Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 21 lipca 2024 napisz DONOS@

Z kolędą w NOWY ROK ...

W Pałacu Lutosławskich w Drozdowie znowu zabrzmiały głosy dziecięce...I nie chodzi tu bynajmniej o potomków szlachetnego rodu, ale o dzieci ze Szkoły Podstawowej w Jeziorku, które na zaproszenie dyrektora Muzeum Przyrody w Drozdowie – P. Anny Archackiej - dnia 23 stycznia bieżącego roku wystąpiły w bogatym repertuarze rodzimych kolęd i pastorałek.

Właściwie można powiedzieć, że towarzyszyły zgromadzonej publiczności w niesamowitej podróży... Była to podróż szlakiem polskich kolęd i pastorałek, tych tradycyjnych i tych całkiem nowych. Była  to podróż magiczna, bo magiczny jest nastrój Świąt Bożego Narodzenia utrwalonych w kolędzie.. Była ona niezwykła również dlatego, że wpisała się w  podtrzymywaną w muzeum tradycję śpiewania przez dzieci pieśni religijnych w pałacu, którą kultywowała jeszcze do niedawna ostatnia z Lutosławskich – P. Maria Niklewiczowa ...  Chór Szkolne Słowiki powstał 6 lat temu z inicjatywy P. dyr. Szkoły Podstawowej w Jeziorku, P. H. Chełstowskiej. Specjalizujemy się w organizowaniu wieczornic patriotycznych i kolędowych. Naszą pasją jest śpiewanie całą duszą oraz całym sercem i zarażamy tą pasją wszystkich, których spotykamy na swojej drodze. Naszym marzeniem jest rozśpiewanie jak największej liczby ludzi. Na każdy koncert – a te dotychczas odbywały się głównie w szkołach – przygotowujemy specjalne śpiewniki z wykonywanym repertuarem. Tym razem też były śpiewniki, a w nich zawarte  wszystkie śpiewane w czasie koncertu utwory w kolejności ich śpiewania. Było ich dokładnie 38! Razem z nami kolędowali jako nasi goście specjalni –  uczestnicyWarsztatu Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia "Rodzice Dzieciom" Troski Specjalnej z siedzibą w Marianowie na czele z kierownikiem P. Zbigniewem Biernackim oraz członek łomżyńskiej grupy wokalnej  Pop Art, prowadzonej przez P. Bernarda Karwowskiego – Dawid Litwiński, który od początku istnienia naszego chóru  aż do ukończenia szkoły podstawowej, należał do niego. Zabrzmiały kolędy i pastorałki w aranżacji Piotra Kai, Kamy Palińskiej oraz Mirosława Żelaznego. A kolędowali z nami zaproszeni goście  w osobach: radnych, dyrektorów instytucji kultury, samorządowców, sponsorów, spośród których należałoby wymienić starostę łomżyńskiego P. Krzysztofa Kozickiego, prezesa Akcji Katolickiej – P. Bernarda Szymańskiego, księdza proboszcza parafii w Piątnicy – ks. Szczepana Dobeckiego, dyrektora SP w Jeziorku – P. Halinę Chełstowską, radnego Rady Gminy w Piątnicy- P. Karola Śmiarowskiego. Wspierali nas także nauczyciele, rodzice chórzystów, ich dziadkowie, krewni, przyjaciele, nasi sympatycy i znajomi. Byli  zaprzyjaźnieni z nami Sybiracy – P. Władysław Łukaszewicz i P. Ryszard Pokropowicz. Byli nawet przedstawiciele mediów. Miało być rodzinnie i nastrojowo. Zdaniem uczestników było. Niepowtarzalna atmosfera łączyła wszystkich obecnych we wspólnym kolędowaniu. A kolędowali ochoczo i z werwą. Salon Dworski „pękał w szwach”... Marzenia jednak się spełniają...

 

Beata Sejnowska – Runo, opiekun chóru Szkolne Słowiki

Zbigniew Biernacki
so, 24 stycznia 2009 01:18
Data ostatniej edycji: so, 24 stycznia 2009 01:22:18

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę