Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@
Muzyczne Dni Drozdowo Łomża 2002

Wielki Bach i Twardowski

Gazeta Współczesna 09. Lipca 2002

Trwa IX Festiwal Muzyczne Dni "Drozdowo - Łomża”. Jedna z najważniejszych imprez artystycznych w regionie potrwa do niedzieli.
- W Drozdowie, po raz kolejny przeżywam satysfakcję, że nasz Festiwal nie tylko trwa, ale wciąż rozwija skrzydła - mówi dyrektor imprezy Jacek Szymański. - Coraz więcej artystów, współorganizatorów i sponsorów, koncertów a co najważniejsze rozmiłowanej w sztuce operowej i kameralistyce publiczności.

Dziś trzeci dzień festiwalu. O godzinie 19 w kościele PP. Benedyktynek odbędzie się koncert słowno-muzyczny "Wielki Bach w transkrypcjach”. W programie oprócz transkrypcji utworów J. S. Bacha usłyszymy interpretacje wierszy ks. Jana Twardowskiego ze zbioru "Kiedy mówisz”.
W środę organizatorzy zapraszają na koncert wokalno-organowy "Z dźwiękiem fugi”. Rozpocznie się on w łomżyńskiej katedrze o godzinie 18.45.
Honorowy patronat nad festiwalem objęli: Ksiądz Biskup Łomżyński Stanisław Stefanek, Włodzimierz Nawotka dyrektor naczelny Opery Bałtyckiej w Gdańsku i Starosta Łomżyński Wojciech Kubrak. Patronem prasowym jest "Gazeta Współczesna”.


(ask)

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę