Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

Ełczanin i warszawianin najszybsi w OAMŁwBU

Marcin Getek z Ełku zadebiutował na piątych Otwartych Akademickich Mistrzostwach Łomży w Biegu Ulicznym i wygrał na dystansie 10 kilometrów. Zawodnik Godziny Zero pokonał trasę w czasie 33 minuty 20. 59. Michał Łobacz z Warszawy zwyciężył na 5 kilometrów z czasem 17 minut 05. 36 podczas zawodów zorganizowanych przez Akademię Nauk Stosowanych w Łomży.

Najszybszym z łomżyniaków okazał się Krzysztof Stawarz, który 10 km przebiegł w 36 minut 17. 66 sekundy i zajął 5. miejsce. Tak jak Marcin Getek, łomżyniak był w kategorii 40-44 lata. Grażyna Kotowska z Łomży, reprezentująca Dąbrowski Team, przybiegła na 34. miejscu w czasie 43 minuty 07. 20 sekundy. Natomiast Kamil Bruliński z Łomży był 4. na 5 km, które przebiegł w czasie 18 minut 45. 37. Dobrze pokazali się na 5 km pracownicy ANSŁ: 25. na mecie Marcin Trojanowski - 26 minut 44.54 oraz 29. na „Piątkę” Aleksandra Durzyńska – 27 minut 47. 49 sekundy.  

„Połączenie kameralności z dobrą organizacją”
- Otwarte Akademickie Mistrzostwa Łomży w Biegu Ulicznym, przy wsparciu Miasta Łomża i pod Honorowym Patronatem Prezydenta Łomży, to była  fantastyczna impreza sportowa i piknik z atrakcjami i niespodziankami towarzyszącymi – mówi Jolanta Święszkowska z ANSŁ. Były, m.in.: masaże fizjoterapeutyczne, porady dietetyczne, badanie składu ciała, rejestracja w bazie dawców szpiku kostnego Fundacji DKMS. Rywalizacja odbyła się w kategoriach wiekowych co 5 lat. 

Prorektor ANSŁ dr Dariusz Perło to jeden z pomysłodawców OAMŁwBU i pasjonat rodzinnego biegania. Jego zdaniem, atutem imprezy jest łączenie kameralności z dobrą organizacją, świetną atmosferą oraz z profesjonalnym i nowoczesnym zapleczem infrastrukturalnym, jak na wielkich imprezach biegowych, co zauważają zawodnicy z kraju i z zagranicy. 

„Trasa bez pagórków, świetnie przygotowana”
Pierwsze Otwarte Akademickie Mistrzostwa Łomży w Biegu Ulicznym zorganizowano na 15-lecie uczelni, a piąte – w 19. roku istnienia ANSŁ. - Zainteresowanie biegiem było rewelacyjne – ocenia Mariusz Niziński, organizator biegów, biegacz i dyrektor sportowy imprezy. - Szybko zamknęliśmy listę ponad 150  uczestników. Bieg ma swoją markę, publiczność, pozytywnie oceniają go biegacze. 

- Świetna atmosfera, kameralny bieg, fajna, płaska trasa, super kibice - komentował Michał Łobacz, zwycięzca na dystansie 5 km.

Najszybsza kobieta na 10 km Angelika Manczuk z Białegostoku też pierwszy raz startowała w biegu OAMŁ. Spodobała się jej atmosfera, trasa bez pagórków, świetnie przygotowana, wspaniali wolontariusze. Na bieg przyjechała z mężem i dziećmi, w planach mając zwiedzanie Łomży. Paula Sadowska z Olsztyna była najszybsza na 5 km. Wolontariusze to studenci Akademii Nauk Stosowanych i uczniowie Liceum Mistrzostwa Sportowego, które prowadzi ANSŁ. 

Doktor Tomasz Waldziński, kierownik Zakładu Wychowania Fizycznego ANSŁ, uważa, że wysiłek fizyczny trzy razy w tygodniu po czterdzieści minut dziennie wydłuża życie od dwóch do pięciu lat. Zdaniem naukowca i tenisisty, dbałość o kondycję Polaków przejawia się w kształceniu przyszłych nauczycieli wychowania fizycznego oraz w promocji i profilaktyce zdrowia we wszystkich grupach wiekowych podczas imprez, tak jak Otwarte Akademickie Mistrzostwa Łomży w Biegu Ulicznym.  

Wyniki biegu w Łomży podane są w linku:  https://elektronicznezapisy.pl/event/7849/results.html.


Opr. Mirosław R. Derewońko
tel. red.  696 145 145

 

Gwiazdy sportu w Łomży

Biegacze na ulicach Łomży

Ostatni bieg i rekordowy rok

Bieg 15-lecia PWSIiP

Srebrny medal studentów PWSIiP w Łomży

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę