Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 napisz DONOS@
Ks. Michał Piaszczyński

Nowy Rok

Przeminął rok, ten stary rok I cóż zostawił tobie? Marzenia, chęci, każdy krok Złożone teraz w grobie!

Szczęśliwy człek Gdy dobrze go używał Dla niego jest to święty wiek I czas mu mile spływał. Nie wróci czas, miniony czas, Już w przepaść zapadł szarą, Za sobą wkrótce wezwie nas, Będziemy wnet ofiarą. Do niebios wrót, wieczności wrót Musimy iść spokojnie, A trzeba nabyć zasób cnót, By stanąć kiedyś strojnie. Już nowy rok, już nowy kwiat Rozwinął liście swoje, Wciąż swoim torem idzie świat, Wciąż nędza, troski, znoje! * * * Błogosławiony ks. Michał Piaszczyński urodził się w 1885 r. w Łomży, w rodzinie rolniczej. Seminarium Duchowne ukończył w Sejnach, potem studiował również w Sankt Petersburgu. Tam też w 1911 roku przyjął święcenia kapłańskie. W 1916 r. powrócił do Łomży, był m.in. ojcem duchownym i wicerektorem Seminarium Duchownego. Aresztowany 7 kwietnia 1940 r., zmarł w grudniu tegoż roku w obozie w Sachsenhausen. Wcześniej jednak zdobył się na heroiczny gest: kiedy nadzorca bloku odebrał Żydom dzienną rację chleba, ks. Piaszczyński choć sam był głodny, podzielił się swoją racją chleba z żydowskim adwokatem Kottem. W 1999 roku papież Jan Paweł II beatyfikował ks. Piaszczyńskiego wśród 108 innych męczenników, bohaterskich świadków wiary z czasów II wojny światowej.

Ks. Michał Piaszczyński 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę