Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Biegacze na ulicach Łomży

120 zawodników pobiegło w III Otwartych Akademickich Mistrzostwach Łomży w Biegu Ulicznym. Zawody rozgrywano w minioną niedzielę na ulicach Akademickiej i Spokojnej.

Bieg na 10 km mężczyzn z czasem 35:13.17 wygrał Patryk Drężek. Wśród kobiet triumfowała Sznurkowska Sylwia (44:58.10). Na dystansie 5 km zwyciężył Kalinowski Krystian, który z czasem 17:59.25 wygrał ten dystans. Z kobiet najszybciej dystans pokonała Lucia Cantos Geiries osiągając czas 20:01.46

- Watr wiał, było to czuć, pogoda nie ułatwiała zadania – przyznał Patryk Drężek z Gib, który zwyciężył bieg główny na 10 km. – Lubię jednak biegać w Łomży, tu wygrałem swój pierwszy półmaraton, więc fajnie tu wracać. Mistrzostwa są świetnym pomysłem, może też pomogą w popularyzacji biegania wśród studentów. 

Otwarte Akademickie Mistrzostwa Łomży w Biegu Ulicznym to inicjatywa, która w 2019 roku miała uczcić 15-lecie istnienia Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.

- Z rocznicy wynikają też dystanse naszego biegu. W związku z tym, że raczej dystansu 15 km się nie praktykuje, postanowiliśmy zrobić dwa, żeby się sumowały, czyli 10 km bieg główny i 5 km bieg towarzyszący – mówi dr Dariusz Perło, prorektor ds. dydaktyki i spraw studenckich PWSIiP, który od początku startuje z żoną w mistrzostwach. - Bieg trzy lata temu miał być biegiem jednorazowym, natomiast spotkał się z niezwykle entuzjastycznym przyjęciem uczestników i organizatorów. Uznaliśmy zatem, że trzeba go organizować co roku. Mam nadzieję, że tak będzie i co roku będziemy się spotykać.

O rocznicy przypomina co roku nagroda specjalna w biegu. Oprócz zwycięskich trzech miejsc na obu dystansach i w poszczególnych kategoriach wiekowych, nagradzany jest zawodnik który przybiega z liczbą odpowiadającą wiekowi PWSIiP. W tym roku nagrodzony został Przemysław Dawidziuk, który jako siedemnasty przybiegł na metę. 

- Każdy stawia sobie inne cele – mówi Mariusz Niziński, dyrektor III Otwartych Akademickich Mistrzostw w Biegu Ulicznym. - Przede wszystkim biegamy dla zdrowia, bo nasze serce, nasz organizm potrzebuje wysiłku - czyli biegamy, aby podnosić swoją sprawność i dbać o swoje zdrowie. Biegamy też jednak dla spotkania z innymi, dla rywalizacji, po to, żeby cokolwiek w życiu robić, mieć pasję. My ten bieg organizujemy głównie dla Łomżyniaków, żeby mieli gdzie biegać. Mamy dwa dystanse, możemy wybrać. A w zdrowym ciele zdrowy duch! 

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę