Mistrzostwo na zakończenie sezonu lekkoatletycznego

Iwona Wicha, Iwona Bernardelli i Ewa Jagielska

Z 12 medalami Mistrzostw Polski i jednym Pucharu Europy zakończyli rok 2021 zawodnicy Klubu Sportowego PREFBET-SONAROL. W ostatni weekend Przełajowymi Mistrzyniami Polski zostały reprezentantki łomżyńskiego klubu, czym dopełniły udany rok.

W minioną sobotę, na kończącej sezon lekkoatletyczny imprezie, reprezentantki PREFBETU-SONAROL zdobyły tytuł drużynowych Mistrzyń Polski w Biegach Przełajowych. W zawodach rozgrywanych w Tomaszowie Lubelskim indywidualnie najlepiej wypadła Ewa Jagielska, która na dystansie 4 km wywalczyła tytuł wicemistrzyni kraju. W tym samym biegu Iwona Wicha przybiegła 5-ta, a na dystansie 6km Iwona Bernardelli zajęła 4-tą lokatę. W tym sezonie Bernardelli startując po raz piąty na Mistrzostwach Polski zajęła po raz 5-ty czwarte miejsce.

- Zapewne jest to najrówniej biegająca lekkoatletka w Polsce – dodaje z uśmiechem prezes klubu Andrzej Korytkowski.

Dzięki zwycięstwu w drużynie klub z Łomży może pochwalić się 10-tym z rzędu drużynowym medalem z Przełajowych Mistrzostw Polski. Mężczyźni tym razem zajęli szóste miejsce, a najwyżej został sklasyfikowany Mateusz Niemczyk, który przybiegł 10-ty na dystansie 4km.

W biegu juniorek młodszych na 2 km dobrze zaprezentowała się Martyna Krawczyńska, która trenując już do przyszłego sezonu wystartowała z „marszu” i uzyskał 11 lokatę.

Dzięki tym dwóm medalom z ostatniej mistrzowskiej imprezy zawodnicy Klubu Sportowego PREFBET-SONAROL zakończyli rok 2021 z dorobkiem 12 medali Mistrzostw Polski i 1 Pucharu Europy.

- Zawodnicy biegali po ciężkiej, perfekcyjnie przygotowanej trasie narciarskiej (część imprezy przy sztucznym oświetleniu). Zakwaterowanie i wyżywienie było na najwyższym poziomie i to w bardzo przystępnej cenie, a na każdym kroku dawało się odczuć ciepło i życzliwość ludzi związanych z organizacją tej świetnej przełajowej imprezy. W obecnych czasach taka dobra organizacja jest rzadkością. Mamy nadzieję, że inni organizatorzy pójdą w ślady Tomaszowa Lubelskiego – chwali organizatorów Korytkowski.