Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@
Muzyczne Dni Drozdowo Łomża 2002

Bisy i owacje na stojąco

Gazeta Współczesna 11. Lipca 2002

We wtorek kościół PP. Benedyktynek był pełen ludzi. Wszyscy zebrali się by wysłuchać transkrypcji utworów Jana Sebastiana Bacha i poezji ks. Jana Twardowskiego.

Koncert podzielono na trzy części. W pierwszej usłyszeliśmy transkrypcję dwóch części z "Magnificat”. Z przyczyn niezależnych od organizatorów nie wystąpił gitarzysta Maciej Maksymiuk. Zagrali natomiast Tadeusz Szefler na wiolonczeli, Piotr Szefler na skrzypcach i Jan Paweł Szefler na klarniecie.
W drugiej i trzeciej części występował absolwent Konserwatorium w Strasburgu, laureat wielu międzynarodowych konkursów muzycznych Paweł Nowicki. Andante z II Sonaty skrzypcowej a-moll usłyszeliśmy w jego wykonaniu na wibrafonie. Na ostatnią części koncertu zaplanowano trzecią Suitę wiolonczelową C-dur. Wszystkie sześć części P. Nowicki wykonał na marimbie. Muzyka rozbrzmiewała pomiędzy wierszami ks J. Twardowskiego z tomu "Kiedy mówisz”. Poezję prezentował Dariusz Wójcik.
Publiczność przybyła tak licznie, że wielu wysłuchało koncertu stojąc. Granie na marimbie i wibrafonie tak urzekło zebranych, że P. Nowicki zagrał na bis jesze dwa utwory. Drugi raz wystąpiła także rodzina Szeflerów. Nie zabrakło znamienitych gości. Z wielką uwagą koncertu słuchał m.in. Ksiądz Biskup Stanisław Stefanek.
Na dziś zaplanowano koncert "Nie tylko dla dzieci”. Początek o godz. 18 w salonie Muzeum Przyrody w Drozdowie. Wspaniale zapowiada się piątkowe popołudnie. We wspomnianym salonie w Drozdowie na godz. 18 odbędzie się recital wokalny doskonale znanej w Łomży Anny Wawrzyniak. Prawdziwą rewelacją będzie natomiast "Zemsta Nietoperza” Johanna Straussa. Wiedeńska operetka rozegrana zostanie w plenerach Hotelu "Baranowski” w Piątnicy. Początek o godzinie 20.30. Bardzo serdecznie zapraszamy.(ask)

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę