poniedziałek, 19 marca 2018 napisz DONOS@

Szybciej do Warszawy w 2017 roku

Według ekspertów jej budowa w największym stopniu skróci dojazd z północno-wschodniej Polski do Warszawy. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła oferty na budowę obwodnicy Marek, w ciągu drogi ekspresowej S8. Ma być gotowa w I połowie 2017 roku.

Obwodnica Marek ma mijać miasto od południowej strony. W ramach inwestycji przewidziano m.in. budowę 2 jezdni po 3 pasy ruchu, 2 mosty nad rzeką Długą, wiadukty, ekrany akustyczne i odwodnienie. Zadanie zostało podzielone na dwa odcinki pierwszy - od węzła „Marki” (bez węzła) do węzła „Kobyłka” o długości 8,1 km i drugi odcinek od węzła „Kobyłka” (bez węzła) do węzła „Radzymin” - o długości 7,2 km. Zakończenie budowy I odcinka inwestycji planowane jest na maj 2017 roku, II – na wrzesień 2017 roku (przy czym ostatnie cztery miesiące ma potrwać remont starego przebiegu drogi nr 8). W sumie na te dwa odcinki złożono 11 ofert firm i konsorcjów z Polski i zagranicy, które generalnie nie odbiegają od wycen GDDKiA, która na to zadnie zabezpieczyła ok. 920 mln zł. Najniższe oferty opiewają w sumie na ok. 750 milionów złotych najdroższe na niemal 1,2 mld zł zł. 
Jak podaje GDDKiA w trakcie postępowania przetargowego oferenci zadali około tysiąca pytań dotyczących m.in. konstrukcji nawierzchni, nawierzchni na ścieżkach rowerowych, zaprojektowania ekranów akustycznych, kanałów technologicznych, wycinki drzew. Teraz oferty zostaną zweryfikowane pod względem finansowym, formalno-prawnym i merytorycznym. Jedynym kryterium oceny oferty będzie cena.

161121091207.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0