Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 lipca 2024 napisz DONOS@

O Festiwalu

Drodzy Przyjaciele,

Jarosław Antoniuk
Jarosław Antoniuk
Teatr Lalki i Aktora w Łomży jest miejscem, gdzie już od dziewiętnastu lat spotykają się twórcy teatralni z kraju i zagranicy. Festiwal nie wyznacza granic gatunkowych. Każdorazowo można zobaczyć spektakle dla dzieci i młodzieży, widowiska uliczne i pantomimiczne, akcje parateatralne oraz teatr wyrafinowany intelektualnie. Poza wszystkimi zaletami organizacyjnymi i artystycznymi festiwal okazuje się ważny przede wszystkim z dwóch powodów. Impreza jest świętem teatru i dzieci, jak i Łomża staje się teatralnym, interdyscyplinarnym i wielokulturowym forum wymiany myśli i doświadczeń.

Festiwal rezonuje, a wypromowane w Łomży przedstawienia o niekonwencjonalnych rozwiązaniach scenicznych można spotkać na innych festiwalach teatralnych.

W XIX edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego WALIZKA w nurcie konkursowym weźmie udział 13 zespołów wyłonionych z 51 zgłoszeń z kraju i zagranicy. Program festiwalu obejmuje występy 9 teatrów zagranicznych i 4 krajowych.

Tradycyjnie organizowany jest nurt prezentacji ulicznych, który doskonale promuje festiwal społecznie, a zarazem pełni funkcję integracyjną, gdyż wychodzi naprzeciw tej części widowni, która nie zawsze lubi teatr w budynku. Stary Rynek jest więc miejscem spotkania gości festiwalowych, twórców i mieszkańców naszego miasta.

Zakończenie festiwalu i wręczenie nagród odbędzie się 2 czerwca o godz. 19.00 w sali Teatru Lalki i Aktora w Łomży. Podczas bieżącej edycji swoje nagrody ufundowali m.in. Wojewoda Podlaski, Marszałek Województwa Podlaskiego, Prezydent Łomży, Starosta Powiatu Ziemskiego, Rektor Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży, Telewizja Białystok, Salonik Literacki Anny Jakubowskiej, Gazeta Współczesna w Białymstoku.

Życzę wszystkim twórcom i zespołom teatralnym powodzenia u publiczności i aby tegoroczny festiwal spełnił Wasze oczekiwania.

Widzom życzę wielu wrażeń, wzruszeń i radości z kontaktu ze sztuką i twórcami. Instytucjom i sponsorom dziękuję za życzliwość i pomoc w realizacji festiwalu. 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę