Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 16 sierpnia 2022 napisz DONOS@

Piłkarki Łomżyczki cieszą się brązowym medalem

- Łomżanki wróciły z brązowym medalem VI Mistrzostw Podlasia w piłce nożnej dziewcząt w kategorii U-8 - cieszy się szkoleniowiec Henryk Pestka. Brązowe medalistki otrzymały ogromny puchar, który wzbogacił kolekcję Szkoły Podstawowej nr 10, medale, upominki i komplet strojów.

Po dwuletniej przerwie, z powodu pandemii covid, 3. czerwca w Sokółce rozegrano VI Mistrzostwa Podlasia w piłce nożnej dziewcząt w kategorii U -8, nad którymi patronat sprawuje firma Tymbark. Dla drużyny piłkarek Łomżyczki, którą stworzył i prowadzi Henryk Pestka, był to debiut meczowy po półrocznym treningu we własnym gronie. - W grupie eliminacyjnej przegrały z późniejszym wicemistrzem - Włókniarzem Białystok 2 : 8 (1 : 4), zespołem wyrównanym w każdej formacji, ogranym w turniejach różnej rangi, trenującym rok czasu - opowiada trener. - Po 1 bramce strzeliły  Maja Kijewska i Marianna Ciurzak. Dużo lepiej poradziły sobie jego wychowanki podczas meczu z Czwórką Zambrów, pokonując rywalki 5 : 2  (2 : 2), po golach Hojdeczko - 3 oraz Kijewskiej - 2. 

"Zosia Oleksy mknęła z piłką jak rakieta" 

Łomżyczka w walce o finał uległa głównemu faworytowi mistrzostw, tj. MOSiR-owi Łomża: 2 : 8  (1 : 4). Choć Maja Kijewska strzeliła 2 bramki, to trudno było sprostać drużynie, która ma w swoich szeregach Zofię Oleksy. - Zosia to dziewczyna z innej planety - komentuje Pan Pestka. - Gdy tylko otrzymała piłkę, mknęła z nią jak rakieta, zostawiając za sobą goniące ją rywalki, lub mijała niczym slalomistka chcące ją powstrzymać obrończynie. Zosia zdobyła 26 goli i została zasłużenie uznana najlepszą zawodniczką mistrzostw w Sokółce. O jej roli w drużynie świadczy tez fakt, że w meczu z Łomżyczką, gdy po starciu z bramkarką musiała zejść z murawy, łomżanki zdobyły obie bramki.

W meczu o brązowy medal dziewczęta z Łomżyczki ponownie pokonały Czwórkę Zambrów 3 : 0  (3 : 0); wszystkie gole strzeliła Maja Kijewska. Drużyna Łomżyczki wystąpiła w składzie: Zuzanna Ulatowska z SP nr 7 w Łomży, wybrana najlepszą bramkarka turnieju, za co otrzymała też statuetkę i nagrodę rzeczową, oraz uczennice SP 10 w Łomży: (Kornelia Baczewska) - Oliwia Pyttel, (Maja Rogińska, Natalia Kosińska) - Marianna Ciurzak, Maja Kijewska (kapitan drużyny), Laura Hojdeczko (Blanka Tanajewska). W finale MOSiR Łomża pokonał Włókniarza Białystok 5 : 3, ale w latach: 2015 i 2016 to Łomżyczka dwukrotnie zdobywała mistrzostwo Podlasia w kategorii U-8. Asystentem trenera Henryka Pestki jest Mariusz Pyttel. 

W finale wojewódzkim Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” - jak przekazuje dla 4lomza.pl pan Jan Jasiński - wśród dziewczynek najlepsze w grupach wiekowych są drużyny: MOSiR Łomża (U8), Lambada Choroszcz (U10) i AP Jagiellonia Białystok (U12), zaś pośród chłopców: AP Jagiellonia Białystok (U8), SP 4 Hajnówka (U10) i ZSP 2 Białystok (U12). Podlascy reprezentanci U10 i U12 mają walczyć na Stadionie Hutnika w Warszawie ze zwycięzcami z pozostałych województw o Wielki Finał, który 14 czerwca odbędzie się na PGE Narodowym. 

 

Mirosław R. Derewońko

tel. red. 696 145 146


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę