Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

Domowe sposoby na złagodzenie biegunki

Istnieje wiele powodów, dla których ktoś może dostać biegunki, a żaden z nich nie jest przyjemny. Szczególnie dla małych dzieci i niemowląt biegunka może być niebezpieczna. Oto co ją wywołuje i kilka domowych sposobów na skuteczne leczenie biegunki.

Domowe sposoby na biegunkę

Często biegunka ustępuje samoistnie w ciągu jednego lub kilku dni. Najlepszym sposobem postępowania jest podawanie dużej ilości płynów. Oto jak zrobić własny doustny płyn nawadniający dla dzieci. Mamy karmiące piersią, nie przestawajcie karmić. Mleko matki zawiera ważne przeciwciała, które mogą pomóc przy biegunce i infekcjach. Możesz też podawać napój z elektrolitami między kolejnymi karmieniami. To zależy od tego, co jest przyczyną biegunki, ale istnieje wiele domowych sposobów na jej wyleczenie. Jeżeli ktoś ma chroniczną biegunkę spowodowaną IBS lub chorobą Leśniowskiego-Crohna, to podejście jest nieco inne.

Probiotyki dla zdrowia jelit

Po zakończeniu kuracji antybiotykowej (i w jej trakcie) ważne jest, aby skupić się na probiotykach. Pomogą one powstrzymać biegunkę i inne efekty uboczne, zanim się one pojawią. Są one również pomocne podczas choroby i po niej, aby odbudować dobre bakterie domowoo

Węgiel drzewny na zatrucie pokarmowe

Węgiel drzewny jest powszechnie używany w szpitalach do pochłaniania połkniętych toksyn. Może również pomóc w zatruciu pokarmowym, jeśli zostanie zażyty odpowiednio wcześnie. Jeśli mam objawy zatrucia pokarmowego, otwórz kapsułkę i popij ją niewielką ilością wody.

Rumiane

Herbata ziołowa lub olejek eteryczny z rumianku pomagają uspokoić przewód pokarmowy. Od dawna jest stosowany w medycynie tradycyjnej i jest bezpiecznym rozwiązaniem nawet dla małych dzieci.

Przepis na naturalny domowy napój elektrolitowy

Ten przepis możesz przygotować na wiele sposobów, ale najważniejsze są proporcje. Podstawą jest dowolny zdrowy płyn, a niektóre dobre opcje to: herbaty ziołowe, woda kokosowa, zwykła woda. Aby przekształcić podstawowy płyn w napój sportowy, dodaj niektóre lub wszystkie z tych składników:

  • Sól - wysokiej jakości sól dodaje sód i inne minerały

  • Wapń lub magnez - dodanie wysokiej jakości wapnia i magnezu w proszku pomaga uzupełnić minerały

  • Sok - nieobowiązkowy, ale dodaje słodyczy i naturalnych cukrów, jeśli są potrzebne podczas ćwiczeń.

  • Naturalne aromaty - Dodaj naturalne aromaty w postaci świeżego imbiru, świeżych ziół lub nawet naturalnych aromatyzowanych ekstraktów ze stewii.


    tekst płatny

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę