Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@

Miedza

Często nie zdajemy sobie sprawy ze znaczenia granic sąsiedzkich - wąskich pasków niezaoranej ziemi. A to właśnie niepozornym miedzom zawdzięczamy wyższą różnorodność flory i fauny w środowisku naturalnym. Tu przetrwały słynne polne kwiaty: dzis wydawałoby się nieśmiertelne chabry i maki - i zioła, tak charakterystyczne i nierozerwalnie związane z polskim krajobrazem, tu znajdują schronienie nieprawdopodobne ilości różnych małych stworzeń: od ptaków po owady. Inne narody, które zbyt pochopnie wprowadziły monokultury rolne, autentycznie nam tej bioróżnorodności zazdroszczą - jadąc np. przez Węgry warto podumać nad złowieszczym a tylko z początku radosnym, kolorowym - potem przykrym, przez długie kilometry monotonnym od horyzontu po horyzont widokiem plantacji słonecznikowych. Co zrobimy wcześniej - czy pomyślimy jak zachować różnorodność, skarb naszego środowiska naturalnego - czy raczej będziemy również „mądrzy po szkodzie” i skończymy jak w tym przysłowiu:  „tłumaczyć coś komuś jak chłop krowie na miedzy”?


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę