Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 napisz DONOS@

Łomża AD 1928

Łomża – reedycja ark. 45 Mapa Operacyjna 1:300 000 Wojskowy Instytut Geograficzny 1928 r - zainteresowani mogą zapoznać się z tym unikalnym dokumentem w siedzibie Zarządu Głównego TPZŁ

„Łomża – reedycja ark. 45 Mapa Operacyjna 1:300 000 Wojskowy Instytut Geograficzny 1928 r.” – wydawnictwo pod tym tytułem znalazł zupełnie przypadkowo w jednej z... krakowskich księgarni p. Andrzej Kłosiński, kupił i przekazał Zarządowi Głównemu TPZŁ. Bardzo serdecznie dziękujemy. Odwiedziłem wszystkie łomżyńskie księgarnie, w żadnej z nich podobnego wydawnictwa nie znalazłem, ba nikt o nim nie słyszał nawet. W niektórych próżno by szukać współczesnych map, planów lub przewodników po naszym mieście. Tymczasem „mapa z Krakowa” przypomina kształtem i wyglądem współczesne mapy wojskowe. Nie dotyczy jednak samej Łomży, jak mógłby sugerować tytuł. Łomża, zaznaczona jest na niej tak samo jak np. Kolno, Nowogród czy Chorzele. Jej niewątpliwym walorem jest wyraźnie zaznaczony przebieg granicy z Prusami Wschodnimi, oraz nazwy miejscowości „po tamtej stronie” pisane w języku niemieckim. Zainteresowani mogą zapoznać się z tym unikalnym dokumentem w siedzibie Zarządu Głównego TPZŁ.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę