Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Portret Gustawa

Dlaczego tak rzadko fotografowie próbują sił w trudnej sztuce artystycznego portretu ? Jeśli już, to są zbyt chętni do umieszczenia głowy w elementach otoczenia, ze zbytnim dystansem od człowieka i ”przegadaniem obrazu”. Czy nie gubią w ten sposób zalet portretu psychologicznego? Dopiero w  ciasnym kadrze, przy rozmyciu tła, uwagę widzów można skupić na twarzy. Szczęśliwie tutaj uchwycona została naturalność zachowania i cierpliwość osoby, która „swoje wie” i nie dba o upozowanie. Ten typ portretowania był chętniej stosowany kiedyś, przed cyfrową epoką - przesadnej i zbędnej dokładności każdej zmarszczki na twarzy. Portret powstał podczas prac wykopaliskowych pod Stawiskami. Przesympatyczny pan Gustaw poprawiał wszystkim humor, zapewniając, że pracę kilkuosobowej ekipy on sam w tym samym czasie, jest gotów wykonać za ich wynagrodzenie. Do godziny 11.oo gadał jak najęty, potem milczał jak zaklęty - do obiadu, i znów aż do wieczora nie mógł się nagadać.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę