Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 16 sierpnia 2022 napisz DONOS@

Sztafeta otarła się o medal Mistrzostw Polski

Zaledwie 0,07 sek. zabrakło sztafecie mieszanej U-20 Klubu Sportowego PREFBET-SONAROL do medalu Mistrzostw Polski. Ostatecznie reprezentacja U-20 zajęła czwarte miejsce, a U-18 piąte.

Dobrze zaprezentowali się sprinterzy z Klubu Sportowego PREFBET-SONAROL. Podczas PZLA Mistrzostw Polski w Sztafetach Mieszanych rozgrywanych w miniony weekend w Karpaczu sztafeta  4x400 U-20 otarła się o medal. Nasi 400-tu metrowcy w składzie: Bartosz Jurak, Julia Wawrzynkiewicz, Piotr Dąbrowski i Maria Sokołowska przez  3 zmiany biegli na drugim miejscu, by na ostatniej zmianie nawet wyjść na prowadzenie. Niestety, jak relacjonuje trener Andrzej Korytkowski, nasza zawodniczka dosłownie na ostatnich metrach została wyprzedzona przez rywalki. Ostatecznie drużyna osiągnęła czas 3:38,05 sek., a do medalu zabrakło zaledwie 0,07 sek. Rywalizację juniorów wygrał AZS KU Politechniki Opolskiej (3:33,30 sek.).  

Ciekawostką może być to, że czas naszych juniorów 3:38,05 sek. dałby tego dnia medal w kategorii…. U23 (młodzieżowcy). Na otarcie łez pozostaje ustanowiony rekord województwa podlaskiego juniorów w tej konkurencji.

W kategorii juniorów młodszych zwycięstwo wywalczył KKL Stal Stalowa Wola (3:40,28 sek.) a zawodnicy z Łomży w składzie Olaf Piątkowski, Wiktoria Grabowska, Bartosz Rogiński i Weronika Lipska uzyskali czas 3:53,84 sek.

W stadionie warszawskiego AWF podczas Warszawskiej Ligi Lekkoatletycznej z dobrej strony pokazały się 2 sprinterki KS PREFBET-SONAROL z Ukrainy, które od niedawna reprezentują nasz klub. Startująca na 100 i 200 metrów Bobrovska Irina zwyciężyła w kategorii juniorek młodszych osiągając odpowiednio 12.46 sek. i 26.02 sek. Natomiast Yokukhno Hanna wśród swoich rówieśniczek na 400 metrów przybiegła jako druga z czasem 1:00,34 sek.

Zwycięstwem może się pochwalić Mateusz Niemczyk, który podczas Piaseczyńskiej Piątki jako pierwszy przekroczył linię mety w czasie 15:06,18 sek.

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę