Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Z lodu

Tradycją od wielu lat stały się na świecie doroczne rywalizacje artystów w tej dziedzinie, ale nie musimy daleko podróżować - chociaż Polacy na festiwalu w Kanadzie potrafili wypracować tytuł wicemistrzów świata. Polska coraz częściej organizuje tego typu imprezy. Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej w Poznaniu (gdzie powstała prezentowana fotografia) stał się bodaj największym w Europie spotkaniem mistrzów rzeźby m.in. z Japonii, Francji, Rosji, Serbii, USA i Kanady. Tam w czasie festiwalu z kilkunastu tysięcy ton lodu tworzonych jest ok. 40 figur kilkumetrowych. Jeśli ktoś nie zdążył wybrać się w grudniu do Poznania - w lutym może podziwiać rzeźby z lodu przy Bulwarze Nadmorskim w Gdyni, stworzone m.in. przez uczniów Liceum Plastycznego w Orłowie. Bloki specjalnego lodu nasycone specjalnymi płynami topią się dopiero w temperaturze 2 stopni C. Niezła zachęta do wyciągnięcia ludzi na świeże powietrze, na rozgrzewający wysiłek, zamiast chowania się po domach i narzekania na zimno. Świetna zabawa i promocja miasta. Ładnie skomponowana fotografia uzmysławia skalę rzeźbiarskich pomysłów w porównaniu z sylwetkami widzów. Wieczorna sesja fotograficzna to okazja podziwiania bajecznej gry świateł  na odrealnionej, pozbawionej nadmiaru zbędnych szczegółów ulicznej scenerii.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę