czwartek, 09 lipca 2020 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Zniesienie limitu składek na ZUS, kolejny parapodatek PiSu dla najlepiej zarabiających.

... bo nierząd PiSu pracuje już nad przepisami , że ZUS pomimo wyższych składek nie będzie wypłacać wyższych świadczeń, by państwo nie musiało wypłacać wyjątkowo wysokich emerytur. Jak tak, to za pomysł PiSu , teraz łatający budżet zapłacą przyszłe pokolenia a emerytury dla najbogatszych będą nieproporcjonalnym obciążeniem dla systemu emerytalnego, co może grozić jego zawaleniem.

Rząd szacuje, że zniesienie limitu składek na ZUS przyniesie w 2020 r. ponad 5 mld złotych oszczędności. No i proszę , PiS już równoważy w części 500+.
Dalej przyjdą podwyżki składek ZUS dla wszystkich przedsiębiorców od nowego roku i kasa dla rządu się zgodzi.

PiS chce znieść limit 30-krotności ograniczenia składek ZUS. Według obecnych przepisów składki na ZUS płaci się tylko od dochodów w wysokości odpowiadającej 30 średnim pensjom rocznie. Najbogatsi, którzy zarabiają powyżej 143 tys. zł rocznie nie muszą odprowadzać składek za dochody powyżej tej kwoty.

Zaplanowane na 2020 r. zniesienie limitu składek na ZUS zwiększy koszty działalności firm nawet o kilkanaście procent rocznie, a wielu inwestorów zagranicznych zrezygnuje z nowych inwestycji w Polsce i wybierze inne rynki – alarmują pracodawcy z Konfederacji Lewiatan .
To problem nie tylko dla najlepiej zarabiających, ale także dla pracodawców, którzy będą musieli odprowadzać za nich wyższe składki do ZUS. Znacząco wzrosną koszty zatrudnienia pracowników.

Należy zaznaczyć, iż w 2018 roku kwestia zniesienia limitu składek ZUS była już przedmiotem postępowania w Trybunale Konstytucyjnym, wszczętego w ramach tzw. prewencyjnej kontroli konstytucyjności ustaw przez Prezydenta RP. W dniu 14 listopada 2018 roku Trybunał Konstytucyjny orzekł, iż przepisy te są niezgodne z Konstytucją RP.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zniesienie limitu składek na ZUS, kolejny parapodatek PiSu dla najlepiej zarabiających.

PiSdzielców to nie obchodzi. Czopów i wazelin też. Czop pisowski myśli tylko o tym, tu i teraz. PiSda. A co potem? A co to jest \"potem\", a co to jest \"jutro\". Grunt, że tu i teraz PiSda.
Kaczyński taki Robin Hood w PiSdu kopany. Czemu czopom nierobom nie płaci z własnej kieszeni.
Zamiast rozdawać legatom PiSdowatym, pogonić tę bandę do roboty. Skarb Państwa miałby pieniądze na tych pokrzywdzonych przez los, a nie na nierobów i legatów. Potem się dziwić, że takie polonie rei, aresy i inna czopowska banda siedzi, dzioby pootwierane i drą ryje \"PiSda\", \"PiSda\".

DO ROBOTY. Brakuje rąk pracy.

Oczywiście towarzysze czopy PiSdowskie mają zawsze rację.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Spis działów  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0