Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Okno

Dlaczego tak rzadko pokazywane jest piękno mrozu na fotografii - czy temat zbyt trudny do upolowania? Może za bardzo zrobiliśmy się wygodni, aby na mrozie szukać najlepszego punktu widzenia, wybierać dobrą kompozycję i jeszcze czekać na odpowiednie światło. Zwłaszcza, że ostateczny efekt trzeba sobie wyobrazić: dopiero wzmocnienie kontrastu może nadać właściwą dramaturgię fantastycznym kształtom, wytworzyć nastrój pogodnej bajki lub narastającej grozy. W dodatku nie dać się złapać w pstrykanie banalnej dokumentacji. Dla oswojenia tych niepokojących światów równoległych, umysł doszukuje się kształtów ludzkich w gąszczu lodowych drzew, krzewów lub kwiatów. Ci, którzy cieszą się życiem, pewnie dostrzegliby głowę brodatego staruszka w jaśniejszej wersji fotografii albo uwięzioną w pnączach młodą twarz - w ciemniejszej wersji zdjęcia, jak ta prezentowana. Nie dotyczy to przyziemnych, nudnych osobników nieczułych na piękno Natury - zobaczą wyłącznie płaską szybę, zniekształconą mrozem przez ”wstrętną” Zimę.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę