Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Przed podróżą

Wyjątkowo mocny przekaz delikatnego tematu, z miejsca przecież tętniącego życiem - wbrew stereotypom. Trafny obraz zwyczajnego etapu egzystencji człowieczej: oczekiwania na ostatnią podróż, o której nie umiemy, boimy się mówić choć jest czymś oczywistym, godnym naturalnego traktowania. Uniwersalne przesłanie z Hospicjum Autorka zebrała w arcydzieło fotograficzne, mówiące więcej niż tysiąc słów. Na zauważenie zasługuje oszczędność przekazu i podkreślenie ważnych punktów składających się na opowieść: dłonie z różańcem kierują myśl w górę, poprzez wizerunek przypominający łączność ze Wspólnotą, do tajemnicy rozświetlonej bielą okna - symbolicznego celu podróży. Przejmujący do głębi obraz jest wezwaniem do pokory, zachętą do odwiedzin - choćby dla zwyczajnej obecności, z której wrócimy do swojej codziennej krzątaniny bogatsi duchowo. Niezwykła dojrzałość uczuć zawarta w tej pięknej fotografii budzi wdzięczność za celną obserwację oraz - szacunek wszystkim zaangażowanym w trwanie tak potrzebnego miejsca. Krzepiące, że nawet gdy najbliżsi nie zdążą z pożegnaniem, tu jest się bliżej kogoś kto słucha - zawsze obecny - poprzez różaniec albo obecność życzliwej osoby.

Bolesław Deptuła
wt, 04 grudnia 2012 20:07
Data ostatniej edycji: cz, 06 grudnia 2012 15:28:21

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę