Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Cała Via Baltica „jest taka możliwość - do końca 2021 roku”

Główne zdjęcie
Jerzy Szmit wiceminister infrastruktury i budownictwa

- Jesteśmy blisko podjęcia realizacji (łomżyńskich odcinków Via Baltica – dop. red. ) – mówił dziś w Sejmie Jerzy Szmit z Ministra Infrastruktury i Budownictwa. Wiceminister odpowiadał na pytanie w sprawie braku ogłoszenia postępowania przetargowego na priorytetowy odcinek Via Baltica od Ostrowi Mazowieckiej do Szczuczyna. Pytanie to, w imieniu czwórki posłów z regionu, zadał mu poseł Dariusz Piontkowski. Przekonywał, że ten odcinek drogi należy do najbardziej obciążonych ruchem w regionie i stale wzrasta na nim liczba niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Wiceminister Szmit potwierdzając to powiedział, że droga ta „stała się najbardziej niebezpieczną z dróg krajowych w Polsce”.

Poseł Dariusz Piontkowski z Białegostoku pytanie składał w tzw. „sprawach bieżących”. Podpisali się pod nim także posłowie PiS: Bernadeta Krynicka, Lech Kołakowski i Kazimierz Gwiazdowski. 
- Biorąc pod uwagę stan przygotowanie dokumentacji można powiedzieć, że generalna dyrekcja (GDDKiA – dop. red.) będzie gotowa do ogłoszenia przetargów jeszcze w tym roku – odpowiadał wiceminister Szmit. - Nie chcę tutaj mówić twardo, jednoznacznie deklarować dlatego, że ta decyzja jest elementem zatwierdzenia całego programu budowy dróg krajowych. Powiem tak, że wszystko wskazuje na to, że ta inwestycja znajdzie finansowanie i rzeczywiście w tym roku jeszcze przetarg zostanie ogłoszony. Całość budowy ponad 90 km powinna być zakończona – jest taka możliwość - do końca 2021 roku. Będzie to droga dwujezdniowa praktycznie po nowym szlaku dostosowana do nośności 115 kN, prędkość projektowa 110 km/h. W ramach tej inwestycji ma być zrealizowana także długo wyczekiwana obwodnica Łomży – dodawał minister. 
Poseł Bernadeta Krynicka dopytywała go jeszcze czy w związku z planami są jakieś protesty i czy mogą one ewentualnie opóźnić realizację inwestycji, ale wiceminister powtarzał, że „jest duża szansa, ze jeszcze w tym roku zostanie ogłoszony przetarg” i zapewniał „jesteśmy blisko podjęcia realizacji”  tej inwestycji.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę