Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 września 2021 napisz DONOS@

Piątuś CUP

Hanna Giżewska z Sopotu wygrała Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Młodziczek w Tenisie Piątuś CUP 2021. Najwyżej rozstawiona w turnieju zawodniczka w finalne gładko pokonała Katarzynę Kliber ze Świdnika wynikiem 6:3 6:0.

Przez trzy dni na kortach tenisowych przy III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży rywalizowało 16 tenisistek w wieku do 14 lat. Hanna Giżewska nie miała sobie równych. Wygrała wszystkie sześć meczów. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Kliber, półfinał turnieju wywalczyły Julia Pacocha oraz Iga Piotrowska.

Pogoda dopisała, zawody odbywały się w systemie grupowo- pucharowym. W fazie eliminacyjnej dziewczęta rozgrywały mecze „każda z każdą” w swoich grupach walcząc o kolejne pozycje w turnieju. Taki system pozwolił zawodniczkom na rozegranie dużej liczby pojedynków, a ewentualny przegrany pierwszy mecz nie wiązał się z eliminacją z zawodów. W rozgrywkach gospodarza turnieju UKS „Return” Łomża reprezentowała Aniela Galińska. 

Ważnym zamysłem organizatorów OTK Piątuś Cup było pokazanie miłośnikom tej pięknej dyscypliny sportu tenisa na najwyższym polskim poziomie. Kibice mogli podpatrywać szereg rozwiązań techniczno-taktycznych czołowych zawodniczek Polski (odwiedziły nas tenisistki z Gdańska, Sopotu, Warszawy, Łodzi, Poznania, Radomia, Świdnika i Olsztyna).

Wyniki meczów:

Galińska Aniela /  Jastrząbek Nina (SKT Sopot) 6:3 2:6 4:10

Galińska Aniela / Konarska Agata (KT Warszawianka Warszawa) 6:7 5:7

Galińska Aniela / Lorek Wiktoria (FairPlayce Poznań) 6:2 7:5

Turniej odbył się dzięki wsparciu finansowemu OSM w Piątnicy i Urzędu Miasta Łomża. Poza nagrodami dla najlepszych tenisistek, na kortach pojawiły się także produkty mleczne OSM Piątnicy, którymi mogli częstować się zarówno tenisistki jak i kibice.

(materiał nadesłany)

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę