Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 maja 2021 napisz DONOS@

Zaproszenie do Salonu pod Gontem

Grzegorz Gwizdon so, 21 listopada 2015 11:28

Salon-Pod-Gontem-62-spotkanie-www.jpg

Chińskie hafty i latawce -obrazy, wachlarze, parawany, parasolki

Grzegorz Gwizdon śr, 18 listopada 2015 13:48

zaproszenie-na-www-2.gif Wystawa jest własnością Ministerstwa Kultury Chińskiej Republiki Ludowej. Udostępniona została dzięki uprzejmości Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej w Warszawie. Czynna do 14 lutego 2016 roku.

Urodziny Pani Hani w Muzeum

Foto: Urodziny Pani Hani w Muzeum
Grzegorz Gwizdon pon, 09 listopada 2015 14:50

Już w sobotę 7 listopada 2015 roku w Muzeum Północno-Mazowieckim w Łomży rozpoczęło się świętowanie setnej rocznicy urodzin Hanki Bielickiej (przypadającej dokładnie 9 listopada br.). W godzinach od 10.00 do 15.00 odbywały się warsztaty muzealne pod hasłem „Urodziny Pani Hani”.

Stanisław Kędzielawski - rysunki „Z pamięci”

Grzegorz Gwizdon so, 07 listopada 2015 12:16

Animacja-Kedzielawski.gif Galeria Sztuki Współczesnej oraz Autor zapraszają 14 listopada 2015 roku (sobota) o godz. 12.00 do sal przy ul. Długiej 13 na otwarcie wystawy rysunków Stanisława Kędzielawskiego pt. „Z pamięci”. Ekspozycja została zorganizowana z okazji podwójnego jubileuszu, 70-lecia urodzin i 40-lecia pracy twórczej Artysty. Wystawa czynna do 6 grudnia br.

SPOTKANIA MIKOŁAJKOWE W MUZEUM

Grzegorz Gwizdon so, 07 listopada 2015 12:09

Mikołaj.gif Jak co roku, w dniach 30 listopada – 11 grudnia 2015 roku, Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych na SPOTKANIA MIKOŁAJKOWE.

Promocja książki Marcina Tomkiela - Wojna mocarstw

Grzegorz Gwizdon wt, 20 października 2015 12:14

marcin_tomkiel_wojna_mocarstw_okladka--do-animacji.gif

Nagroda Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie kultury

Foto: Nagroda Marszałka Województwa Podlaskiego w dzi...
Grzegorz Gwizdon śr, 14 października 2015 11:08

W roku 40-lecia Galerii Sztuki Współczesnej działalność naszej placówki została zauważona i doceniona na szerszym forum poprzez przyznanie Nagrody Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury Karolinie Skłodowskiej – kierownik galerii. Nagroda jest wyrazem uznania dla pracy całego zespołu, wspieranego na co dzień przez dyrekcję i kadrę Muzeum w Łomży oraz przez środowisko plastyczne i sympatyków sztuki.

Duch miejsca, inne duchy i duszki - wystawa poplenerowa "Stopki"

Grzegorz Gwizdon pt, 09 października 2015 10:33

Zaproszenie-poplenerowa--3.gif Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego oraz Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze „Stopka” zapraszają na wystawę poplenerową „Duch miejsca, inne duchy i duszki”. Wernisaż odbędzie się 16 października 2015 roku o godz. 17.00 w salach wystawowych przy ul. Długiej 13 w Łomży. Wystawa będzie czynna do 8 listopada 2015 roku.

„Pokój i dobro” – ceramika w Muzeum Diecezjalnym w Łomży

Foto: „Pokój i dobro” –  ceramika w Muzeum Diecezjaln...
Grzegorz Gwizdon cz, 08 października 2015 15:29

Muzeum Północno-Mazowieckie serdecznie poleca zbiorową wystawę ceramiki artystycznej w Muzeum Diecezjalnym w Łomży (ul. Giełczyńska 20 A). Ekspozycja została przygotowana przez Stowarzyszenie „Ceramika Bez Granic” z siedzibą w Zabierzowie (woj. małopolskie) założone przez Maritę Benke-Gajda, artystką zaprzyjaźnioną od lat z naszą instytucją.

„Działalność sejmowa Adama Chętnika”

Foto: „Działalność sejmowa Adama Chętnika”
Grzegorz Gwizdon cz, 24 września 2015 16:40

Do 20 grudnia br. w siedzibie Muzeum Przyrody w Drozdowie można oglądać wystawę pt: „Działalność sejmowa Adama Chętnika”. To już kolejna w "Roku Chętnika", przypadajacym w stutrzydziestą rocznicę jego urodzin ekspozycja, przybliżająca życie tego znakomitego działacza, polityka i naukowca. Można na niej zobaczyc wiele niepublikowanych dotąd materiałów pochodzących ze zbiorów 21 muzeów, archiwów, bibliotek. To niezwykły i bardzo osobisty zapis jego życia i dokonan.Wiele obiektów zostało przekazanych przez osoby prywatne, w tym rodzinę. Poza planszami, broszurami i dokumentami zobaczyć można bardziej osobiste pamiątki, takie jak książki, artykuły i zdjęcia prasowe, aparaty i akcesoria fotograficzne, korespondencja i wiele innych. W swoim zamysle wystawa ma charakter edukacyjny, kierowana jest do instytucji kultury i oświaty, i im własnie z początkiem 2016 roku będzie udostępniana.

Chętnik w Ciechanowcu

Foto: Chętnik w Ciechanowcu
Grzegorz Gwizdon śr, 16 września 2015 12:50

W Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu do 27 października 2015 roku prezentowana jest wystawa „Chętnik znany i nieznany”poświęcona znakomitemu badaczowi i znawcy Kurpiowszczyzny, muzealnikowi, działaczowi społecznemu i politycznemu, założycielowi Skansenu Kurpiowskiego w Nowogrodzie i muzeum w Łomży. Ekspozycja została przygotowana przez Muzeum Pólnocno-Mazowieckie w Łomży z okazji 130 rocznicy urodzin Adama Chętnika (1885-1967) i była pokazywana w Łomży wiosną 2015 roku w ramach obchodów Roku Chętnikowskiego w województwie podlaskim. Na wystawę składają się dokumenty, fotografie, książki i publikacje, obrazy, rzeźby ludowe, sprzęty i meble, którym towarzyszą fragmenty tekstów autorstwa Adama Chętnika przybliżające jego pracę i zainteresowania,

Kolorowa codzienność - wystawa malarstwa Jolanty Caban

Grzegorz Gwizdon pon, 31 sierpnia 2015 12:55

martwazpedzlami80x120---zaproszenie-www.gif

Europejski Festiwal Filmowy i Sztuk Wszelakich

Grzegorz Gwizdon pon, 31 sierpnia 2015 11:32

Bez nazwy-1.jpg

Wielcy mistrzowie polskiego malarstwa

Grzegorz Gwizdon śr, 05 sierpnia 2015 17:01

Zaproszenie--na-www-gotowe.jpg Dyrektor Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży – dr Jerzy Jastrzębski oraz Dyrektor Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy – dr hab. Michał F. Woźniak zapraszają 14 sierpnia 2015 roku, o godz. 17.00 do siedziby muzeum w Łomży, przy ul. Dwornej 22 C na otwarcie wystawy „Od Matejki do Witkacego. Malarstwa polskich mistrzów ze zbiorów Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy”. Kuratorem wystawy jest Pani Monika Kosteczko-Grajek z bydgoskiego muzeum. Wystawa czynna do 11 listopada 2015 roku.

Niedziela na św. Rocha

Grzegorz Gwizdon pt, 31 lipca 2015 14:28

Baner-www.gif

„Matka Wieczności”

Foto: „Matka Wieczności”
Grzegorz Gwizdon śr, 01 lipca 2015 12:12

7 lipca 2015 roku, o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy do siedziby Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży, przy ul. Dwornej 22 C na otwarcie interdyscyplinarnej wystawy „Matka Wieczności” (malarstwo, rzeźba, ceramika). Jest to trzecia ekspozycja przygotowana przez Centrum Wiara i Kultura w Hebdowie, ośrodek duchowości chrześcijańskiej, edukacji i kultury, działający od 2011 roku. W 2014 roku, w Łomży pokazano „Słowa na Wieczność” – drugą wystawę cyklu. Najnowsza (podobnie jak poprzednie) powstała z inspiracji tematyką dzieł dawnej sztuki sakralnej, które skrywa wnętrze hebdowskiej świątyni Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Pomysłodawcą wystawy jest ojciec Eugeniusz Grzywacz – dyrektor Centrum Wiara i Kultura, pijar, historyk sztuki, duszpasterz i pedagog.

Kącik muzealny na Festynie Kapucyńskim

Foto: Kącik muzealny na Festynie Kapucyńskim
Grzegorz Gwizdon cz, 25 czerwca 2015 14:38

Na zaproszenie o. Mirosława Ferenca, proboszcza i gwardiana klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów w Łomży, pracownicy Muzeum wzięli udział w festynie, który odbył się w niedzielę 21 czerwca 2015 roku, w przepięknie położonych i rzadko udostępnianych szerszej publiczności ogrodach kapucyńskich. Pomimo deszczowej a momentami burzowej pogody, zabawa była przednia, a zainteresowanych naszym kącikiem muzealnym z każdą godziną przybywało… Nawet upragnione słońce w końcu wyjrzało zza chmur!

Graficzny warsztat młodych doceniony

Grzegorz Gwizdon pon, 15 czerwca 2015 13:30

zaproszenie-duze.gif Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego (Łomża, ul. Długa 13) zaprasza 22 czerwca 2015 roku (poniedziałek) o godz. 12.00 na otwarcie wystawy pokonkursowej połączone z wręczeniem nagród laureatom 1. OGÓLNOPOLSKIEGO BIENNALE WKLĘSŁODRUKU dla uczniów średnich szkół plastycznych, zorganizowanego przez Liceum Plastyczne im. Wojciecha Kossaka w Łomży pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Departamentu Szkolnictwa Artystycznego oraz Prezydenta Łomży.

Gry planszowe z IPN w muzeum

Foto: Gry planszowe z IPN w muzeum
Grzegorz Gwizdon śr, 10 czerwca 2015 14:34

W środę 3 czerwca 2015 roku w Muzeum Północno-Mazowieckim w Łomży odbyły się nietypowe zajęcia dla dzieci i młodzieży. W ramach Przystanku Historia „ środy z IPN” pracownicy białostockiego oddziału IPN zaprezentowali uczniom łomżyńskich podstawówek i gimnazjum niezwykle atrakcyjne gry planszowe. W zajęciach udział wzięło kilkudziesięciu uczniów z opiekunami ze Szkoły Podstawowej nr 2 , Szkoły Podstawowej nr 10 i Publicznego Gimnazjum nr 8.

Dzień Dziecka w muzeum

Foto: Dzień Dziecka w muzeum
Grzegorz Gwizdon wt, 02 czerwca 2015 10:15

Muzeum Północno-Mazowieckie wraz z Oddziałem dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży rozpoczęło świętowanie Dnia Dziecka już w sobotę, 30 maja. Na początku wystąpili mali artyści ze Szkoły Podstawowej nr 7, którzy zaprezentowali wiersze Jana Brzechwy. „Leń” i , „Samochwała” w interpretacji 7-latków podbiły serca publiczności. Na scenie muzealnego dziedzińca zaprezentował się także Projekt Artystyczny Meandry. Tancerze oprócz pokazu narodowych tańców takich jak oberek czy kujawiak zaprosili dzieci do wspólnej zabawy. Wielkie podziękowanie adresujemy do pani Urszuli Kozikowskiej, która zorganizowała ten energetyczny koncert. Wystąpił też bardzo klimatyczny Mikroklimat z charyzmatyczną wokalistką Urszulą Wądołowską. Z kolei kwadrans dla amatorów sportu poprowadziła pani Justyna Żeleźnicka. Kolorowa chusta Klanzy służąca do rozgrywek sportowych nie była jedynym barwnym akcentem sobotniego święta, bowiem pani Marta Sawicka z sali zabaw „Świat Dziecka” wraz z animatorami malowali dziecięce buzie.

« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę