Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@

Szczuczyn w rozgałęzieniu dwóch ekspresówek

Główne zdjęcie
Węzeł Guty pod Szczuczynem w ciągu drogi ekspresowej S61 (Via Baltica)

W maju rząd wytyczył nową drogę ekspresową S16 od Ełku po Knyszyn pod Białymstokiem. Wówczas na mapie rysowano linię prostą... przez Grajewo. Okazuje się jednak, że drogowcy planują inny przebieg tej ekspresówki. Podczas odbywających się konsultacji społecznych do tworzonych obecnie koncepcji programowych przebiegu Via Baltica od Szczuczyna po Raczki, przedstawiono projekty, z których wynika, że S61 i S16 mają połączą się nie w okolicach Ełku, ale pod Szczuczynem.

S16 od Ełku do Knyszyna i dalej Białegostoku rząd wytyczył, aby – jak przekazywano - połączyć dwa międzynarodowe szlaki Via Baltica (S61 z państw nadbałtyckich przez Warszawę na zachód Europy) i Via Carpatia (prowadzący S19 na południe Polski i przez Słowację, Węgry do Rumunii, Bułgarii i Grecji).

Zgodnie z najnowszymi ustaleniami dotyczącymi przebiegu planowanej kontynuacji trasy S16 w kierunku Knyszyna, projektujący drogę ekspresową S61 inżynierowie już teraz, znajdujący się w okolicy Szczuczyna „węzeł Guty”, zaprojektowali z wylotem w celu przyszłościowego połączenia dróg S61 i S16 właśnie w tym miejscu.


210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę