Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 06 sierpnia 2020 napisz DONOS@

Noc muzeów 2018 - program

Grzegorz Gwizdon cz, 10 maja 2018 12:28

KRZYWE_Program-NOC-MUZEÓW-2018-2.gif

"Sekrety Łomży i Ostrołęki"

Foto: "Sekrety Łomży i Ostrołęki"
Grzegorz Gwizdon cz, 10 maja 2018 12:08

Na początku maja 2018 roku w Muzeum Północno-Mazowieckim odbyła się promocja publikacji Doroty Sokołowskiej i Grzegorza Maculewicza "Sekrety Łomży i Ostrołęki", wydanej przez Księży Młyn z Łodzi. Wydawnictwo to specjalizuje się w książkach opisujących historię i współczesność różnych regionów Polski, m.in. wypuszcza serię „Sekrety”, w której ukazało się już 28 pozycji. Najnowsza lektura odkrywa tajemnice i przynosi mało znane fakty oraz ciekawostki dotyczące niezwykłych postaci (Bolesław Leśmian, Franc Fiszer), wydarzeń (kradzież bursztynów z łomżyńskiego muzeum, powódź w Ostrołęce) i miejsc (Twierdza Łomża) oraz obiektów związanych z niedawną historią Łomży i Ostrołęki. Dodatkową atrakcją wieczoru był występ pani Danuty Waśko – jednej z bohaterek "Sekretów" – która zagrała na historycznym akordeonie przed laty podarowanym 33 Pułkowi Piechoty przez Józefa Piłsudskiego. Więcej o książce można znaleźć na www.facebok/ksiezymlyn.

Informacja Muzeum Północno-Mazowieckie

Foto: Informacja Muzeum Północno-Mazowieckie
Grzegorz Gwizdon so, 28 kwietnia 2018 09:20

Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży poszukuje pracownika do działu sztuki i rzemiosła w Muzeum w Łomży. Preferowane wykształcenie : historyk sztuki, muzealnik, historyk z przygotowaniem i zainteresowaniami dotyczącymi rzemiosła artystycznego. CV wraz z pismem motywacyjnym prosimy składać w sekretariacie Muzeum Łomża ul. Dworna 22c lub pocztą elektroniczną adres: mpm22@ o2.pl do 20 maja 2018 roku. (telefon do kontaktu 86 216 64 87)

Łomża sprzed wieków – zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży

Foto: Łomża sprzed wieków – zajęcia edukacyjne dla dz...
Grzegorz Gwizdon śr, 18 kwietnia 2018 16:08

W muzeum trwają lekcje dla uczniów poświęcone przeszłości naszego miasta. Ich tematy dotyczą jelenia z łomżyńskiego herbu, księcia mazowieckiego Janusza I, Łomży jako miasta książąt mazowieckich i lokacji Łomży na prawie chełmińskim. Do wyboru jest kilka wariantów tej samej lekcji w zależności od wieku, preferencji i oczekiwań odbiorców. Wyjątkową atrakcją jest interaktywna mapa, na której uczestnicy spotkań budują miasto średniowieczne z uwzględnieniem jego położenia, architektury i mieszkańców. Dla starszych uczniów zostały przygotowane ciekawe zajęcia z prezentacją multimedialną i edukacyjną kartą pracy. Odbywają się one w sali edukacyjnej i na ekspozycji stałej „Łomża. Wędrówka przez wieki”. Do każdej lekcji opracowano pomoce edukacyjne, dzięki którym zostanie pokazany rozdział lokalnej historii dokumentujący czas potęgi miasta. Karty pracy, które uczniowie zabiorą ze sobą, stanowią zbiór najważniejszych informacji i historycznych faktów dotyczących średniowiecznej Łomży.

Dwa malarskie światy

Grzegorz Gwizdon śr, 04 kwietnia 2018 09:13

Olga-i-Romek-_zaproszenie-na-www-440.gif Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zaprasza w środę, 11 kwietnia 2018 roku, o godz. 18.00, na otwarcie wystawy malarstwa "Résumé" Romana Borawskiego i "Bardziej w, czy poza" Olgi Borawskiej, jego córki.

