sobota, 24 lutego 2018 napisz DONOS@

Żegnamy Ciebie Kolego

Z żalem zawiadamiamy, że po długiej chorobie odszedł nasz Kolega Mirosław Moraczewski nauczyciel i zasłużony działacz Związku Nauczycielstwa Polskiego, wieloletni Prezes Oddziału i Prezes Okręgu ZNP w Łomży.

Od 1951 roku był nauczycielem i kierownikiem kolejno trzech szkół podstawowych: Kołakach, Rogienicach i Podgórzu oraz organizatorem i dyrektorem dwuletniego, pomaturalnego zespołu Studiów Nauczycielskich w Łomży  (1981-1985). Był radnym i przewodniczącym Komisji Oświaty i Kultury WRN w Łomży. Pełnił także społeczną funkcję wiceprezesa Oddziału PCK w Łomży.

Praca zawodowa w okresie trzydziestu pięciu lat przebiegała w ścisłym powiązaniu z działalnością Związku Nauczycielstwa Polskiego w powiecie i województwie łomżyńskim.

Za pracę zawodową i społeczną został uhonorowany: Krzyżem Kawalerskim Orderu, Odrodzenia Polski, Tytułem honorowym „Zasłużony Nauczyciel PRL”, Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Złotą Odznaką ZNP, Medalem „Za zasługi dla obronności kraju”, Odznaka „Za zasługi dla województwa łomżyńskiego”, Odznaką „Za zasługi dla PCK”, Odznaką „Za zasługi w sporcie szkolnym”.

Miał talent literacki. Napisał sagę swego rodu pt. „Znad Narwi Rodem” 1996 r. oraz wspomnienia pt. „Mój start, dzień dzisiejszy i przyszłość ZNP” (zdobył pierwszą nagrodę w konkursie  ZG ZNP) 2001 r. Wydał dwa  tomiki wierszy: „Polska Ojczyzną” 1999 r. i  „Myśli Refleksyjne” 2004 r.

Był wspaniałym człowiekiem i prawdziwym społecznikiem.

Żegnamy Ciebie Kolego

„Pogoda ziemi niechaj będzie z Tobą …”

Dodał: JS

 

Zarząd Oddziału
pt, 24 stycznia 2014 17:35
Data ostatniej edycji: so, 25 stycznia 2014 12:09:51

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0