Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 sierpnia 2020 napisz DONOS@

Lekarze ciągle strajkują

cz wt, 22 maja 2007 12:41

Wtorek jest drugim dniem strajku lekarzy z łomżyńskiego szpitala. Strajk jest prowadzony w ramach protestu, organizowanego przez Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy (OZZL). Lekarze z Łomży, tak jak i ich koledzy w ponad 200 szpitalach w kraju, chcą podwyżek. Szpital za wyjątkiem oddziału ratunkowego, stacji dializ, pododdział onkologii (w zakresie planowych zabiegów chemioterapii), OIOM i sali porodowej pracuje jak na ostrym dyżurze.

Strajk ciągły lekarzy

cz nie, 20 maja 2007 21:21

Wszyscy lekarze, którzy mogli, przystąpili do strajku. Od rana szpital w Łomży pracuje jak na ostrym dyżurze.Wstrzymano pracę na wiekszości szpitalnych ddziałów i w pracowniach diagnostycznych. Zamknięte są poradnie specjalistyczne, nie będą też wykonywane planowe zabiegi operacyjne. Udzielana jest jedynie pomoc w nagłych zachorowaniach oraz w sytuacji zagrożenia życia pacjentów. Tak będzie do... skutku, czyli do czasu gdy rząd podejmie realne romzowy ze strajkującymi lekarzami.

Od poniedziałku w szpitalu strajk ciągły

cz śr, 16 maja 2007 20:07

Strajkowali przez dwie godziny w miniony czwartek. Strajkowali przez cały dzień we wtorek. W najbliższy poniedziałek lekarze z łomżyńskiego szpitala mają rozpocząć strajk ciągły. Jak podkreśla dr Leszek Kołakowski, przewodniczący Zakładowego Komitetu Strajkowego OZZL przy Szpitalu Wojewódzkim w Łomży „jeszcze nigdy solidarność lekarska nie była tu tak wielka. Strajkować gotowa jest zdecydowana większość lekarzy pracujących w szpitalu.” Strajk w łomżyńskim szpitalu w tej chwili mogą zatrzymać tylko władze krajowe Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy, jeśli strona rządowa wreszcie podejmie z nimi rzeczowe rozmowy.

Lekarze strajkują, szpital stoi

Foto: Lekarze strajkują, szpital stoi
cz wt, 15 maja 2007 11:43

Niewykonywane planowe zabiegi operacyjne, nieczynne poradnie specjalistyczne, wstrzymana praca we wszystkich oddziałach szpitalnych i pracowniach diagnostycznych – tak dziś jest w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. Około 100 lekarzy łomżyńskiego szpitala strajkuje. Do strajku przyłączyli się także lekarze ze szpitala w Grajewie. Medycy z Łomży, Grajewa - podobnie jak ich koledzy w kraju - domagają się podwyżek płac.

Oświadczenie strajkujących lekarzy

Foto: Oświadczenie strajkujących lekarzy
cz pon, 14 maja 2007 12:39

Zakładowy Komitet Strajkowy OZZL przy Szpitalu Wojewódzkim w Łomży informuje, że na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Łomży w dniu 15/05/2007 odbędzie się strajk jednodniowy. Strajk będzie miał formę ostrego dyżuru. W związku z powyższym wydarzeniem w tym dniu wstrzymana zostanie praca we wszystkich oddziałach szpitalnych i pracowniach diagnostycznych (RTG, USG, Pracownia endoskopowa) Nie będą też wykonywane planowe zabiegi operacyjne. Nieczynne będą również poradnie specjalistyczne. W okresie strajku jednodniowego udzielana będzie jedynie pomoc w nagłych zachorowaniach oraz w sytuacji zagrożenia życia pacjentów.

Strajk... na razie tylko ostrzegawczy

Foto: Strajk... na razie tylko ostrzegawczy
cz cz, 10 maja 2007 11:54

Przez dwie godziny od 11.00 do 13:00 w łomżyńskim szpitalu trwał strajk ostrzegawczy lekarzy. Łomżyński szpital był jednym z dwóch w województwie podlaskim w których przeprowadzono takie akcje. Przez dwie godziny nie były wykonywane planowane zabiegi w oddziałach zabiegowych, specjalistyczne zabiegi w pracowniach diagnostycznych, a także przyjęcia w poradniach specjalistycznych. Lekarze w tym czasie ograniczyli się do działań ratujących życie ludzi...

Strajk w szpitalu

cz śr, 09 maja 2007 06:43

Lekarze łomżyńskiego szpitala szykują się do strajku ostrzegawczego. Ma on odbyć się w czwartek w godzinach od 11 do 13. W związku z tym przez dwie godziny nie będą wykonywane planowane zabiegi w oddziałach zabiegowych, specjalistyczne zabiegi w pracowniach diagnostycznych, a także wstrzymane zostaną przyjęcia w poradniach specjalistycznych.

Wojewódzki konsultant ds. uzdrowisk z Łomży

Foto: Wojewódzki konsultant ds. uzdrowisk z Łomży
cz śr, 18 kwietnia 2007 20:30

Joanna Eliasz-Kosińska z Łomży została powołana na stanowisko konsultanta wojewódzkiego w zakresie balneoklimatologii i medycyny fizykalnej czyli lecznictwa uzdrowiskowego. W tej chwili na terenie województwa podlaskiego są dwa uzdrowiska w Augustowie i Supraślu, ale jak twierdzi nowy konsultant wojewódzki jej głównym celem będzie działanie zmierzające do otwarcia drzwi województwa na szukanie źródeł naturalnych, które mogą być wykorzystane w lecznictwie uzdrowiskowym.

Chore na sepsę dziecko jest bezpieczne

cz śr, 04 kwietnia 2007 08:51

Nie ma zagrożenia życia dziecka chorego na sepsę, które przebywa w łomżyńskim szpitalu. Jak twierdzi dr. Zofia Skorupska zastępca ordynatora, która prowadzi pododdział dzieci zakaźnych Szpitala Wojewódzkiego w Łomży i bezpośrednio opiekuje się chorym 11-miesięcznym dzieckiem „szybko wraca (dziecko) do zdrowia”. - Nie wiem czy na święta wróci do domu, ale zaraz po świętach na pewno – mówił dr Skorupska.

Sepsa w Łomży

cz wt, 03 kwietnia 2007 23:45

Pierwszy w tym roku przypadek sepsy (ogólne zakażenie organizmu) wykryto w województwie podlaskim. Jak poinformował telewizyjny „Obiektyw” powołując się na białostocki sanepid sepsę wykryli łomżyńscy lekarze. Zachorowało roczne dziecko. Dzięki szybkiej pomocy lekarskiej wraca już do zdrowia. Choć przedstawiciele sanepidu uspokajają, że epidemia sepsy w żadnym razie nam nie grozi, to strach przed zachorowaniem sprawił, że z aptek zniknęły już szczepionki.

To jeszcze nie epidemia

cz pt, 02 marca 2007 10:00

Długie kolejki pacjentów ustawiają się przed gabinetami lekarzy rodzinnych. W większości przypadków chorzy uskarżają się na bóle głowy i mięśni, mają wysokie gorączki, a czasami także wymioty. Choć objawy przypominają te charakterystyczne dla grypy za zwyczaj są to choroby odwirusowe. Artur Wnuk z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Białymstoku podkreśla, że co prawda stwierdzono znaczny wzrost zachorowań na grypę - w ostatnim tygodniu lutego było takich przypadków ponad 300 – ale o epidemii grypy jeszcze mówić o epidemii.

Grypa zaczyna atakować

cz śr, 28 lutego 2007 11:21

W ubiegłym tygodniu na terenie województwa podlaskiego odnotowano 129 przypadków zachorowań na grypę. Najwięcej zachorowań było w powiatach grajewskim i wysokomazowieckim. W Łomży i najbliższej okolicy odnotowano 6 przypadków grypy.

Nowe/stare pogotowie

cz śr, 31 stycznia 2007 19:34

Sanitariusz jest dziś ratownikiem, nie w każdej karetce pogotowia obecny musi być lekarz, nie ma już karetek reanimacyjnych (R) i wypadkowych (W), są karetki specjalistyczne i te o podstawowym standardzie usług. Wszystkie te zmiany to efekt obowiązywania nowej ustawy o ratownictwie medycznym.

93 wadliwe pompy infuzyjne w Podlaskiem wycofane

cz pon, 08 stycznia 2007 14:20

Ze szpitali województwa podlaskiego wycofano już wszystkie wadliwe pompy infuzyjne. Ich użytkowania zakazał kilka dni temu Urząd Rejestracji Produktów Medycznych oraz Główny Inspektorat Farmaceutyczny. Sprawa dotyczyła kilku modeli urządzeń, produkowanych przed 2004 rokiem. Na szczęście nie wszystkie oddziały szpitalne z wadliwych pomp korzystały, nie było więc problemu z ich wycofaniem.