Wielkanoc 2018

Grzegorz Gwizdon śr, 28 marca 2018 11:21

42. Pisanki www.jpg

Z historii Łomży – warsztaty dla uczniów

Foto: Z historii Łomży – warsztaty dla uczniów
Grzegorz Gwizdon wt, 20 marca 2018 10:40

W związku ze zbliżającą się rocznicą 600-lecia nadania Łomży praw miejskich serdecznie zapraszamy do Muzeum na ciekawe zajęcia z historii naszego miasta. Przygotowaliśmy wyjątkowe lekcje – dla młodszych uczniów: „Jeleń z łomżyńskiego herbu”, „Książę Mazowiecki Janusz I – dobroczyńca Łomży”, „Łomża – Miasto Książąt Mazowieckich”, natomiast dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej: „Lokacja Łomży na prawie chełmińskim”. Muzealną ideę objął swoim patronatem Pan Prezydent Mariusz Chrzanowski. Biorąc pod uwagę oczekiwania nauczycieli i uczniów mamy do wyboru kilka wariantów tej samej lekcji w zależności od wieku, preferencji i oczekiwań odbiorców.

Przestrzeń w kolorze

Grzegorz Gwizdon pt, 02 marca 2018 14:40

zaproszenie na www jpg.jpg

„Ballada łomżyńska” na jubileusz Muzeum

Foto: „Ballada łomżyńska” na jubileusz Muzeum
Grzegorz Gwizdon pon, 12 lutego 2018 21:38

W Muzeum Północno-Mazowieckim do końca kwietnia 2018 roku trwa wystawa jubileuszowa „Ocalone od niepamięci”. Tworzy ją kilkaset zabytkowych obiektów pochodzących ze zbiorów muzeum i jego oddziałów. Są tu stare meble, lampy naftowe i drobne przedmioty codziennego użytku, plakaty z wystaw muzealnych, numizmaty współczesne i z odległych epok, fragmenty naczyń, biżuterii i innych obiektów wydobyte w czasie wykopalisk archeologicznych, prowadzonych przy przebudowie trasy S8, dawne grafiki i współczesne obrazy oraz ceramika stołowa i dekoracyjna z wytwórni we Włocławku i Kole, a także rzeźby ludowe i tkaniny oraz... miedziane rondle i rybackie sieci.

70 lecie Muzeum w Łomży

Grzegorz Gwizdon pt, 02 lutego 2018 14:55

zaproszenie www splaszcz.jpg

Lekcja projektowania plakatu

Foto: Lekcja projektowania plakatu
Grzegorz Gwizdon cz, 25 stycznia 2018 13:18

Członkowie Szkolnego Koła Turystyczno-Krajoznawczego przy Szkole Podstawowej nr 7 w Łomży odwiedzili w środowe południe 24 stycznia 2018 roku Galerię Sztuki Współczesnej. Młodzi pasjonaci turystyki okazali się także miłośnikami sztuki. Z zainteresowaniem obejrzeli wystawę malarstwa Profesora Andrzeja Strumiłły, a następnie uczestniczyli w warsztatach plastycznych z projektowania plakatu. Powstały bardzo ciekawe autorskie prace, w których dzieci odwołały się do twórczości Mistrza z Maćkowej Rudy, jego upodobań kolorystycznych i zamiłowania do kaligrafii. Zachęcamy inne zorganizowane grupy dzieci i młodzieży do pójścia w ślady uczniów „siódemki”

Studniówkowa prezentacja prac uczniów Liceum Plastycznego w Łomży

Foto: Studniówkowa prezentacja prac uczniów Liceum Pl...
Grzegorz Gwizdon pon, 22 stycznia 2018 15:03

Wernisaż prac uczniów klas maturalnych w Muzeum Północno-Mazowieckim w Łomży poprzedził w sobotę 20 stycznia zorganizowaną tego samego dnia studniówkę uczniów Liceum Plastycznego w Łomży. W tym roku do matury przystąpią klasy, których wychowawcami są panie Katarzyna Swoińska i Edyta Ejsmont. Wystawione przez uczniów prace jak zawsze prezentują wysoki poziom artystyczny i można je oglądać do 20 lutego 2017 r.

Andrzej Strumiłło - obrazy i słowa

Foto: Andrzej Strumiłło - obrazy i słowa
Grzegorz Gwizdon pon, 15 stycznia 2018 14:50

Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze „Stopka” im. Stanisława Zagórskiego w Łomży oraz Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego zapraszają 20 stycznia 2018 roku (sobota) o godzinie 12.00 do siedziby Galerii przy ul. Długiej 13 w Łomży na otwarcie wystawy malarstwa Profesora Andrzeja Strumiłły połączone z promocją albumu autorstwa artysty pt. „Dom”, wydanego przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych „Nad Czarną Hańczą”. Obrazy na wystawie pochodzą ze zbiorów Autora oraz Stowarzyszenia "Stopka. Ekspozycja czynna do 27 lutego 2018 roku.

Informacja 2

Grzegorz Gwizdon pt, 22 grudnia 2017 10:59

godziny pracy muzeum w święta.jpg

Informacja

Grzegorz Gwizdon pt, 22 grudnia 2017 10:52

godziny pracy galerii w święta.jpg

Życzenia

Grzegorz Gwizdon pt, 15 grudnia 2017 14:37

zyczenia 2017 www 440.jpg

„W porywie i ascezie” – wystawa poplenerowa

Grzegorz Gwizdon nie, 10 grudnia 2017 09:16

plakat_wystawa_www.jpg Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego oraz Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze „Stopka”zapraszają 14 grudnia 2017 roku (czwartek) o godzinie 16.00 do sal galerii, przy ul. Długiej 13, na otwarcie wystawy „W porywie i ascezie”, będącej plonem Międzynarodowego Pleneru Plastycznego, zorganizowanego przez „Stopkę” w Augustowie, na przełomie czerwca i lipca 2017 roku. Zadanie współfinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku. Partner wydarzenia: Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych „Nad Czarną Hańczą”. Mecenat: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy.

Otwarte warsztaty z ceramiki

Foto: Otwarte warsztaty z ceramiki
Grzegorz Gwizdon wt, 21 listopada 2017 14:33

Pracownia artystyczno-ceramiczna Ivayli Żivkowej i Galeria Sztuki Współczesnej w Łomży zapraszają w najbliższą sobotę, 25 listopada 2017 roku, o godz. 12.30 do siedziby galerii przy ul. Długiej 13, na wyjątkowe zajęcia plastyczne pod kierunkiem artysty plastyka. Miłośnicy ceramiki – dzieci i dorośli – będą mogli tworzyć własne dzieła z gliny, dekorować i malować gotowe formy, a po wypaleniu zabrać je do domu. Zajęcia trwają 2 godz i 30 minut. Opłata od 1 uczestnika wynosi 50 zł (materiały). W ramach spotkania przewidziane jest bezpłatne zwiedzanie aktualnej wystawy.

Podlaskie laury muzealne rozdane

Foto: Podlaskie laury muzealne rozdane
Grzegorz Gwizdon wt, 21 listopada 2017 12:49

Blisko 100 osób uczestniczyło 17 listopada 2017 roku w uroczystości z okazji XV-lecia działalności Oddziału Podlaskiego Stowarzyszenia Muzealników Polskich, która odbyła się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Prezydenta Miasta Białegostoku w siedzibie Centrum Edukacji i Kultury Muzułmańskiej Tatarów Polskich w Kruszynianach.

Mikołajki w muzeum

Foto: Mikołajki w muzeum
Grzegorz Gwizdon pon, 20 listopada 2017 11:22

W dniach 28 listopada-8 grudnia 2017 roku, tradycyjnie już, Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych na SPOTKANIA MIKOŁAJKOWE. Wstęp 5 zł. Impreza odbywa się w bożonarodzeniowej scenerii z udziałem św. Mikołaja. W programie jest wręczanie upominków dostarczonych przez szkołę lub rodziców, wspólne śpiewanie kolęd i popisy recytatorskie uczestników oraz zwiedzanie wystawy czasowej „Dzieje papieru i papiernictwa”. Ekspozycja ta w przystępny sposób opowiada o papierze oraz sposobach jego wytwarzania od czasów najdawniejszych po współczesne. Czekamy na zgłoszenia pod nr telefonu 86 216 28 16. Do zobaczenia w Muzeum! Bardzo dziękujemy firmom, które wsparły organizację Spotkań. Są to: Sklep KLAN, Łomża, ul. Długa 1; GABS FOTO, Łomża, Stary Rynek 4; Salonik Optyczny, Łomża, Stary Rynek 1; Restauracja GROMADA, Łomża, ul. Rządowa 1 A; Sklep JANECZKA, Łomża, Stary Rynek 2; Kwiaciarnia OGRODNIK, Łomża, ul. Sienkiewicza 2; Restauracja RETRO, Łomża, ul. Nowogrodzka 157; Restauracja „SYTA PANNA”, Łomża, ul. Sikorskiego 134 ; Sklep SORTYMENT, Łomża, ul. Spokojna 192; Sklep spożywczo-przemysłowy, Łomża, ul. Rządowa 3A; Galeria ŁAWECZKA, Łomża, Stary Rynek 1; Sklep AGA, Łomża, ul. Długa 21.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę