Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@

Ostrołęccy radni walczą o Via Baltikę ...przez Łomżę

Główne zdjęcie
Via Baltica

Radni powiatu ostrołęckiego włączyli się do dyskusji o przebiegu trasy Via Baltica. Podczas ostatniej sesji uzgodnili i wysłali do Ministerstwa Infrastruktury pismo w którym opowiadają, za przebiegiem trasy: Augustów - Łomża – Ostrołęka - Warszawa. To jeden z trzech rozważanych obecnie w Ministerstwie wariantów przebiegu międzynarodowej trasy szybkiego ruchu.

“Jeżeli wersja ”ostrołęckiej” Via Baltiki wygra, inwestorzy przestaną nas omijać - uważają samorządowcy powiatu ostrołęckiego” napisała dzisiejsza Gazeta Współczesna. - “Jeśli będziemy mieli Via Baltikę, przybędą do nas inwestorzy - mówi Stanisław Kubeł.”
Dodajmy, że trasa przez Łomżę i Ostrołekę była pierwotnie – jeszcze w latach 80-tych – brana jako optymalna dla przebiegu Via Baltica przez północno-wschodnią Polskę. W pierwszej połowie lat 90-tych, za rządy Włodzimierza Cimoszewicza, uznano, że lepiej będzie gdy międzynarodowa droga przebiegnie przez Białystok. Te wariant wydawał się przesądzony, aż do protestów ekologów, którzy podkreślają, że wówczas droga przecinałaby Biebrzański Park Narodowy, co jest sprzeczne z prawem europejskim. Ich protest poskutkował. Obecnie w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad pracuje specjalna komisja - z udziałem ekologów - która ma wybrać jeden z trzech wariantów przebiegu Via Baltica. W dwóch przypadkach droga przebiega przez Łomżę, w jednym przez Łomżę i Ostrołękę i właśnie tą trasę jako najlepszą uważają radni powiatu ostrołęckiego.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę