Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@
Muzyczne Dni Drozdowo Łomża 2002

Wieczór u Stanisławy Chyl

Gazeta Współczesna 10. Lipca 2002

Poniedziałkowy koncert był czwartym z kolei na IX Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża. W kościele parafialnym w Drozdowie licznie zgromadzona publiczność była świadkiem niezwykłego widowiska. Swój autorski wieczór miała Stanisława Chyl - wieloletnia dyrektorka Muzeum Przyrody w Drozdowie.

- Na V Festiwalu pani Stanisława Chyl została nazwana matką festiwalową, ponieważ wspólnie ten festiwal tworzyliśmy - podkreślił w przedmowie Jacek Szymański, dyrektor artystyczny festiwalu.
Publiczność zaproszono na "wizytę u państwa Lutosławskich”. Historię rodu przybliżała nam gospodyni spotkania i Dariusz Wójcik, który wspaniale interpretował fragmenty listów i wspomnień Franciszka Lutosławskiego. Opowieść przeplatano utworami wokalnymi i instrumentalnymi. Usłyszeliśmy kompozycje Stanisława Moniuszki, Fryderyka Chopina, Mieczysława Karłowicza, Wolfganga Amadeusza Mozarta. Oprócz słowa i muzyki były też prezentowane zdjęcia starego Drozdowa i portrety z rodzinnego albumu Lutosławskich.
- Można stwierdzić, że Lutosławscy byli ludźmi o niepospolitej inteligencji, doskonale wykształceni, bardzo pracowici, o wybitnej kulturze, z ogromną świadomością narodową i wielkim patriotyzmie - podkreśliła na zakończenie programu Stanisława Chyl.
Dziś organizatorzy zapraszają na koncert wokalno-organowy do łomżyńskiej katedry na godzinę 18.45. Jutro szczególna atrakcja dla młodych miłośników muzyki. W salonie Muzeum Przyrody w Drozdowie o godz. 18 rozpocznie się koncert edukacyjny w programie którego liczne muzyczne niespodzianki.

(ask)

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę