Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 08 lutego 2023 napisz DONOS@

Ekspresówką pojedziemy w 2021 roku?

Główne zdjęcie
Ekspresówka do Łomży - S61 od Ostrowi Mazowieckiej po Szczuczyn

Na stronach internetowych GDDKiA zostały opublikowane przetargi na dwa ostatnie zadania Via Baltica. Chodzi o odcinki S61 pomiędzy Łomżą a Ostrowią Mazowiecką o łącznej długości prawie 36,5 km. Zgodnie z określonymi w przetargu terminami droga powinna być gotowa w drugim półroczu 2021 roku.

Ogłoszone przetargi dotyczą odcinków drogi: węzeł „Podborze” (z węzłem) – węzeł „Śniadowo” (bez węzła), na dł. ok. 19,463 km [S61] + 3,0 km [S8]+3,57 km [klasy G], oraz węzeł „Śniadowo” (z węzłem) – węzeł „Łomża Południe” (bez węzła), na długości około 16,999 km [S61].  Tak jak na pozostałych odcinkach  S61 powstaną dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, pasy awaryjne i pas rozdziału. Droga będzie miała nawierzchnię z betonu cementowego oraz będzie przygotowana poruszania się po niej najcięższych samochodów (obciążenie 115 kN/oś). 

W obu przetargach zamawiający wymaga, aby prace projektowe i roboty budowlane wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie zostały ukończone w terminie nie krótszym niż 31 i nie dłuższym niż 37 miesięcy od daty zawarcia umowy, przy czym do czasu realizacji robót nie wlicza się okresów zimowych (tj. od 15 grudnia do 15 marca). To – jak wyliczają drogowcy z GDDKiA - oznacza, że budowa drogi powinna być ukończona pomiędzy czerwcem a grudniem 2021 roku. 

Oferty od wykonawców chcących zaprojektować i zbudować te dwa ostatnie odcinki Via Baltica przyjmowane będą do 27 czerwca w przypadku odcinka nr 1 - węzeł „Podborze” (z węzłem) – węzeł „Śniadowo”, i do 29 czerwca dla odcinka nr 2 - węzeł „Śniadowo” (z węzłem) – węzeł „Łomża Południe” (bez węzła).

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę