poniedziałek, 19 lutego 2018 napisz DONOS@

Ekspresówką do Warszawy

Białostocki oddział GDDKiA ogłosił przetarg na rozbudowę drogi Wyszków – Ostrów Mazowiecka do klasy dwujezdniowej drogi ekspresowej. To przetarg ograniczony. Na razie – do początku lutego - drogowcy czekają na wnioski od wykonawców chcących być dopuszczonymi do udziału w postępowaniu. Niemniej jak podaje Rafał Malinowski z GDDKiA w Białymstoku ten kolejny, blisko 30-kilometrowy odcinek S8 na trasie Białystok – Warszawa powinien być gotowy w 2018 roku.

Zadanie podzielono na dwie części. Pierwsza to odcinek od obwodnicy Wyszkowa do węzła „Poręba” (z węzłem), który ma ok. 13 km  długości, drugi od węzła „Poręba” (bez węzła) do obwodnica Ostrowi Mazowieckiej ok. 16 km. Droga na tym odcinku ma zyskać standard dwujezdniowej drogi ekspresowej z 5 bezkolizyjnymi węzłami i drogami serwisowymi po bokach.

Zgodnie z ogłoszeniem, który opublikowano 31 grudnia 2014 roku maksymalny czas jaki mogą otrzymać wykonawcy na zrealizowanie obu zadań to 25 miesięcy od daty zawarcia umowy (do czasu realizacji robót nie wlicza się okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca). 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0