Nieudacznicy zarządzają pieniędzmi na nasze leczenie

cz pt, 15 grudnia 2006 12:48

Dramat, tragedia, bzdura – takich słów używa Marian Jaszewski dyrektor szpitala wojewódzkiego w Łomży w komentarzu do informacji o tym, że podlaskiemu oddziałowi NFZ na koniec roiku na koncie zostaje 28 mln zł. Pieniądze te zamiast przeznaczyć na leczenie mieszkańców regionu Fundusz będzie musiał oddać do centrali. - Coś jest nie tak. Ktoś jest nieudacznikiem – trzeba to wyraźnie powiedzieć – podkreśla Marian Jaszewski.

Podlaskie: 28 mln zł NFZ nie wykorzysta w tym roku na świadczenia

cz cz, 14 grudnia 2006 16:20

28 mln zł nie wykorzysta w tym roku na świadczenia medyczne podlaski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia - poinformował na konferencji prasowej w Białymstoku nowy dyrektor oddziału Jacek Roleder. Powodem są dotychczasowe "nieelastyczne" zasady kontraktowania świadczeń - dodał Roleder.

Szpital dostanie więcej, ale za mało...

cz pt, 01 grudnia 2006 12:30

Zapewniają, że będzie lepiej, ale na razie tego nie widać. Podlaski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia zakończył właśnie kontraktowanie tych świadczeń na rok 2007. W przyszłym roku Oddział będzie dysponował kwotą miliarda 200 milionów złotych, o 100 milionów więcej niż w tym roku. Jednak większy budżet Funduszu nie oznacza, że automatycznie szpitale dostaną więcej pieniędzy. Jan Bajno – wicedyrektor szpitala wojewódzkiego w Łomży po uzgodnieniu warunków przyszłorocznego kontraktu wielu powodów do zadowolenia nie ma.

List otwarty do mieszkańców Łomży

Foto: List otwarty do mieszkańców Łomży
cz pt, 17 listopada 2006 15:29

W jednym z łomżyńskich tygodników autorka artykułu, wykorzystując sytuację związaną z tragiczną pomyłką jednego z leków, znanej farmaceutycznej firmy, stwierdziła w końcowym fragmencie, że łomżyńskie apteki prowadza sprzedaż wycofanych z obrotu, z różnych powodów produktów leczniczych. Na „dowód” tego załączyła zdjęcia kilku leków, wymieniając je z nazwy, które kupiła w trzech łomżyńskich aptekach.

Apteki odbierają Corhydron

Foto: Apteki odbierają Corhydron
cz pt, 10 listopada 2006 18:13

Podlaski Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny zwraca się z apelem do mieszkańców województwa podlaskiego o zwrot do najbliższej apteki lub punktu aptecznego posiadanego w swoich apteczkach domowych leku o nazwie corhydron wszystkie dawki i wszystkie serie. W każdym mieście w regionie wyznaczono dyżurne apteki zobowiązane z urzędu do przyjmowania Corhydronu. W Łomży tą apteką jest apteka przy ul. Dwornej 35 (Giełczyńska) Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny w Białymstoku Jan Chlabicz przypomina jednak, że obowiązek przyjmowania od pacjentów niebezpiecznego leku spoczywa na każdej czynnej aptece.

Będą ograniczenia w przyjmowaniu do szpitala

cz wt, 07 listopada 2006 08:44

Pieniądze z kontraktu się kończą i mogą być pojawić się problemy z przyjmowaniem pacjentów w łomżyńskim szpitalu. Jak podkreśla Marian Jaszewski dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży na dwa miesiące przed końcem roku przyznane przez Narodowego Funduszu Zdrowia limity leczenia pacjentów zostały przekroczone już na pięciu oddziałach. Szpital wystąpił do Funduszu o dodatkowe pieniądze. Jeśli zostaną przyznane żadnych ograniczeń nie będzie - podkreśla Jaszewski. Jeśli NFZ pieniędzy nie da - od grudnia możliwe są ograniczenia w przyjmowaniu pacjentów.

« · «« · 40 · 41 · 42 · 43 · 44 · 45 · 46 · 47 · 48 · 49 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę