Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@

„Walizka” z kapeluszami!

W dwa miesiące po śmierci nieodżałowanej Hanki Bielickiej (9.11.1915 – 9.03.2006) ronda Jej imienia przed Teatrem Lalki i Aktora w Łomży nabierają stołecznej elegancji! Po usunięciu wątłych choinek „drapaków” wyglądają jeszcze niepozornie, żeby nie powiedzieć żałośnie (łomżyniacy żartują z „rond jak berety”), ale na inaugurację Dni Łomży we wtorek, 30 maja o godz. 9 otwarciem „Walizki” będą wyglądać kwitnąco!

 

Prezydent Jerzy Brzeziński, zgłosił 15 marca, na dzień przed pogrzebem Aktorki, propozycję nadania rondom imienia Hanki Bielickiej. Obiecał przy tym, że staną sie one reprezentacyjnym miejscem Łomży i – jak na razie – we wręcz błyskawicznym tempie on i podległe mu służby słowa dotrzymują. Uporządkowany został skwer przed teatrem, obsiany i obsadzony kwiatami. Przystrzyżono drzewa na skwerze. Skopane i obsiane trawą zostały „oddzielacze” pasów jezdni na przejściach dla pieszych. Przed teatrem na kwiaty czekają dwie rozległe rabaty. No, i – last but not least – na jednym z rond pojawił się kopiec ziemny, który będzie stanowił główkę kapelusza. A właśnie eleganckie, kolorowe i fantazyjne kapelusze stały się wręcz znakiem firmowym Królowej Estrady. Jej młodsi koledzy przyjadą z dziewięciu teatrów z zagranicy i czterech z kraju na XIX Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Walizka”. Znak pamięci o legendarnej Mistrzyni Monologu stanie się też kolorową wizytówką grodu nad Narwią podczas święta teatru. 

Mirosław R. Derewońko 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę