Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@

Dla Niepodległej

Jak łomżyńskim okiem widzimy świat ? Jak bardzo bagaż doświadczeń prowincjonalnych wyostrza postrzeganie innych środowisk, oprócz świeżości widzenia? Tu Autorce udało się interesująco uchwycić obiektywem patriotyczną inicjatywę mieszkańców Warszawy. Ułożenie w obrazie spokojnych równoległych pasów barwnych byłoby tylko dekoracyjnym zabiegiem, ale wykadrowanie grupy ludzi ukosem wprowadziło do fotografii dynamizm, przyciągnęło uwagę. Oto działanie patriotyczne, pokazujące bez zbędnej sztuczności kim jesteśmy - niezwykłe i pamiętne przez widoczny znak czytelny dla wszystkich. W 2009 r. po raz pierwszy organizatorzy XXI Biegu Niepodległości w Warszawie wprowadzili możliwość uczestnictwa w oryginalny sposób, przez ustawienie na starcie uczestników w kolorowych koszulkach - tworząc w ten sposób „żywą biało-czerwoną flagę”. Upamiętnienie odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku stało się  wzruszającym symbolem solidarności i przywołania pamięci o minionych bohaterach, którzy złożyli ofiarę krwi dla Ojczyzny w ciągu 123 lat niewoli i dzięki którym możemy być sobą, u siebie. To oddanie czci walczącym i poległym w obronie Niepodległej - zachęta do poszukiwań prawdy historycznej, budzenie dumy narodowej -  a poprzez zabawę i bieg dla zdrowia, łączenie kolejnych pokoleń.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę