Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.rzeczpospolita.pl

Aparat do nietrafnej diagnozy

Lekarze ostrzegają przed pseudobadaniami wykonywanymi za pomocą urządzenia o nazwie oberon Pacjent siedzi godzinę ze słuchawkami na uszach i metalowymi rurkami w dłoniach, po czym otrzymuje obrazki przedstawiające narządy wewnętrzne z naniesionymi kolorowymi punktami.

Tak wygląda coraz popularniejsze w Polsce badanie diagnostyczne aparatami typu oberon.

"Uwolnimy państwa od uciążliwych, wielokrotnych wizyt u lekarzy" - można przeczytać w materiałach reklamowych jednego z gabinetów (www.oberon-tianshi.com). - "Po przeprowadzeniu trwającego tylko 1 - 1,5 godziny badania otrzymacie państwo pełne i dokładne informacje o stanie zdrowia całego organizmu." Dalej czytamy, że "aparatura umożliwia uzyskanie pełnej informacji o zdrowiu i najwcześniejszych sygnałach pojawienia się symptomów chorobowych, niemożliwych do stwierdzenia drogą innych metod diagnostycznych, jak np. USG, rentgen, tomografia komputerowa". Badanie kosztuje 150 złotych. Po badaniu pacjent może nabyć specjalny, komputerowo dobrany zestaw witaminowo-ziołowych tabletek (zapas na miesiąc kosztuje ponad 100 zł). Jeden z dystrybutorów urządzenia, pan Sebastian Musialik z Białej Podlaskiej, informuje nas, że w Polsce sprzedało się jak dotąd kilkadziesiąt urządzeń typu oberon.

więcej w Rzeczpospolitej
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę