Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@
Muzyczne Dni Drozdowo Łomża 2002

Tam trzeba było być!

Gazeta Współczesna 15. Lipca 2002

Piątek i sobota to dwa najważniejsze dni IX Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża 2002.

Mieliśmy niespotykaną okazję uczestniczyć w przedstawieniach: wiedeńskiej operetki „Zemsta nietoperza” i polskiej opery narodowej „Halka”.
Piątkowe spotkanie zgromadziło tłumy. Tak licznej publiczności nie było na żadnym z dotychczasowych koncertów. Arkadiusz Chojnowski – gospodarz programu powitał szczególnych gości: Heinricha Trappa – starostę powiatu Dingolfing Landau z Bawarii, starostę łomżyńskiego Wojciecha Kubraka, Włodzimierza Nawotkę – dyrektora Opery Bałtyckiej w Gdańsku, Henryka Choromańskiego – dyrektora łomżyńskiego oddziału Kredyt Banku oraz Jarosława Cholewickiego – dyrektora Regionalnego Ośrodka Kultury.
Jeszcze przed rozpoczęciem spektaklu zachwyt publiczności wzbudzały piękne kwiatowe dekoracje. Artyści Opery Bałtyckiej w Gdańsku przedstawili uwspółcześnioną wersję „Zemsty nietoperza”. Przedstawienie rozegrano na scenie usytuowanej za oczkiem wodnym. Po wodzie pływał w łódce Jacek Szymański, który odgrywał rolę Alfreda. Artyści występowali w kostiumach przywiezionych z opery w Gdańsku. Spektakl wielokrotnie przerywały oklaski i śmiech rozbawionej publiki.
– To jest hit sezonu na ziemi łomżyńskiej! – skomentował spektakl tuż po jego zakończeniu starosta Wojciech Kubrak. – Wspaniałe wrażenia, było tu tak pięknie i duża w tym zasługa Waldemara Baranowskiego – właściciela hotelu „Baranowski”. Grono przyjaciół Festiwalu powiększa się i mam nadzieję, że będzie się on wciąż rozwijał i swoim zasięgiem obejmował cały region.
Sobotni koncert był w zupełnie innym stylu. Wnętrze kościoła wypełnił śpiew artystów i dźwięki fortepianu. Byliśmy świadkami estradowego wykonania „Halki” Stanisława Moniuszki. W roli Halki wystąpiła Elżbieta Frankiewicz. Dyrektor artystyczny festiwalu Jacek Szymański wcielił się w rolę Jontka. Partię orkiestry na fortepianie zagrała Olga Niecziporenko.
– Warto było tu przyjechać by wysłuchać tak wspaniałej arii. Już w tamtym roku obiecałem sobie, że nie opuszczę żadnego koncertu tegorocznego Festiwalu i nie żałuję, że słowa dotrzymałem – skomentował jeden z widzów.
Wczoraj, w godzinach wieczornych odbyło się uroczyste zakończenie imprezy. Jutro zamieścimy relację z ostatniego dnia Festiwalu.(ask)

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę