czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@

Martyna Krawczyńska z rekordem Ziemi Łomżyńskiej

Martyna Krawczyńska (KS Prefbet-Sonarol) podczas mitingu kwalifikacyjnego rozgrywanego w Jeleniej Górze w swoim debiucie na 400m ppł uzyskała bardzo dobry wynik – 63.28, co jest obecnie szóstym wynikiem w kategorii U18 w kraju. To nowy rekord ziemi łomżyńskiej nie tylko juniorek młodszych, ale także juniorek.

Nasza zawodniczka wygrała zdecydowanie swoją serię, ostatecznie zajmując trzecie miejsce przegrywając z zawodniczką starszą o kilka lat oraz liderką list krajowych w kategorii juniorek młodszych. Maja Łyskowka biegnąc na 100m uzyskała swój najlepszy wynik w sezonie - 12.64, co dało jej piątą lokatę w finale.

– Będąc na zgrupowaniu w Szklarskiej Porębie wykorzystaliśmy możliwość startu w pobliskiej Jeleniej Górze i pomimo ciężkich warunków pogodowych, startując praktycznie w największy upał, Martyna uzyskała bardzo dobry rezultat w debiucie na tym dystansie. Jest to rekord ziemi łomżyńskiej nie tylko juniorek młodszych a także juniorek. Poprzedni najlepszy wynik należał do juniorki Zorzy Łomża - Elżbiety Półtożeckiej i wynosił 64.22 (1999r. Białystok). Natomiast w kategorii seniorek jest to drugi wynik, bo jak wiadomo pierwszy należy do rekordzistki Polski Anny Jesień – zauważa Andrzej Korytkowski, prezes klubu.

Dobrze zaprezentowała się wspomniana już Maja Łyskowka. Dzień wcześniej w Poznaniu podczas Mistrzostw Wielkopolski w biegu na 100m z wynikiem 12.75 zajęła trzecie miejsce.

W Białymstoku, podczas mitingu kwalifikacyjnego do Mistrzostw Polski, Jakub Stefańczyk na dystansie 2000m z przeszkodami z czasem 6.43.52 zajął drugie miejsce, tym samym awansując na Mistrzostwa Polski. Marta Wygnał w pchnięciu kulą 2kg również zajęła drugie miejsce z wynikiem 11.51m, a Beata Trzonkowska borykająca się z kontuzją, zajęła w rzucie dyskiem czwarte miejsce z wynikiem 47.70m.

Ewa Jagielska w biegu crossowym „AVON kontra Przemoc” w Garwolinie na dystansie 10km wywalczyła drugie miejsce, a Przemysław Dąbrowski podczas 8. PKO Białystok Nocny Półmaraton stanął na najniższym stopniu podium z wynikiem 1.09.45.

Mateusz Niemczyk startując dwukrotnie wywalczył pierwsze miejsce. Najpierw w sobotę w Okoninach Nadjeziornych w gronie 240 zawodników okazał się najlepszy, a następnie w niedzielę odwiedził Człuchów, gdzie również nie dał szans rywalom podczas 28. Biegu Tura im. Henryka Pliszki na dystansie 10km uzyskując wynik 32.12.