Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 25 stycznia 2022 napisz DONOS@

Malwina Szewczyk odebrała odznaczenie

Prezydent RP Andrzej Duda docenił 17-letnią Malwinę Szewczyk i uhonorował ją Srebrnym Krzyżem Zasługi "za osiągnięcia sportowe i promowanie Polski na arenie międzynarodowej". Odznaczenie zostało przyznane ponad rok temu, ale dopiero teraz wręczono je zawodniczce.

28 października 2021 r. 17-letnia szachistka - Malwina Szewczyk została udekorowana przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Srebrnym Krzyżem Zasługi. Łomżynianka zdobyła pięć medali dla Polski na arenie międzynarodowej w rywalizacji niesłyszących w szachach. Najcenniejszym z nich jest brązowy medal olimpijski na XIX Zimowych Igrzyskach Niesłyszących w Szachach we Włoszech w grudniu 2019 r.  

W rozgrywanych w dniach 18-22 października w Amsterdamie w Mistrzostwach Europy Niesłyszących Kobiet w szachach, Malwina była blisko zdobycia medalu. Po zaciętej walce w ostatniej rundzie z liderką turnieju ostatecznie  zajęła X miejsce. Obecnie (4-14 listopad) szachistka gra online w IV Mistrzostwach Świata FIDE w Szachach Osób Niepełnosprawnych.

Na co dzień Malwina jest uczennicą trzeciej klasy Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących Nr 6 w Łomży, a nad jej rozwojem szachowym czuwa dziadek i trener – Sławomir Sobociński. Życzymy dalszych sukcesów młodej szachistce.

 

16-letnia Malwina ma Srebrny Krzyż Zasługi

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę