środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Ciszewski mistrzem Łomży

Piotr Ciszewski, 7-letni reprezentant Klubu Szachowego Maraton, wygrał III Mistrzostwa Miasta Dzieci do 8 lat w szachach. Do rywalizacji w siedzibie Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży przystąpiło czternaścioro zawodników z roczników 2010 i 2011. Po prawie 3-godzinnej rywalizacji dwóch zawodników uzyskało taki sam wynik. W 7 partiach 7-latkowie Maratonu Piotr Ciszewski i Jerzy Chełstowski zdobyli po 6 punktów i o tym kto zdobędzie złoty medal zadecydowała punktacja dodatkowa.

Trzecie miejsce przy zajął rok starszy Piotr Lutoborski (Maraton), który zgromadził 5 punktów. Wśród dziewczynek tytuł mistrzyni wywalczyła również 7-letnia Maria Samełko (Maraton, 4 pkt., 5. miejsce w OPEN) wyprzedzając rok starszą Weronikę Mogielnicką (SP 10 Łomża, 3 pkt., 9. miejsce w OPEN) i również 7-letnią Natalię Szmigiel (Akademia Szachowa Sobocińscy, 2 pkt., 11. miejsce w OPEN).
Tydzień wcześniej dwóch najlepszych szachistów Mistrzostw Łomży z powodzenie startowało w 7. rundzie Podlaskiej Lidze Przedszkolaków. W turnieju, w którym wzięła udział niemal cała czołówka zawodników z rocznika 2011 i młodszych z województwa Jerzy Chełstowski (5,5 pkt. w 7 partiach) uplasował się na 4. miejscu przegrywając brązowy medal punktacją dodatkową. Siódmą lokatę wywalczył natomiast Piotr Ciszewski (5 pkt.). Warto dodać, że w ostatniej partii zawodnik Maratonu sprawił niespodziankę pokonując aktualnego mistrza Białegostoku do 7 lat, Adama Sokołowskiego. W zawodach wystąpiło 55 zawodników.
Dobre wyniki podopiecznych Vafy Mammadova są dobrym prognostykiem przed Mistrzostwami Województwa Podlaskiego do 7 lat, które już 7 kwietnia zostaną rozegrane w stolicy województwa.