejrzeć osobisty sprzęt policjanta, przymierzyć policyjną czapkę, kajdanki. Na zakończenie zrobiono pamiątkowe zdjęcia.

Pasowanie w grupie III

Agata Komorowska śr, 01 listopada 2017 22:12

Dnia 24 października 2017 r czterolatki z grupy III zostały pasowane przez Panią Dyrektor. Wszytko odbyło się oczywiście w obecności zaproszonych rodziców. Zanim jednak dzieci dostąpiły tego zaszczytu, zaprezentowały część artystyczną, wierszyki, piosenki i tańce.

Czterolatki w salonie dla psów

Agata Komorowska pt, 20 października 2017 21:21

Tego jeszcze nie było. 10 października czterolatki z grupy III odwiedziły salon fryzjerski dla psów. Do salonu zaprosiła nas właścicielka Pani Agata Sokołowska. Dzieci miały możliwość obejrzenia wyposażenia salonu oraz pokaz kąpieli, strzyżenia, rozczesywania, trymowania, obcinania pazurów, kosmetykę uszu i oczu. Niektóre chętne przedszkolaki mogły włączyć się do pielęgnacji czworonogów, Serdecznie dziękujemy Pani Agatce za zaproszenie.

Spotkanie z pielęgniarką

Agata Komorowska pt, 20 października 2017 08:58

Spotkania z pielęgniarką Panią Anią Krajewską są zawsze dobrą lekcją dla naszych przedszkolaków. Tym razem 9 października Pani Ania przypomniała podstawowe zasady higieny osobistej. Opowiedziała o zdrowym odżywianiu , piramidzie zdrowia oraz znaczeniu ruchu na świeżym powietrzu. Zwróciła uwagę na szkodliwe działanie zbyt długiego oglądania bajek telewizyjnych, grania na komputerze czy telefonie. Dziękujemy Pani Aniu.

Owocowa sałatka czterolatków z grupy II

Agata Komorowska pt, 20 października 2017 08:17

Kuchcikowanie to ulubione zajęcie przedszkolaków. Czterolatki z grupy drugiej 22 września "ostro" wzięły się do pracy i zrobiły sałatkę owocową dla wszystkich przedszkolaków. Radości było przy tym wiele wystarczy popatrzeć na uśmiechnięte buziaki. Sałatka była pyszna mniam, mniam... Dziękujemy

Witamy po wakacjach!!!

Agata Komorowska śr, 13 września 2017 20:55

W "Piąteczce" po wakacjach znów głośno i gwarno. Nasze przedszkole tętni życiem. Dzieciaki wróciły do swoich kolegów i koleżanek. Jak spędzaliśmy pierwsze tygodnie przedszkolnej przygody?? Zobaczcie sami.

Zakończenie roku 2016/2017

Agata Komorowska cz, 06 lipca 2017 11:59

We wtorek 20 czerwca zakończyliśmy rok przedszkolny 2016/2017. Uroczystość została poprzedzona przedstawieniem teatralnym "Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków" w wykonaniu dzieci 5 i 6 - letnich.

Wycieczka do Dyniolandu

Agata Komorowska cz, 06 lipca 2017 11:58

22 czerwca chętne przedszkolaki z naszej placówki wybrały się na wycieczkę do Dyniolandu. Miejsca, gdzie nauka idealnie łączy się z zabawą.

Zapraszamy wszystkich do Krainy Baśni...

Agata Komorowska cz, 08 czerwca 2017 17:53

Czerwcowe przedstawienie teatralne na dobre wpisało się już w kalendarz imprez Przedszkola Publicznego nr 5 w Łomży. W czwartek 8 czerwca dzieci 5 i 6 – letnie z piąteczki zaprosiły swoich kolegów z łomżyńskich placówek na spektakl pt: „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. W Sali widowiskowej Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich licznie zgromadzoną publiczność powitała Pani Dyrektor Jadwiga Juchniewicz.

Piknik rodzinny

Agata Komorowska cz, 08 czerwca 2017 17:52

6 czerwca przedszkolaki wraz z rodzicami oraz dzieci, które swoją przygodę z naszą placówką zaczną dopiero we wrześniu mieli okazję zintegrować się i poznać bliżej podczas pikniku rodzinnego, który odbył się w ogrodzie przedszkolnym. Hasło tegorocznej imprezy to: "Piąteczka o zdrowie dba, zawsze humor dobry ma!! ".

Wycieczka z okazji Dnia Dziecka

Agata Komorowska cz, 08 czerwca 2017 17:50

1 czerwca to wyjątkowy czas, kiedy dzieckiem, choćby tylko przez krótką chwilę może stać się każdy z nas. W tym wyjątkowym dniu zabraliśmy nasze przedszkolaki na wycieczkę do Nowogrodu.

Niech żyją Mamusie i Tatusiowie

Agata Komorowska so, 27 maja 2017 22:27

W dniach od poniedziałku 22 maja do piątku 26 maja odbyły się przedszkolne uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci poprzez wiersze, piosenki i swoje występy dziękowały Mamom i Tatusiom za Ich miłość rodzicielską, wychowanie, ciepło, troskę i wszystkie inne dary, których nie sposób wyliczyć. Do życzeń dzieci dołączały samodzielnie wykonane laurki. Wszystkim Mamom i Tatusiom życzymy wszystkiego najlepszego !

Chemiczna piaskownica

Agata Komorowska so, 27 maja 2017 22:26

25 maja w siedzibie PWSIiP odbyły się ostatnie w tym roku zajęcia z cyklu „Akademia Sześciolatka". Zatytułowane były „Chemiczna piaskownica". Przygotowane zostały przez Rektora PWSIiP, profesora Roberta Charmasa, który w asyście małego Arturka zaprezentował młodym żakom kilka ciekawych doświadczeń chemicznych. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały wybuch mini wulkanu, pokaz wytwarzania piany, spalania magnezu, różnobarwne substancje zmieniające kolor, spalanie sodu w wodzie i inne eksperymenty. Po tak ciekawych i inspirujących zajęciach na pewno niektórzy młodzi żacy zamarzyli o tym, aby w przyszłości zostać chemikiem.

Starszaki na stadionie

Agata Komorowska so, 27 maja 2017 22:26

W zdrowym ciele zdrowy duch ! - każdy z nas zna doskonale przesłanie tego hasła,a w czasach wszechobecnych komputerów, tabletów i innych urządzeń elektronicznych to hasło, ma znaczenie szczególne. Warto zaszczepiać zamiłowanie do ruchu i zdrowego stylu życia. Z tego też powodu nasze starszaki bardzo chętnie skorzystały z zaproszenia MOSiR-u na Stadion Miejski. Dzieci poznały kilka dyscyplin lekkoatletycznych, mogły spróbować swoich sił w rzucie dyskiem, piłeczką, skoku w dal, biegach; obejrzały profesjonalny sprzęt sportowy.

« · «« · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę